Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Jak wyselekcjonować w sklepie c 50 f/1.8 II

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    I co z tego że 25% ceny, jak kwotowo jest to niewiele? Warto moim zdaniem dopłacić za gwarancje, bo to tajwańskie szkiełko nie należy do bezawaryjnych.
    Jak już kupować nówkę, to prawem klienta możesz sobie wybrać. Zwróć uwagę na celność af dla obiektów oddalonych o kilka metrów, to częsta przypadłość na którą wielu narzeka. A nuż trafisz sprawniejsze.
    C-F-K - forever

  2. #22
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Kupiłem używkę z Allegro od zaufanego sprzedawcy, przechodzone i od roku działa bez problemu. Może trafiłem, po prostu bazowałem na reputacji sprzedawcy.

    Chodzi mi o to, że jeśli miałbym za tą 100kę nałazić się po sklepie, namarudzić, natestować, stracić kupę czasu to... to wolałbym już to zrobić dla f/1.4
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dentharg Zobacz posta
    Można kupić używkę z papierami za dobre pieniądze.
    Jeśli bezpieczniej czujesz się przy zakupach w sklepie to idź do sklepu, zapnij pierwszy z brzegu, zrób kilka fotek i jak będzie działał to bierz. Masz gwarancję i rękojmię.
    Wiem że dyskutujemy tu o kwocie za która można kupić dobry filtr ale zawsze... Używkę z papierami w dobrym stanie na alledrogo kupię pewnie sporo ponad 300 a to już się zupełnie nie opłaca.

    Mellan -dzięki za info na co zwrócić uwagę. Właśnie o coś takiego mi chodziło.

    Swoją drogą ostatnio na alledrogo licytowałem ten obiektyw w dobrym stanie i poszedł za 345pln czyli 55pln mniej niż nówka z gwarancją, a inne brudne z zacinającym się pierścieniem ostrzenia za 290pln. Gdzie tu sens, gdzie logika.

    Owszem kupując elkę i oszczędzając 25% to się opłaca. W tym wypadku chyba nie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez dentharg Zobacz posta
    Kupiłem używkę z Allegro od zaufanego sprzedawcy, przechodzone i od roku działa bez problemu. Może trafiłem, po prostu bazowałem na reputacji sprzedawcy.

    Chodzi mi o to, że jeśli miałbym za tą 100kę nałazić się po sklepie, namarudzić, natestować, stracić kupę czasu to... to wolałbym już to zrobić dla f/1.4
    tak, ale mając sklep po drodze nie mam z tym problemu. A zawsze nowy sprzęt to nowy sprzęt. Musze kupić do piątku bo potem urlop. Najwyżej jak nie dam rady to potem nie będę miał ciśnienia i spokojnie wybiorę coś na alledrogo.

    Ale generalnie z tymi obiektywami raczej nie ma problemu z tego co piszecie?
    Ostatnio edytowane przez jacekkoz ; 20-07-2010 o 13:59 Powód: Automerged Doublepost
    --------------
    Canon 30D + 17-85 1:4-5,6

  4. #24
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekkoz Zobacz posta
    Ale generalnie z tymi obiektywami raczej nie ma problemu z tego co piszecie?
    Jak na plastik za 400 zł to to jest świetny obiektyw. Jeśli masz możliwość pstryknąć coś za nim zabierzesz szkiełko ze sklepu to grzech nie skorzystać. Testowanie 20 sztuk w nadziei że ta 21-sza będzie miała ostrość jak 50/1.4 i bokeh z 50/1.2 L nie ma sensu. Ot, po prostu przypnij do body i w dobrym świetle (najlepiej dziennym, przy witrynie sklepu) sprawdź czy szkiełko trafia tam gdzie ostrzysz. Profilaktycznie możesz popatrzyć na soczewki czy nie mają jakiś bąbelków czy też innych skaz (mało prawdopodobne, ale czasami się zdarza).
    Lektura tego forum pokazuje iż zdarzają się wypadki kiedy konkretny egzemplarz obiektywu "nie lubi się" z konkretnym egzemplarzem body. Głównie to ma na celu sprawdzenie szkiełka przed zakupem. Da się oczywiście z tego wybrnąć ale to dodatkowy kłopot , związany z wizytą w serwisie.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    To szkło jest bardzo powtarzalne i nie ma co się nastawiać na ostrą selekcję. Swego czasu miałem w ręku 3 szt. i wszystkie były niemal identyczne. Aktualnie użytkuję C50/1,8 II i nie ma z nim żadnych problemów czego i Tobie życzę.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SenK Zobacz posta
    Ja kupiłem w sklepie Canona.. i ma BF dość duży.. gdzieś 70% zdjęć jest nieostrych, 25% jest OK, a 5% to żyletka.. więc żadko używam.
    Z body kumpla dobrze sie sprawuje.. ale nie bede puchy do tego obiektywu za 400zł dopasowywał, jak z 4rema innymi obiektywami mi dobrze ostrzy..
    Wiec radze dozbierac drugie tyle i kupic 1.4
    Zakup 1.4 wcale nie daje gwarancji, że wszystko będzie ok.
    Miałem Sony i Nikona 1.4
    Kupowane przez internet.
    Jeden miał wyraźny BF, drugi FF.
    Po regulacji w serwisach firmowych Sony w miarę ok,
    Nikon ogólnie do niczego.
    To Sony gdyby AF działał idealnie to było ostre nawet przy 1.4,
    tak jest od 1.6-1.7
    Jak będę kiedyś kupował kolejny jasny obiektyw to będę miał spory stres
    Raczej już tylko w sklepie stacjonarnym i będę robił przynajmniej kilka fotek.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cos ode mnie: Mialem mozliwosc z ciekawosci podpiecia 4 sztuk nowych 50/1.8II i kazda byla ok od 1.8.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Używane szkła C50/1,8 II aktualnie są dostępne na aukcjach w granicach 300zł, ale nigdy nie wiesz na co trafisz
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •