Strona 61 z 63 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 621

Wątek: [Max13] Krajobrazy i podróże

  1. #601
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    Ha ! - widzę, że rozgorzała dyskusja której bym się nigdy nie spodziewał. Od dawna unikam komentowania moich zdjęć - wolę je tylko pokazywać, nawet nie zawsze pod pod dyskusję. Ale tutaj aptur ma rację: każdy może napisać.... Ale ponieważ dwójka z komentujących - iczek i emiliam - prowadzi także blogi o fotografii pełen refleksji i opinii o tej sztuce, więc tym razem skomentuję kilka spraw. Zrobię to tylko raz, aby zabrzmiał głos autora . Zrobię to raczej w krótki, żołnierski" sposób - nie dlatego, abym nie mógł pisać dłużej - ale głównie dlatego, że nie podzielam ani w jednym calu wizji i sposobu postrzegania sztuki fotograficznej przez iczka i emiliam. Powiem więcej - z trudem przebrnąłem przez duże partie Waszych blogów. Zwłaszcza nazwisko Susan Sontag na stronie emiliam niemal od razu mnie odrzuciło od czytania. Jej "On photography" czytałem jeszcze w latach 80tych w oryginale, zresztą podobnie jak jej dzienniki, eseje, artykuły. Im wiecej przeczytałem, tym bardziej rozumiałem, że jest to zwykły "claptrap". Dlaczego o tym piszę - ponieważ nie podzielam spojrzenia na fotografię i - szerzej - na świat Susan Sontag ani w jednym calu. Tak jak nie podzielam spojrzenia na fotografie które prezentujecie w Waszych blogach. I pewnie dlatego robimy i pokazujemy inny rodzaj zdjęć.

    Kolego iczek - tak, to są zdjęcia z podróży. Jako dla piszącego o fotografii nie jest to jakieś wielce wymyślne stwierdzenie w Kolegi wykonaniu- chyba, że potraktować je opisowo a wtedy to określenie trąci lekko pogardą. BTW - emiliam nie napisała, że są to "tylko" zdjęcia z podróży - to niewinne "tylko" brzmi jeszcze bardziej pogardliwie - nie lubię takich manipulacji "od słowa, do słowa"....

    A więc rzeczowo - tak, to są zdjęcia z podróży. Ale to są dobre zdjęcia z podroży, wiele z nich nawet bardzo dobrych. Wiele z nich jest w stylu reportażowym, w wielu jest historia i dobra opowieść. Nie piszę bloga o fotografii i nie staram się o niej filozofować, ale "zdjęcia z podróży" robione przez uznawanych przeze mnie mistrzów znam i staram się ich podpatrywać. Phil Borges też robił tylko "zdjęcia z podroży".

    Na koniec jeszcze krótkie zdania: inaczej patrzymy na fotografię. Wspomnianych "wydumek" nie robię, nie robię też fotografii studyjnej. Podoba mi się wiele portretów na stronie Kolegi iczka. Z Susan Sontag lubię tylko jedno zdanie: "Time eventually positions most photographs, even the most amateurish, at the level of art." - "Z upływem czasu większość fotografii, nawet tych amatorskich, zostanie wyniesionych do poziomu sztuki". Czego wszystkim życzę .
    Ostatnio edytowane przez Max13 ; 18-01-2017 o 19:37

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    A więc rzeczowo - tak, to są zdjęcia z podróży. Ale to są dobre zdjęcia z podroży, wiele z nich nawet bardzo dobrych. Wiele z nich jest w stylu reportażowym, w wielu jest historia i dobra opowieść. Nie piszę bloga o fotografii i nie staram się o niej filozofować, ale "zdjęcia z podróży" robione przez uznawanych przeze mnie mistrzów znam i staram się ich podpatrywać. Phil Borges też robił tylko "zdjęcia z podroży".
    Howgh jak mawiają/mawiali podobno Apacze.

    Tylko nie zapomnij zapodać kolejnych fotografii, aby nie zakończyła się Twoja galeria, jak potretowe prezentacje Panasa.

    "Wydumki" zapożyczyłem od mojego nastoletniego syna (niegdyś), gdy dostał ze szkoły coś do napisania i mu to nie szło. Nie dało się wydumać .

  3. #603
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    I teraz można powrócić do oglądania świetnych zdjęć.

  4. #604
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Ale to są dobre zdjęcia z podroży, wiele z nich nawet bardzo dobrych.
    Publikujesz po to aby inni to potwierdzili? Tych co mają inne zdanie starasz się ośmieszyć, więc zostanie Ci grono klakierów.

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Wiele z nich jest w stylu reportażowym, w wielu jest historia i dobra opowieść.
    Ja osobiście, tego nie widzę, żadne pojedyncze zdjęcie chyba nie kwalifikuje się do tego, a też nie układasz ich w jakiś spójny ciąg. Przynajmniej te ostatnie bo poprzednich nie widać. Np. Jerozolima - sam tam byłem kilka razy, kontekst jako tako znam więc powinno być mi łatwiej tę opowieść zauważyć, ale dla mnie to wiele niezwiązanych ze sobą i niespójnie obrobionych zdjęć ortodoksów. Nie ma ani historii żadnego pojedynczego człowieka ani opowieści o społeczności. Klika zdjęć jest lepszych niż reszta, ale nie stanowią opowieści samej w sobie.

    Może przez brak "wydumki" (jak to sam nazwałeś) właśnie. Nie prowadzisz widza za oko po elementach, aby zobaczył coś więcej.

  5. #605
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    523.

    524.

  6. #606
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    Fajnie, że wróciłeś ze zdjęciami.

  7. #607
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    525,

    526.

    527.

  8. #608
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    Ostatnie fajne, a 525 wygląda na za bardzo wyciągane z cieni (głównie prawa część twarzy).

  9. #609
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    528.

  10. #610
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Krajobrazy i podróże

    529.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18580-for1200a.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	246,7 KB
ID:	6225

Strona 61 z 63 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •