Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 621

Wątek: [Max13] Krajobrazy i podróże

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    Obejrzałem jeszcze raz dokładnie 18. na Eizo ColorEdge (chyba dobry).
    Chodziło mi o to, że krawędzie chmur wyglądają dość nienaturalnie. Pojawia się tam coś w rodzaju bandingu/posteryzacji. Na innych zdjęciach tego nie widać. Mnie osobiście nie bardzo się taki efekt podoba, ale to oczywiście kwestia gustu.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Te chmury na #18 wyglądają trochę jakby były potraktowane rozmyciem gaussa o sporej średnicy. Nie wiem czy tak było faktycznie, ale efekt wizualny podobny...
    .

  3. #23
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    copperballs - gratuluje oka, tak zostaly potraktowane.
    Mam nadzieje ze w miare przypadly Ci do gustu te zdjecia.
    Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    @Max13: Może po kolei, żeby było konstruktywnie.

    #1: pocztówkowe -- ani to zarzut, ani zaleta. Ładne, ale takich zdjęć są miliony. Może starałbym się trochę mniejszą powierzchnię przepalić na niebie. Jakiś różowy syf (złe cięcie?) w lewym górnym narożniku.

    #2: fatalne kolory, za duże nasycenie i kontrast (sprawił, że zamiast obłoczka jest placek). Kadr też trochę nie teges: najbardziej przykuwającym wzrok elementem jest tablica "Single track road" a umieszona jest ani centralnie ani w mocnym punkcie przez co zdjęciu braku jakieś (nie wiem jak to nazwać...) harmonii?... W każdym razie to zdjęcie mi się stanowczo nie podoba.

    #3: kolorystycznie lepsze, bo nie tak wściekłe, ale nie za bardzo rozumiem co miało być tematem zdjęcia? Dzwonnica? Dziadek? Razi mnie ucięcie budynku, choć oczywiście nie mogę wiedzieć czy się dało inaczej.

    #4: kolorystyka mi się podoba. Znów dziwny kadr: może lepiej było ciachnąć trochę z prawej tak, żeby ten żółty budynek z wieżą (kościół?) był centralnie? Albo wręcz odwrotnie, silnie go od środka odsunąć tnąc od lewej tak żeby dwa białe budynki z lewej znalazły się poza kadrem i złapać coś więcej z prawej? Coś też leży z ostrością i szczegółowością roślin: wyglądają trochę jak placki -- podobny efekt widać często w kiepskich kompaktach gdy za mocno pojadą po zdjęciu odszumianiem a potem próbują je wyostrzyć.

    #5: do obróbki nie mam zastrzeżeń, zdjęcie spoko. Niestety w kadrze nic się nie dzieje.

    #6: kolorystyka ładna. Kadr... zgaduję, że chciałeś żeby ruina na pierwszym planie była elementem przyciągającym wzrok, żeby nie robić kolejnej nudnej panoramki. Na mnie niestety tak nie działa: patrząc na to zdjęcie mam wrażenie, że ta ruina zaraz wbije mi się w oko, albo że zasłania coś istotnego.

    #7 i #8: góry ładne, kocham zimę ale znów nic się nie dzieje. Jako fototapeta albo tapeta na pulpit może być.

    #9: kolejna panoramka. Ładne kolory ale nic ponad to.

    #10: kolorki nieco gorsze, zbyt wyraźnie się "świeci" linia pomiędzy niebem a ziemią w lewej części zdjęcia.

    #11: p. #6.

    #12: stanowczo najlepsze jak dla mnie z wszystkich sąsiednich.

    #13: może być, chociaż trochę szkoda przepaleń na prawej ścianie. Jakby leciało trochę w prawo, ale może być to złudzenie wywołane różną wysokością ścian.

    #14: spoko, trochę po prawej źle ucięte.

    #15: Ładne acz nudne, szczególnie w górnej części. Może centralnie (horyzont w połowie wysokości) lepiej by się je odbierało? Przydałoby się zdjąć trochę cyjanu z ziemi w środku zdjęcia. Może do tego dłuższy czas żeby odbicie było mniej pocięte?

    #16: Rozumiem, że chciałeś pokazać odbicie i horyzont w połowie. Ale zauważ różnicę między tym a poprzednim: tu odbicie jest zbyt słabo widoczne na taki kadr moim zdaniem. Może ta łajba po prawej nie musiała być tak przyklejona do krawędzi? Nie wiem oczywiście. Coś chyba w obróbce spowodowało zadymienie zdjęcia. Taka moja mała zgadywanka: zblurowana warstwa łączona w trybie screen? W sumie ok.

    #17: Kolorystycznie ogromny krok wstecz. Do tego świecą się krawędzie między ruinami a niebem. Rozumiem techniczne powody, ale nieprzyjemnie się je odbiera. Schowaj je lepiej głęboko do szuflady. Szkoda, poprzednie miałeś znacznie lepsze.

    #18: Przekombinowałeś je moim zdaniem. Te chmury mi się niestety nie podobają. Normalnie odbicie od wody ma nieco inną barwę niż oryginalne przedmioty, ale tutaj to wygląda jakby woda była żółta, a to źle się kojarzy. Trudno odróżnić poszczególne kadłuby, wszystkie się zlewają w jedną masę. Może to dla Ciebie pamiątka, ale przez postronnych obserwatorów raczej nie będzie dobrze odbierane. Pokazywałeś już lepsze zdjęcia.

    #19: Pierwsze co się rzuca w oczy to dziwaczna kolorystyka.

    Stanowczo nie czuję się kompetentny czy uprawniony do wymądrzania i dawania "cudownych" rad, ale jednak dwie rzeczy nasuwają mi się do głowy. Panoramy to trudny format, ciężko je zrobić tak, żeby były ciekawe pod względem kadru. Po drugie, jeśli już ustawisz kolory tak, że Ci się podobają, to zmniejsz to ustawienie do 75% wartości (czy to nie Janusz Body w jednym ze swoich poradników sugerował?), a najlepiej wróć do obróbki za kilka dni. Zdjęcia będą wtedy lepsze w odbiorze.
    .

  5. #25
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Tomek – po pierwsze głeboki szacunek i podziekowanie za tak szczegółową ocenę każdego zdjęcia. Tego na tym forum za często się nie spotyka.
    Te pierwsze moje zdjecia w tej kategorii maja dość zróżnicowaną obróbkę, z często „ryzykownymi” kolorami etc. do dyskusji – o takie opinie chodzi, aby poprawić i zdjęcia i obróbkę.
    Zgadzam się z Twoimi ocenami niemal w zupełności, wiele błędów dostrzegłem przy „second look” stąd porada o drugie i trzecie spojrzenie i obróbkę jest jak najbardziej celowa.
    Trochę inczej może oceniam pojecie „nudnej panoramy” – czesto taki był zamysł aby tam „nic się nie działo”. Ale obejrzałem Twoją stronę i wiem o co ci chodzi patrząc na Twoje zdjecia – zresztą świetnie stonowane, skomponowane i z pomysłem ( zwłaszcza Norwegia mi „podchodzi”). Masz na pewno inny zamysł na kolorystykę, bardziej stonowaną, „not so striking”. Może zacznę Cie trochę naśladować.......
    Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    Max13, Cieszę się, że nie odebrałeś tego jako atak i mogłem choć trochę pomóc.

    Ogólnie ze zdjęciami to jest moim zdaniem tak: albo robimy dla siebie samych i wtedy możemy szaleć do woli, albo robimy zdjęcia z myślą o pokazaniu ich komuś -- wtedy trzeba powstrzymać niektóre zapędy. No chyba, że czujemy się super ach-tystami i to świat ma zrozumieć i dostosować się do nas. ;-) Z tym jednak trzeba ostrożnie.

    A co do panoram: na pewno dużo lepiej ogląda się je w większym formacie, tak na wysokość całego ekranu żeby na boki trzeba było przewijać. Wtedy można się w takiej panoramce zanurzyć i zobaczyć to, co widział fotografujący. Taka miniaturka, jaka jest wymagana przez forum się, jak dla mnie, nie broni.

    Dzięki za słowa uznania pod adresem moich wypocin i pozdrawiam również.
    .

  7. #27
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  8. #28
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    22. chyba nieco przekontrastowane.
    Pozostałe maja swój własny specyficzny, całkiem przyjemny w odbiorze, klimat.

  10. #30
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dzieki, bertih1 za komentarz - szczegolnie za slowo "klimat". Bo obok oczywiscie waznych elementow zdjecia jak poprawne naswietlenie, mocne punkty itd - najwazniejsze jest zlapanie klimatu. Tak wiele "dobrych" zdjec jednak tego nie ma. Ja ciagle staram sie "podciagac" i robic jak najwiecej tych klimatycznych zdjec. Ale to trudna sztuka i wiem ile mi brakuje..
    Dzieki i pozdrawiam

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •