Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Tamron 17-50 VC

  1. #1
    BBart
    Guest

    Domyślnie Tamron 17-50 VC

    Witam, muszę kupić podstawowy obiektyw do 40D. Wiadomo, że Tamron 17-50 jest najlepszy swojej klasie cenowej. Pojawił się jednak model ze stabilizacją. I tu pojawiają się wątpliwości:

    - jak działa stabilizacja w obiektywie niezależnego producenta, który ma problemy z dogadaniem się z Canonowską puszką?

    -Czy wprowadzając tego typu innowacje producent nie spieprzył udanej optycznie konstrukcji? Podobno jest lepiej - ale tak twierdzi Tamron. Słyszałem i widziałem co innego ale tylko "ciut" co innego.

    Jeszcze jedno - w poszukiwaniu dobrego modelu natrafiłem na alledrogo na fanatycznego selekcjonera o kryptonimie "Cichy". Mit "Cichego" urósł do tego stopnia, że w opisach słoików sprzedawanych z drugiej ręki pojawiają się wzmianki typu: "selekcjonowany przez Cichego", "od Cichego". Powiedzcie mi Drodzy Koledzy, jakie są szanse, że obiektyw kupiony u owego "Cichego" nie będzie miał BF/FF? Bo w to, że nie będzie mydlany nie wątpię, ale BF/FF to już indywidualna sprawa spasowania słoika z puszką. Czy ja jestem w błędzie jakimś?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Tamron 17-50VC to nieco inna konstrukcja w porównaniu do poprzednika. Ja swego czasu nabyłem model bez stabilizacji, bo dla mnie nie było wiekszej różnicy. Uzywam tego szkła głównie do ujęć statycznych i różnica w cenie skłoniła mnie do zakupu tańszego. Obiektywy od Cichego są selekcjonowane pod względem ostrości - jeśli chodzi o BF/FF to nikt Ci tego nie zagwarantuje. Musisz sprawdzić sam i się przekonać, bo nie ma innej metody
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BBart Zobacz posta
    Jeszcze jedno - w poszukiwaniu dobrego modelu natrafiłem na alledrogo na fanatycznego selekcjonera o kryptonimie "Cichy". Mit "Cichego" urósł do tego stopnia, że w opisach słoików sprzedawanych z drugiej ręki pojawiają się wzmianki typu: "selekcjonowany przez Cichego", "od Cichego". Powiedzcie mi Drodzy Koledzy, jakie są szanse, że obiektyw kupiony u owego "Cichego" nie będzie miał BF/FF? Bo w to, że nie będzie mydlany nie wątpię, ale BF/FF to już indywidualna sprawa spasowania słoika z puszką. Czy ja jestem w błędzie jakimś?
    Polecam http://maciejko.net/cbsearch/

    Najlepiej sam zapytaj Cichego jak sprawy stoją
    http://canon-board.info/showthread.php?t=52512

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •