Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 128

Wątek: Skanowanie klisz + pytanie o filmy

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    206

    Domyślnie

    Fleder:
    Twoje zdjęcie wygląda ok - widać, że przyzwoicie wywołane a i skan też dobrej jakości.

    Ogólnie wszystkim dziękuję za wskazówki. Zanim oddam do Rossmanna, spróbuję z tym małym labem w Gdańsku. Jak będzie ok, to przy nim zostanę, jak nie - przetestuję Rossmanna. W sprawie skanera chyba zdecyduję się jednak na tego Epsona. Na skanery powyżej 2000 po prostu mnie nie stać, a do 1000 to chyba najsensowniejszy wybór. Zaś z klisz wybrałem zestaw:
    Velvia 50 - krajobrazy
    Fuji Pro 160 - standardowa klisza na co dzień
    Superia X-tra 400 - klisza z wyższym ISO
    Ilford SFX 200 - biało czarne

  2. #22
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    wkładając, z właściwym sobie uporem, kij w mrowisko, do czarno-białych polecę Ci fuji acrosa, który najlepiej wygląda w tetenalu ultrafinie plus 1:6. powtarzam o tym namiętnie na aparatach i nie tylko tam.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

  3. #23
    MatoweCzyBlyszczace
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam się się tak "wpitalam" w wątek, ale używa ktoś może Skanera Epson v300 Photo ew. v330 ? Dysponuję dość skromnym budżetem, właściwie jeśli chodzi o możliwość skanowania negatywów to tylko wchodzi w grę max. 350zł. Nie zależy mi na jakiejś niesamowitej jakości, ale miałam już do czynienia z HP Scanjet 3800, ale on nie skanował mi negatywów wcale (w najlepszym przypadku wychodziło coś takiego ) i boję się, że z Epsonem v330 będzie podobnie. Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami w tej materii ? Będę bardzo wdzięczna!




    ps: dopiero co się zarejestrowałam i nie znam wszystkich praw rządzących tym forum, więc proszę o wyrozumiałość

  4. #24

    Domyślnie

    Skanowalem v300, zeby wrzucac do neta albo miec poprostu podglad na kompie bardzo dobrze sie nadaje.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Od kilku tygodniu męcze v330 skanowaniem negatywów póki co skanuje stare czarno białe ORWO, w kolorze zrobiłem narazie kilka slajdów dla mnie spoko niestety nie mam odniesienia do innych skanerów.

  6. #26

    Domyślnie

    a czy moglbys umiescic jakis przykladowy skan z negatywu (albo podeslac na PW)? zastanawiam sie nad tym skanerem i chcialbym zobaczyc czy jakosc bedzie dla mnie wystarczajaca. Dzieki.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar Janeq_2010
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,
    1. Przemyśl Canon 8800F, bo wychodzi z dystrybucji i są spore promocje (dodają PS Elements i SilverFast SE!!, a to już osobnych dobre kilka stówek).
    2. Bez oprogramowania skany będą... no sama widzisz jakie. Używając SF (niestety w dobrej wersji trochę kosztuje) twoje skany nie będą różne od prezentowanych w tym wątku.
    3. No i weź pod uwagę, że dobry skan z dobrego zdjęcia to duuużo poświęconego czasu. Niech cię nikt nie zwiedzie, że to się stanie samo...
    Pozdr, JK

  8. #28

    Domyślnie

    mi chodzi o to by zarchiwizowac swoje kilkaset (200-300) zdjec i moze ze 40 rolek negatywow z lat mlodzienczych a potem skaner ma mi sluzyc juz jako zwykle wyposazenie kompa (skanowanie dokumentow etc.), tak wiec jakas super jakosc nie jest wymagana, tym bardziej, ze moje stare zdjecia nie byly szczytem mozliwosci osoby fotografujacej .
    ps. oczywiscie zdaje sobie sprawe ze sleczenia przy obrobce po skanowaniu.
    pps. sorki za brak polskich znakow ale pisze z roboty a tu nie posiadaja
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  9. #29
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Używam i polecam Epsona v350. Po przyzwyczajeniu się do "warsztatu" i opanowaniu odkurzania kliszy i szkła w skanerze - bardzo fajne narzędzie. Skanuję z autoloadera paski po 6x klatek, i właściwie mam tylko dwa małe ale - taki sobie soft i nagrzewanie się sprzętu. Po 2-3h skanowania płaszczak nagrzewa się na tyle, że podajnik negatywu (na gumowej "taśmie transmisyjnej") traci precyzję. Na szczęście jest sporo programów z których można skorzystać, a do wychłodzenia wystarcza płaszczakowi kwadrans przerwy

    Poniżej masz link do jednego z moich skanów. Fota jest niezbyt ostra, ale kolory które wyciągnął Epson są dużo lepsze od tych labowych.

    http://canon-board.info/showpost.php...postcount=1201
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar Erg
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    46

    Domyślnie

    Xlesio - a czy byłbyś tak miły, i pokazał skan jakiejś klatki bez pomniejszania, w maksymalnej rozdzielczości skanera? 4800dpi teoretycznie powinno dać rozmiar rzędu 25+ Mpix, jestem ciekaw ile można z takiego płaskiego skanera wycisnąć.

    Parę lat temu miałem tani płaski skaner z przystawką do klisz, niestety efekty skanowania były tragiczne i odpuściłem sobie.
    Teraz widzę że coraz więcej osób poleca płaskie skanery z przystawkami, mam trochę starych rodzinnych slajdów, i szukam jakiegoś ekonomicznego rozwiązania, ale chciałbym najpierw ocenić możliwości żeby uniknąć rozczarowań

    Pozdrówka

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •