Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: # 77 Fotografia i Linux. (i troszkę o OSX)

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Pobawiłem się trochę LightZone. Trochę wolny (core i7 2.6GHz, 6GB RAM) i interfejs... no po raz kolejny tzw. "nowe, rewolucyjne rozwiązania" zamiast robić po ludzku, jak wszyscy ;-) Do moich zastosowań raczej się nie nada.

    Tym niemniej jedna rzecz: to chyba pierwszy program pod Linuxa, w którym kolorystyka zdjęć po załadowaniu jest bardzo zbliżona do tego, co wychodzi z aparatu ew. DPP.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    39
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrtnz Zobacz posta
    mam pytanie następujące: czy da się mianowicie podpiąć już istniejącą partycję z zainstalowanym windowsem pod virtualboxa, czy też aby móc z okienek korzystać trza je dopiero na maszynie wirtualnej zainstalować?
    Z tego co pamietam, a VB uzywalem juz jakis czas temu, wymagana jest instalacja tego systemu od zera.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Ja dawno temu bawiłem się w VMware na fizycznych dyskach, z blokowaniem partycji innych niż windowsowa (R/O) etc. etc., a w Win - "profile sprzętowe". Nawet jakoś to się dało odpalić, ale to a) zabawa dla mocno zaawansowanych i b) w życiu bym nic poważnego na takiej konfiguracji nie robił

    Ale i tak nie warto. Paradoksalnie, VM na wirtualnych dyskach jest szybszy niż pracujący bezpośrednio na fizycznym. Powód: ma wtedy za sobą całe potężne buforowanie Linuxa, nie tylko na poziomie dysku, ale również systemu plików. I może do tego użyć całej wolnej pamięci, nie tylko tego, co jest przydzielone do VM.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Mała uwaga co do Profili kolorów. Pod moim Ubuntu 10.04 czasami profil się nie załaduje sam. Dzieje się tak jeżeli podpinam kilka monitorów i ogólnie robie jakies kombinacje. Później wracam do domu i nagle jestem bez profilu. Wystarczy odpalić ustawienia koloru i już jest ok. Radzę zwrócić na to uwagę.

  5. #25

    Domyślnie

    Ponieważ to mój pierwszy post na forum, na początek witam wszystkich. Jestem początkującym fotoamatorem, więc proszę o wyrozumiałość.

    Używam Ubuntu (obecnie 11.04). Podobnie jak przedpiszcy używam zamiennie digiKam i gwenview do ścigania z aparatu, przeglądania i odsiewania zdjęć. Obróbkę raw-ów, załatwiam RawTherapee. Z ciekawostek polecam Qtpfsgui do tworzenia HDR-ów - ma całkiem niezłe możliwości, w tym możliwość automatycznego spasowania przesuniętych klatek.

    Mam natomiast problem z uruchomieniem DPP pod wine (wine w wersji 1.3). U mnie już przy instalacji wykłada się błędem. Prosiłbym po jakąś podpowiedź.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •