Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 472

Wątek: Kolor skóry raz jeszcze

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doovade Zobacz posta
    Witam
    jak dojść do takiego koloru skóry, wnętrza:http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1011.jpg http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1025.jpg ??
    Czy są to może pluginy typu gettotallyrad albo lightroom albo połączenie obu? A może coś jeszcze innego? Zdjęcie ma widoczny żółty zafarb, albo to co mi sie w nim najbardziej podoba to jednoczesna gładkość jak róznież brak czerwonego koloru skóry, który jest moim problemem
    pozdrawiam
    Witam

    Na moje oko:

    Photoshop:

    Kopiujesz warstwę, następnie dopasowania, czarno-biały, ustawiasz filtr czerwony lub zielony (wszystko zależy od zdjęcia - czasem ustawienia domyślne), dajesz ok, następnie zmieniasz krycie warstwy na łagodne światło i według własnego uznania ustawiasz procent krycia.
    Zdjęcie nabiera kontrastu, czerwony zostaje "wygłuszony", pozostałe kolory stają się bardziej przejrzyste.

    To ogólna zasada.

    Ja czasem używam jeszcze na warstwach balansu kolorów dla zmiany kolorystyki.
    Czasem efekt jest ciekawy ale zdjęcie jest zbyt ciemne - rozjaśniam ciemne obszary klonując spłaszczoną wcześniej warstwę i używając - dopasowania/ cień/podświetlenie - max 10%, czasem wystarczy 1%.


    Pozdrawiam
    Michał S.

  2. #22
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja bym tak pojechał, ale ja mam kiepski ekran w laptopie:

    http://img130.imageshack.us/img130/466/mg0644.jpg
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ostatnio edytowane przez agent ; 04-08-2010 o 10:50 Powód: Automerged Doublepost
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sluzalekmichal Zobacz posta
    Witam

    Na moje oko:

    Photoshop:

    Kopiujesz warstwę, następnie dopasowania, czarno-biały, ustawiasz filtr czerwony lub zielony (wszystko zależy od zdjęcia - czasem ustawienia domyślne), dajesz ok, następnie zmieniasz krycie warstwy na łagodne światło i według własnego uznania ustawiasz procent krycia.
    Zdjęcie nabiera kontrastu, czerwony zostaje "wygłuszony", pozostałe kolory stają się bardziej przejrzyste.

    obrabiasz tak wszystkie zdjecia za slubu?


    moja wersja wygklada tak:
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Seby najlepsza, pewnie ma magiczny preset do LR
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar Erg
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    46

    Domyślnie

    Do albumu oczywiście pojeździłbym jeszcze suwaczkami tu i ówdzie, dla uzyskania ogólnego lepszego wrażenia, no ale ponieważ pytanie jest o kolor skóry, tutaj to co mi wyszło tylko i wyłącznie po otwarciu w ACR.


    Dla ciekawskich wartości ACR (tylko pierwsza zakładka, pozostałe wartości domyślne)
    Temperatura 3650K
    Tinta -11
    Ekspozycja +0,20
    Odtwarzanie 0
    Wypełnij swiatło 40
    Czarne 8
    Jasność +50
    Kontrast +60
    Przejrzystość 0
    Wibracja +20
    Nasycenie -40

    Miej jednak na uwadze, że tak jak koledzy wcześniej zauważyli, parametry mogą się różnić praktycznie dla każdego zdjęcia, więc nie ma jednej recepty, która pozwoli na uzyskanie prawidłowych kolorów skóry. W większości przypadków samo wywołanie rawa nie wystarczy, a nawet głęboka ingerencja przy pomocy krzywych i innych suwaków nie zawsze uratuje sprawę. Nie wierz też w uniwersalne pluginy do uzyskiwania efektów kolorystycznych na zdjęciach, wartości finalne będą zawsze zależne od wartości pierwotnych i filtr, który np. na jednym zdjęciu daje fantastyczne nasycenie błękitów, na drugim może dać fatalny niebieski zafarb

  6. #26
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    56
    Posty
    951

    Domyślnie

    A co tam, też się zabawię ;-)

    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    iREM popatrz na czoło jak wygląda w porównaniu do reszty

    no to moja wersja

    no comment...

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Seby najlepsza, pewnie ma magiczny preset do LR
    hehe, nie,
    w zasadzie ustawilem tylko temperature i rozjasnilem,
    w 90% przypadkow to wystarczy
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    a i pamiętajcie że wasza przeglądarka może mieć zwalony profil i zmieniać kolory... w tym wypadku pikusiem jest kalibracja monitora
    no comment...

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erg Zobacz posta
    Miej jednak na uwadze, że tak jak koledzy wcześniej zauważyli, parametry mogą się różnić praktycznie dla każdego zdjęcia, więc nie ma jednej recepty, która pozwoli na uzyskanie prawidłowych kolorów skóry. W większości przypadków samo wywołanie rawa nie wystarczy, a nawet głęboka ingerencja przy pomocy krzywych i innych suwaków nie zawsze uratuje sprawę. Nie wierz też w uniwersalne pluginy do uzyskiwania efektów kolorystycznych na zdjęciach, wartości finalne będą zawsze zależne od wartości pierwotnych i filtr, który np. na jednym zdjęciu daje fantastyczne nasycenie błękitów, na drugim może dać fatalny niebieski zafarb
    Zdjęcie po prostu musi być dobrze naświetlone, bez tego pozostaje dużo dłubaniny. I oczywiście nie ma jednych ustawień dla wszystkich zdjęć, w każdym przypadku trzeba się pobawić suwaczkami. Co nie zmienia faktu, że mają odpowiedni preset, czyli ustawienie suwaczków, łatwiej jest dojść do dobrych efektów, niż robiąc to od zera..
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •