Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Tamron 28-75/2.8 vs Tokina ATX 28-70/2.8 Pro SV

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Grippen
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    22

    Domyślnie Tamron 28-75/2.8 vs Tokina ATX 28-70/2.8 Pro SV

    Witam!

    Niedlugo chce kupic szklo do 10D i tak sie zastanawiam miedzy jednym a drugim obiektywem. Wiem ze tamron jest dobry ale czy ta Tokina nie jest warta swojej ceny???? Tokine moge miec za 1250zl (nowa) a Tamrona za 1600. Czy jakosc tych obiektywow nie jest juz wystarczajaca i czy dokladanie kolejnych kilkuset zl to nie czysty snobizm? Wydaje mi sie ze roznice beda raczej niezauwazalne... ma ktos moze doswiadczenia z jednym i drugim obiektywem? lub jakis link do testow?

    pozdr
    Radek

  2. #2
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    warto dopłacic kilka setek i kupic tamrona
    tutaj kilka suchych faktow
    http://www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm#Zstd

    jak znajde test w przykladowymi zdjeciami to podesle linka

    Pozdrawiam

    [ Dodano: Sob Sie 07, 2004 11:23 am ]
    zgodnie z obietnica podsyłam linka
    http://kontsevoy.com/lenses/index.htm

    test chyba jest jednoznaczny i nie budzi watpliwosci co wybrac 8)

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam, to mój pierwszy post
    Leci do mnie właśnie zza morza ta Tokina ATX 28-70/2.8 270 AF Pro II.. Zobaczymy. Chwalicie tutaj intensywnie Tamrona 28-75, a co z Sigmą 24-70? Nie jest lepszym rozwiązaniem ze względu na szerokość? Wiem, w tabelce z photozone wypada słabiej. Może ktoś ma osobiste doświadczenia z obydwoma szkłami?

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Świętochłowice
    Wiek
    41
    Posty
    132

    Domyślnie Jeśli nie Tamron to co ?(Tamron 28-75 vs. Tokina 28-70 vs.?)

    Witam po przerwie,

    Przymierzam sie do wymiany szkla. W chwili obecnej mam Canona 35-135 USM i kitowe szklo 18-55 USM.
    Myslalem o Tamronie, jednak w tescie photozone.de wypada bardzo kiepsko jezeli chodzi o szybkosc ostrzenia. Musze przyznac ze juz kilka obiektywow zakladalem do mojej 300, ale USM'y sa zabojczo szybkie.
    Podobna sprawa z Tokina, tez w miare dobre szklo, ale predkosc porownywalna do Tamrona. Slyszalem tez, ze Tokina w cyfrowych lustrzankach nieco gorzej ostrzy niz Tamron.

    Zatem jaka jest alternatywa ? Szybkie i dobre szklo ? Czy rzeczywiscie Tamron nie jest demonem predkosci ? Czy Tokina gorzej ostrzy ?

    Prosze o rady

    Pozdrawiam,
    Mikolaj
    3staDe + 18-55 USM + 50 1.8 + 35-135 USM + 100-300 USM + BeGie + 420EX
    "Photography is 50% photographer, 40% light, 10% equipment"
    www.jopczynski.art.pl

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    A dlaczego nie chcesz Canona 28-80 USM, albo 28-90 USM, albo 28-105 USM?
    pozdrawiam

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Świętochłowice
    Wiek
    41
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    A dlaczego nie chcesz Canona 28-80 USM, albo 28-90 USM, albo 28-105 USM?
    No chyba zartujesz, ze porownujesz Tamrona czy Tokine (wspomniane modele) do tych szkiel (noo w ostatecznosci 28-105). Trudno, zebym zmienial 35-135 na 28-105

    Poza tym, to nie ta klasa

    Pozdrawiam,
    Mikolaj
    3staDe + 18-55 USM + 50 1.8 + 35-135 USM + 100-300 USM + BeGie + 420EX
    "Photography is 50% photographer, 40% light, 10% equipment"
    www.jopczynski.art.pl

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    No tak nie zajażyłem, że chodzi Ci o obiektywy ze stałym światłem , czytając Twój post skupiłem się na szybkości ostrzenia
    pozdrawiam

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Świętochłowice
    Wiek
    41
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    No tak nie zajażyłem, że chodzi Ci o obiektywy ze stałym światłem , czytając Twój post skupiłem się na szybkości ostrzenia
    Dwa pierwsze z wymienionych przez Ciebie tez nie sa zbyt dobre jezeli chodzi o szybkosc.

    M.
    3staDe + 18-55 USM + 50 1.8 + 35-135 USM + 100-300 USM + BeGie + 420EX
    "Photography is 50% photographer, 40% light, 10% equipment"
    www.jopczynski.art.pl

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszka
    Czy rzeczywiscie Tamron nie jest demonem predkosci ? Czy Tokina gorzej ostrzy ?
    Miałem swego czasu i jedno i drugie szkło. W mojej ocenie Tamron ostrzy wystarczająco szybko. Pewnie, nie jest to USM ale bez przesady, jest szybki.
    W opinii użytkowników w sieci możesz znaleźć na ten temat takie stwierdzenia:
    "AF pretty quick and not as noisy as I anticipated"
    "quiet accurate autofocus(not quite a USM, but not a Sigma either"
    "Good build and fast AF action"
    Co prawda są i malkontenci...
    Tu, na naszym forum są użytkownicy tego Tamrona i mogą się wypowiedzieć autorytatywnie. Radziłbym pójść do jakiegoś sklepu, przykręcić do body i sprawdzić organoleptycznie.

    Tokina również jest szybka i gorzej nie ostrzy, powiedziałbym raczej, że zapewnia fotki o niższej jakości zdjęć w porównaniu do Tamrona. Z moich porównań wychodziło, że fotki z Tokiny były mniej kontrastowe i dosyć miękkie w przedziale f/2.6-4.5 (miałem wersję ze zmiennym światłem f/2.6-2.8 ). Tamrona wystarczyło lekko przymknąć i było OK. Ale za to wykonanie Tokiny jest pancerne (bardzo to lubię)

  10. #10
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    ja focę Tamronem już 8 miesięcy i mając dwie L-ki jednak jego używam najczęściej. Używałem go w różnych sytuacjach i nie narzekam a szybkość oceniam na "wystarczającą" mimo tego, ze jest wolniejszy od reszty moich szkieł.

    [ Dodano: 11-03-2005 ]
    jedyne "ale" to zakres x 1,6 gdyż w pomieszczeniach zamkniętych już trzeba się troche nachodzić i nakombinowac aby wykonać zdjęcie np. wszystkim biesiadnikom.
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •