Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: regulacja FF/BF w obiektywach tamrona i sigmy?

  1. #1
    Bywalec Awatar korben
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    świdnik
    Posty
    115

    Domyślnie regulacja FF/BF w obiektywach tamrona i sigmy?

    Witam wszystkich, tak sobie czytam jako nowy kanonier, na forum i nie tylko o szkłach poza systemowych, o problemach z FF/BF, na jaką sztukę się trafi, że trzeba sprawdzić czy trafia w punkt i tak dalej i dalej.
    Teraz pytanie jako użytkownik 50D,mam zwracać uwagę na takie posty,nie wiem nie znam się z mikroregulacją af w body, ale ta sprawe można chyba rozwiązać przez body,kupować i tylko foty strzelać to skąd takie obawy, o dobre szkło. Moze ktoś się wypowie z użytkowników z mikroegulacją.
    pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    nie zawsze skala mikroregulacji wystarczy, żeby ustawić body do szkiełka więc domyślnie lepiej szukać obiektywu z jak najmniejszym ff/bf
    ---
    5D + 40D + S14/2.8 + EF 28/1.8 + EF 50/1.4 + EF 85/1.8 + 430EX

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Co to za szkło w którym skala mikroregulacji w 50D nie wystarczy ??? Inna sprawa, że mikroregulacja bywa niestabilna
    Aktualnie używam wielu szkieł pozasystemowych jak w podpisie i nie mam żadnego problemu. Głównie chodzi o to aby wybrać ostrą sztukę i tyle .....
    Jeśli szkła są na gwarancji to w razie czego można dać do kalibracji w Serwisie,ale zwykle to trwa ok. 2 tygodni w wysyłce. Ja nie odkryłem takiej potrzeby jak dotąd
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #4
    Bywalec Awatar korben
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    świdnik
    Posty
    115

    Domyślnie

    czyli wyglada na to, że trzeba nóweksa szkło kupowaća coś po gwarancji da się ustawić?
    Już się nastawiałem na tamiegio lub sigmę na aukcji, a tu raty (kolejne, bo ja długo bez nie mogę wytrzymać:-D)się szykują, muszę znależć kompromiś
    pozdrawiam wszystkich

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Przecież można kupić taniej używkę kilkumiesięczną na gwarancji i nie ma problemu. ja trafilem 2 szkla na aukcji jedno 3 m-czne, drugie po miesiącu użytkowania. Obydwa jak nówki ze sklepu, ale taniej o 20-30%
    Po gwarancji też ustawią w serwisie, ale odpłatnie
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    53
    Posty
    47

    Domyślnie

    Nie demonizujmy że tylko nowe dobre.
    Pierwsze moje 3 obiektywy C 24-105, C 100-300, Tok 28-200 kupiłem używane na alledrogo. Służyły mi przez wiele lat zanim przeszedłem na Lki. Nigdy nie przyszło mi do głowy żeby testować na nich FF czy BF bo zdjęcia, które robiły były dla mnie zadowalające. Czy kiedyś jakiś " nie trafił"? Jasne że tak bo ideałów nie ma ale było to naprawdę bardzo rzadko.

    Co do nowych L-ek kupiłem ze sklepu internetowego (z Krakowa) jak wyjąłem z pudełek tak używam.

    Co do produkcji obcych to używałem wymienionej już wcześniej Tokiny 28-200 może nie jest to szczyt jakości, AF chodzi jak traktor ale jak ją kupowałem to na nic lepszego nie było mnie stać. Zrobiłem nią dużo zdjęć, koledzy którym pożyczałem także i wszyscy byli zadowoleni.
    Ostatnio naszło mnie na Sigmę 50/1.4 bo niby taka pięknie optyczna. No fakt pięknie optyczna jak AF trafi a nie trafia, udało mi się wymienić na trochę lepiej trafiającą ale zadowolony nadal nie jestem.
    Co do korekty w body to na pierwszą Sigmę korekcji nie starczyło, na drugą starcza.
    Moje doświadczenia są takie kupujesz Sigmę idź wybierać. Nie rób fot tablic testowych choć dają one jakiś pogląd tylko fotki normalne z obiektami na różnych planach ostrząc na różne odległości. Nie zawsze jest tak że jak trafia na 2-3 m to będzie trafiała dalej. Ja ustawiłem sobie na mikroregulacji idealnie tablicę testową i co z tego jak pierwsza lepsza fotka na odległość inną niż tablica testowa była porażką. Ważne żeby potencjalne szkło trzymało konsekwentnie FF lub BF niezależnie od odległości bo inaczej mikro regulacja na nic Ci się nie przyda.
    Co do szkieł systemowych ja nigdy żadnego problemu nie miałem, nigdy niczego nie odesłałem i nigdy niczego nie musiałem kalibrować. Oczywiście Canon święty nie jest i ze szkłami systemowymi też są problemy o czym można także przeczytać na forum lecz chyba dzieje się to rzadziej niż u producentów takich jak Sigma , Tokina czy Tamron.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    To prawda MoonWind że szkła systemowe wykonane są z reguły lepiej niż niezależnych producentów jak Sigma czy Tamron, a zwłaszcza wspomniane przez Ciebie L-ki ale dzieli je również przepaść cenowa i dlatego je kupujemy
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •