Strona 11 z 63 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 621

Wątek: [Max13] Krajobrazy i podróże

  1. #101
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    pawlack - dzieki za opinie - troche mnie wsparles, ze nie jest "tak zle"....
    Wszystkie zdjecia w watku Krajobrazy robilem albo 10-22, 17-40L lub 28 1.8 - to akurat 17-40. Tyle mozliwosci "szkielek" dlatego, bo tez kiedys na poczatku wierzylem, ze wszystko zalezy od "szkielka" - teraz juz wiem, ze nie (dlatego zgadzam sie z Eloi) - ale ty tez pewnie to wiesz.
    Pozdrawiam i dzieki raz jeszcze za opinie

  2. #102
    Dopiero zaczyna Awatar ajma
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Cieszyn
    Posty
    47

    Domyślnie

    Przeglądnąłem sobie Twój wątek krajobrazowy, wiele ciekawych miejsc, niestety obróbka zdjęć Twoich zdjęć nie podoba mi się (wiem, że to indywidualna sprawa, niektórym się podoba niektórym nie)- generalnie IMO jakiś taki dziwny kontrast zdjęć.
    Pozdrawiam

  3. #103
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    ajma – dzieki za opinie. Bylo juz kilka podobnych opinii co do obrobki i sam widze, ze musze je wziac pod uwage; mysle, ze kilka fajnych ujec zepsulem przez jakies eksperymenty „obrobkowe”. Z kontrastem i ostrzeniem mam na pewno klopoty. Ale powoli zrobie z tym porzadek....:-).
    Pozdrawiam

    Dwa „spokojniejsze” ze Starego Miasta w Sztokholmie

    92



    93


  4. #104
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dzisiaj wczesnie rano

    94






    95


  5. #105
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dla pokazania, ze troche z tego forum mozna sie czasem czegos nauczyc (mam nadzieje :-)) - takie BW wg niemal dokladnie metody Eloia (chyba z troche mniejszym wyostrzaniem) - pod krytyke i porady
    Pozdrawiam

    96.



  6. #106

    Domyślnie

    Ja dałem tylko mniej więcej kierunek w jakim ja robię obróbkę, ale to tylko ogólny kierunek. Ostateczna obróbka zależy też od zdjęcia oraz chwilowego humoru .
    Podoba mi się Twoja obróbka pierwszego planu - kształty drzewek i śnieg wyszły bardzo dobrze, choć ja bym to pociągnął ku głębszym cieniom. Bym agresywniej potraktował też niebo, na mój gust Twoje niebo jest ciut zbyt wyblakłe. W ogóle cały obrazek jest na mój gust zbyt wyblakły, ja lubię głębokie czernie, ale to już zależy od tego co chcesz zrobić.

  7. #107
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Tak, to prawda - ale u mnie bylo mniej cienia, stad mniej mozliwosci "kontry" biel-czern, niebo wolalem jasniejsze choc moze ciemniejsze dodalo by glebi i kontrastu do bieli szczytu. Ale wszystko do cwiczen i poprawy.....

  8. #108
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  9. #109
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  10. #110

    Domyślnie

    Nie wiem. Nie umiem powiedzieć. Coś dziwnego. Zdjęcie 97 jest z ostatniej serii najciekawsze, ale Ty coś dziwnego robisz z tymi zdjęciami. Nie wiem co to jest.
    Jakaś taka dziwna paleta kolorów. Jakby wyblakła. Widać pędzle, widać że coś robiłeś, i widać że to nie szło we właściwym kierunku.
    Jak Ty obrabiasz te zdjęcia? Co się dokładnie dzieje pomiędzy naciśnięciem spustu a publikacją na Internecie? Krok po kroku?

Strona 11 z 63 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •