Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 211

Wątek: Tło fotograficzne ... jakie?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    I za wąskie i za krótkie.
    Policzmy: 2,5m na ścianie, 2m na podłodze, margines do odcięcia brudnego/podziurawionego jakby niewielki i jednorazowy.

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    ...trzeba zaakceptować fakt i poświęcić te 5min w PSie...
    No tak, ale to głupiego robota dla np 100 obrazków. Lepiej już odciąć metr co jakiś czas z dłuższego.
    C-F-K - forever

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Nikt nie każe cisnąć 100 obrazków

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Nie no, jasne, nie mówię o 100 z jednej sesji
    C-F-K - forever

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    Owszem, ale o ile szerokie można przeciąć, o tyle wąskie mają ograniczoną użyteczność.

    Nie miałem styczności z tłami kartonowymi dostępnymi w kraju, ale jeżeli są nawinięte na podobne rury jak flanelowe (i całkiem nie tanie jakie mam), to woła o pomstę do nieba. Nie dość, że rurka miękka, to jeszcze jakiś spryciarz skleił ją z 2 części.

    Mam pytanie: czy można liczyć na jakość rurek (i nie tylko) podobną jak w lastolite superwhite paper? Czy też przewijanki na metalowe są nieuniknione?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    p.s. To flanelowe, o którym wspomniałem kupiłem od innego krajowego dystrybutora.
    owszem mają użyteczność ograniczoną ale nie każdy ma duże studio a chce mieć w miare dobrej jakości tło do domowego pokojowego studia na ciasny kadr amerykański spokojnie wystarczy taka szerokość. Tła nawinięte są na kartonowe tuby,ale i tak polecam nawijanie na aluminiowe jeżeli mają być wieszane na systemie łańcuszkowym czy elektrycznym, a jak na system przenośny z poprzeczką wtedy taka przewijanka nie jest potrzebna.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Czyli jednak lipa.
    Osobiście wolałbym dopłacić te 50zł za komfort nie przewijania.
    C-F-K - forever

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Bart3k
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    316

    Domyślnie

    ja kiedyś bawiłem się z wąskim tłem 160 cm... jak dla mnie jest za wąsko... może jak ktoś ma mały pokój to mu wystarczy bo i tak nie poszaleje... ale wg mnie 260 to takie minimum
    Canon 5D mkII|Canon 40D|Canon 17-40 4L|Sigma 120-400 4.5-5.6|Canon 50 1.8|Falcon 8 3.5|Metz48

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    Czyli jednak lipa.
    Osobiście wolałbym dopłacić te 50zł za komfort nie przewijania.
    Ty akurat tak a dziesięciu innych klientów już nie bardzo tak to niestety się kręci i nie jest się w stanie zaspokoić potrzeb każdego z osobna. Oczywiście taką usługę można dla Ciebie np wykonać ale czy dopłacanie do każdego tła przykładowo 125zł było by Tobie na ręke

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    A nie można po prostu wsadzić w rurę jakiegoś drąga sztywniejszego, rury aluminiowej etc? Bez przewijania?

  9. #19

    Domyślnie

    niby można ale do najłatwiejszych zadań to nie będzie należało po pierwsze długość zestawu plus średnica rury aluminiowej która musi być na ścisk jeżeli ma to pracować na systemie i dać się zwijać lub rozwijać bez pomocy rąk i klipsów zaciskowych do blokowania. Także odechciało by sie pewnie tego napychania w połowie drogi każdemu

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    Ty akurat tak a dziesięciu innych klientów już nie bardzo tak to niestety się kręci i nie jest się w stanie zaspokoić potrzeb każdego z osobna. Oczywiście taką usługę można dla Ciebie np wykonać ale czy dopłacanie do każdego tła przykładowo 125zł było by Tobie na ręke
    Ale o czym Ty mówisz? Jakie 125zł? Aż sprawdziłem.
    Colorama widzę w necie można kupić za 265zł.
    Lastolite w Scandinavian Photo kosztuje 775sek, co przy obecnym kursie daje ok 335zł.
    Chcesz powiedzieć, że szwedzka marża na angielskie tło jest tak mała, że w naszym kraju trzeba ją koniecznie przebić o 50zł in plus?

    I po co ten cyrk z dodatkowymi rurami i przewijankami, jakby nie można było dać ok.3-krotnie twardszej rurki, która nawet na łańcuszkach nie obwisa?

    A tak przy okazji:
    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    ...ale i tak polecam nawijanie na aluminiowe jeżeli mają być wieszane na systemie łańcuszkowym czy elektrycznym, a jak na system przenośny z poprzeczką wtedy taka przewijanka nie jest potrzebna.
    Tak się składa, że do niedawna używałem teł lastolite na łańcuszkach bez żadnego durnego przewijania, a teraz mam system mocowania statywowego. Poprzeczka w tym mocowaniu na długości 3m sama w sobie łapie ok. 2cm obwisu na środku, co jak połączymy z miękką rurką tła daje wyraźne ugięcie pośrodku tła.
    Z całym szacunkiem, ale śmiem twierdzić, że Twoja wiedza w tym zakresie jest wirtualna, albo ograniczona do doświadczeń z wąskimi tłami.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Znalazłem cenę w gbp, circa 42 funty co daje coś około 200zł.
    Taka cena jest zdecydowanie okazyjna tak więc nie wierzę, by nie dało się tego sprzedawać u nas za te 265zł, już na pewno nie mówimy tu o dopłacaniu 125 do 265, co by dawało łącznie 390zł.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A jednak się da również w PL 244zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez Mellan ; 20-07-2010 o 02:52 Powód: Automerged Doublepost
    C-F-K - forever

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •