Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Jak wyselekcjonować w sklepie c 50 f/1.8 II

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie

    Moją 50/1,8, kupiłem używaną od kogoś z forum, AF to była loteria, myślałem że jest to cecha szkła za 400 zł. W tym czasie nabyłem nówkę Tamrona 17-50, który potrafił na 3m mieć FF 1m. Podejrzenie padło na puszkę, więc zmieniłem 350D na 20D, ale nic to nie zmieniło. Zawiozłem cały kram na Żytnią- o Tamim nie chcieli gagać, puszka okazała się OK, C100-300 również, C50/1,8 zrobili kalibrację (za 50 zł). Od tego momentu jest wszystko w porządku, nasuwa się wniosek, że chyba należy przy zakupie selekcji dokonywać.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #12

    Domyślnie

    ja jeśli mogę doradzić od siebie, to doradzę tak: NIE kupować 50 1.8.
    był OK (po kalibracji na Żytniej), ale OK w przypadku tego obiektywu to jest
    ocena mierna - mówię o AF. Jakiegokolwiek 50 1.8 nie kupisz, nawet możesz
    ich przebrać 20 - to i tak po pewnym czasie będziesz zawiedziony - oczywiście jeśli fotografię chcesz kiedyś (a może już?) traktować profesjonalnie lub nawet półprofesjonalnie.
    Jak są dobre warunki oświetleniowe to jest jeszcze w miarę, natomiast
    jak jest dość ciemno, to.... lepiej nie mówić. I się będziesz wnerwiał że Ci
    nie trafia w portrecie, albo w reporterce... szkoda nerwów.
    wiem co piszę bo używam 50 1.4, 28 1.8 oraz czasem 100 2.8 macro.
    Różnica między tymi obiektywami (AF) a 50 1.8 to przepaść.
    Kup 50 1.4, serio.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    acha, i pamiętaj że celność AF w obiektywie jest równie ważna jak ostrość, bokeh, wykonanie, srokeh i inne cechy.
    Ostatnio edytowane przez michal_sokolowski ; 01-04-2008 o 22:54 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Ja używam, nie mam wyjścia - wypełnia dziurę pomiędzy 17-40 a 70-200. Daje mu dobra czwórkę. Ciekawostka - dostałam go do używania od siostrzenicy, która go dostała od ojca i używała na fotografii w liceum plastycznym. Przywiozła mi go luzem w plecaku, bez dekielków! Wyciągnęła z czeluści, całego w jakichś paprochach, umazanego szminką i flamastrem od wewnętrznej (sic!) strony!!! Czyściłam całe popołudnie. Dzielny słoiczek - działa zadowalająco! Nie przestrzela, a nawet zbytnio nie hałasuje )

  4. #14
    Bywalec Awatar SenK
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Oświęcim / Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    239

    Domyślnie

    Ja kupiłem w sklepie Canona.. i ma BF dość duży.. gdzieś 70% zdjęć jest nieostrych, 25% jest OK, a 5% to żyletka.. więc żadko używam.

    Z body kumpla dobrze sie sprawuje.. ale nie bede puchy do tego obiektywu za 400zł dopasowywał, jak z 4rema innymi obiektywami mi dobrze ostrzy..
    Wiec radze dozbierac drugie tyle i kupic 1.4

  5. #15
    Masteros
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SenK Zobacz posta
    Ja kupiłem w sklepie Canona.. i ma BF dość duży.. gdzieś 70% zdjęć jest nieostrych, 25% jest OK, a 5% to żyletka.. więc żadko używam.

    Z body kumpla dobrze sie sprawuje.. ale nie bede puchy do tego obiektywu za 400zł dopasowywał, jak z 4rema innymi obiektywami mi dobrze ostrzy..
    Wiec radze dozbierac drugie tyle i kupic 1.4

    cena tego szkła za nówke około 350 zł. 1.4 kosztuje koło 1350.Nie wydaje mi sie zeby bylo to 2x.za 700 zloty bym bral 1.4 ale to prawie 4 x wiecej.

    a gdzie masz 50 1.4 za 800 zloty?

  6. #16
    Bywalec Awatar SenK
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Oświęcim / Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    239

    Domyślnie

    W USA kosztuje 300$ przy przeliczniku jaki teraz mamy czyli 2.2 to daje 660zł
    Poza tym używki można kupić za 700, 800 a czemu by nie dobra używka zamiast nie dobrej nówki.

  7. #17

    Domyślnie Jak wyselekcjonować w sklepie c 50 f/1.8 II

    Witam,

    przymierzam się do tego szkiełka. Najpierw chciałem kupić jakąś używkę ale chyba mi przechodzi. Na aukcjach używki chodzą przeważnie ponad 300pln, czasami lekko poniżej a nowy w sklepie w wawie mogę pewnie dostać za jakieś 400pln. Dla 100pln chyba nie ma sensu pchać się w używkę.

    I teraz pytanie - jak udam się do sklepu z body (30D) i podepnę parę obiektywów do wyboru to na co zwracać uwagę i w jaki sposób wybrać najlepszy.
    Z góry dzięki za poradę
    --------------
    Canon 30D + 17-85 1:4-5,6

  8. #18
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Ta 100-ka to jest 25% ceny w tym momencie
    50 f/1.8 to nie jest obiektyw ktory sie oglada z kazdej strony - z uwagi wlasnie na cene.

    Wiec jesli nie ma wad mechanicznych (typu nie dzialajacy przelacznik AF/MF) oraz optycznych (zarysowana soczewka) to nie widze powodu by *nie kupowac* uzywki.

    I z uwagi na cene - to tez chyba nie jest obiektyw, ktory sie "selekcjonuje"
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  9. #19

    Domyślnie

    czyli wniosek jest taki że albo iść do sklepu i brać pierwsze szkło z brzegu albo kupować za 300pln przechodzone paroletnie szkło z niewiadomego pochodzenia?
    --------------
    Canon 30D + 17-85 1:4-5,6

  10. #20
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Piszesz "niewiadomego pochodzenia" jakby to było nie wiadomo co

    Można kupić używkę z papierami za dobre pieniądze. Jeśli nie jest mechanicznie i optycznie uszkodzona to będzie robić ostre zdjęcia nawet jeśli ma kilka lat. Pstryknij parę fotek przy zakupie i tyle. To nie jest szkło L za kilka tysi nad którym nie wiadomo ile trzeba się trząść i nie wiadomo jak przebierać.

    Jeśli bezpieczniej czujesz się przy zakupach w sklepie to idź do sklepu, zapnij pierwszy z brzegu, zrób kilka fotek i jak będzie działał to bierz. Masz gwarancję i rękojmię.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •