Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 472

Wątek: Kolor skóry raz jeszcze

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    38

    Domyślnie Kolor skóry raz jeszcze

    Witam
    jak dojść do takiego koloru skóry, wnętrza:http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1011.jpg http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1025.jpg ??
    Czy są to może pluginy typu gettotallyrad albo lightroom albo połączenie obu? A może coś jeszcze innego? Zdjęcie ma widoczny żółty zafarb, albo to co mi sie w nim najbardziej podoba to jednoczesna gładkość jak róznież brak czerwonego koloru skóry, który jest moim problemem
    pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Krzywe w programie do obróbki (PS, Gimp?).
    Lightroom to nie plugin, to wywoływarka itd RAWów.

    Nawiasem mówiąc, dla mnie osobiście skóra, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, została obróbką zgwałcona brutalnie.
    Ale de gustibus non est disputandum
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jaguar czy mógłbyś zdradzić jak powinny wyglądać krzywe w Ps żeby osiągnąć takie kolorki?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maryjan84 Zobacz posta
    Jaguar czy mógłbyś zdradzić jak powinny wyglądać krzywe w Ps żeby osiągnąć takie kolorki?
    nie ma na to zadnej recepty, nie ma tez zadnych pluginow na kolor skory, ten kolor zalezy od wielu zmiennych czynnikow,

    masz jakies zdjecie z ktorym masz problem? jakies przykladowe? wstaw RAWa i zobaczysz przykladowa obrobke paru osob
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    masz jakies zdjecie z ktorym masz problem? jakies przykladowe? wstaw RAWa i zobaczysz przykladowa obrobke paru osob
    Taaa... Zrób to, a będziesz miał jeszcze większy mętlik w głowie. :-D

  6. #6

    Domyślnie

    Zaryzykuje.. Czy jest ktoś chętny do obróbki mojego rawa http://sendfile.pl/14801/_MG_0644.CR2
    tak aby kolor skóry był zbliżony do tego z pierwszego posta? Każda rada mile widziana

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    w obu wypadkach duże znaczenie ma dzienne światło , bardzo duże znaczenie , plus odpowiednio naświetlona klatka , reszta jak mówili , poza tym trzeba wiedzieć który kolor ile zdjąć itp sprawy , mocno obcięta saturacja

    nie licz na to że ktoś ci to wyłoży od tak ;]
    no comment...

  8. #8

    Domyślnie

    moja wersja
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  9. #9

  10. #10
    Bywalec Awatar dancio
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    104

    Domyślnie

    jest sposob....


    zwykle wyliczenie matematyczne w CMYK

    a wiec C - przedzial 3x najnizsza wartos 5x najwyzsza wartosc
    M- magenta musi byc mniejsza zazwyczaj o 1 do 2 pkt...
    K musi rownac sie zero ..

    i teraz tak bawimy sie krzywymi zeby najpierw z C stworzyc nawias domkniety ktory bedzie wyznaczal nam zakres .. natomiast m>-=k...

    to chyba najprosciej matematycznie dla przykladu europejskiego
    2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •