Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Jak wyselekcjonować w sklepie c 50 f/1.8 II

  1. #1
    Masteros
    Guest

    Domyślnie stałka 50 1.8 - pytanie

    mam zamiar kupic C 50 1.8 i mam pytanie. czy idac do sklepu nalezalo by sprawdzic kilka sztuk zrobic testy i wybrac,czy mozna isc wziasc 2 sztuki , walnac jakies fotki - obejrzec je i wybrac obiektyw?jak jest z ich rozrzutem jakosciowym?

  2. #2
    Coś już napisał Awatar michaelx
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    77

    Domyślnie

    Ja bym poszedł z body i potestował choć słyszałem (nie wiem na ile to prawda) że z tymi obiektywami raczej problemu nie ma, sam kupowałem z allegro (odkupowałem dwu tygodniowy) i żadnych problemów nie było.. Po dziś dzień cieszy współpracą..
    Pozdrawiam..
    W życiu liczą się tylko chwile a ja wciąż uczę się je zatrzymywać

  3. #3
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Przerabiam drugi egzemplarz, oba bez zarzutu

  4. #4
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    404

    Domyślnie

    jest to tak powtarzalny obiektyw ze raczej bym sie nie martwil
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  5. #5

    Domyślnie

    Mam EF 50mm f/1.8 ( I ) wprawdzie wersja pierwsza ponoć lepsza od drugiej (nie mam skali porównawczej) – robiłem nim trochę zdjęć, jak dla mnie dobrze się sprawuje tak po zamocowaniu w Canon 5D jak i w 50E.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    To stalka. Nie slyszalem jeszcze aby komus wystapil z tym obiektywem BF/FF. Podstawowy mankament: plastik fantastik, ktory wciaga sporo brudu do srodka, oraz za glosny AF.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  7. #7

    Domyślnie

    Mi wystąpił

    Jeden był ostry od f/1.8, z bliska ostrzył w punkt, natomiast przy szerszych kadrach/portretach bardzo często przestrzelał, nawet o 1m:/

    Wymieniłem.

    Drugi egzemplarz nie był taki ostry o f/1.8 jak poprzedni, a szkoda ale za to prawie zawsze trafiał.
    Ale po pewnym czasie sprzedałem i teraz czekam na 85mm 1.8.

    Można spotkać lepsze lub gorsze egzemplarze , jak to bywa z resztą z każdymi obiektywami, czasem nawet L-kami Dlatego jeśli masz możliwość przetestowania a różnica w cenie między lokalnym sklepem a internetowym nie jest duża to na pewno warto.

    Pzdr.

    Cytat Zamieszczone przez VomitroN Zobacz posta
    Nie słyszałem jeszcze aby komuś wystąpił z tym obiektywem BF/FF.
    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba Fatmanowi ten obiektyw ostrzył kilka metrów za obiektem(gdy jeszcze był Canoniarzem to się nazywa BF :P Ja gdybym miał teraz go kupować to wybrałbym najlepszy z paru egzemplarzy.
    Ostatnio edytowane przez Hubert01 ; 01-04-2008 o 20:35
    5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

  8. #8

    Domyślnie

    Kupic, robic zdjecia i czerpac z tego radosc Nie fotografowac liniejek cegiel itp... Nie dac sie chorobie testerow BF/FF
    Plastik nie plastik, fotki wypluwa ok i kosztuje grosze.

  9. #9
    Bywalec Awatar darnok
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    204

    Domyślnie

    jak kupowalme 50/1.8 przetestowalem 3 egzemplarze i wszystkie tak samo ostrzyly czy trafialy w punkt, praktycznie w tym przypadku chyba nie ma slabszych egzemplarzy chociaz pewnie nawet najlepszym zdarzaja sie wpadki

  10. #10
    Bywalec Awatar Ciosna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    162

    Domyślnie

    Kupując to szkiełko strzeliłem kilka fot, wyniki oceniłem na wyświetlaczu aparatu i obeszło się bez przebierania w egzemplarzach. To dobry obiektyw jak za te pieniądze, choć musze przyznać, że farfocle momentalnie zassał do środka . AF miewa kaprysy, trzeba po prostu trafić, ale za te pieniądze złego słowa o tym słoiku nie powiem
    Blog rowerowo-wyprawowy :wink:

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •