Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kabel synchronizacyjny TTL problem

  1. #1
    Coś już napisał Awatar 2du
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    42
    Posty
    55

    Cool Kabel synchronizacyjny TTL problem

    Witam,

    Od 2 miesięcy jestem nowy w systemie Canona. Mam 550D i do niego lampę 430EX II. Zakupiłem kabel synchronizacyjny 5m taki http://jabbafoto.pl/category/48935/1...kowych/73.html Wszystko by było pięknie, ale na kablu nie działa sterowanie lampą z poziomu aparatu. Po wywołaniu tej funki w aparacie lampa zaczyna dyskotekę mruga funkcjami na wyświetlaczu i jeździ palnikiem. Sterowanie bezproblemowo działa jeżeli lampę wepnę bez kabla bezpośrednio w body.
    Dodam, że problem jest tylko z tą funkcją i tylko po jej wywołaniu w menu, przenoszenie innych informacji podczas fotografowania np. o ogniskowej obiektywu skutkuje prawidłowym zoomowaniem lampy.

    Czy ktoś miał podobny problem?
    Może są jakieś straty sygnału na tak długim kablu?

    Styki raczej są ok.
    Pozdrawiam, 2du
    EOS 6d, M6 + S 14mm f/2.8 ED AS IF UMC + C 24-70mm f/4L + S 35mm F1.4 DG Art + C 50mm f/1,4 + C 85mm f/1,2 L + C 135mm f/2L + C 70-200 f/4L + Canon 430EX II + Yongnuo YN685
    www.gabisia.com

  2. #2
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    skąd ja to znam ??: miałem taki kabel i go od razu oddałem. Jest on za długi w stosunku do swojego przekroju i nie przenosi informacji z ETTL-a. Jeśli chcesz zamiennik to kup ten grubszy spiralny

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    Mój 5m działa idealnie z nissinem 866 i 430exII

  4. #4

    Domyślnie

    mi z metzem 58 tez dzialczy idealnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •