Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 211

Wątek: Tło fotograficzne ... jakie?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Posty
    27

    Domyślnie Tło fotograficzne ... jakie?

    Witam!
    Zastanawiam się nad kupnem jednokolorowego tła do studia. Proszę o opinie z jakiego materiału najlepiej się sprawdza? Widziałem w necie rożne propozycje np. karton, włóknina ... a może folia pcv by się sprawdziła?
    Co używacie i jakie macie doświadczenia?
    Pozdrawiam pletwal

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Bart3k
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    316

    Domyślnie

    ja kiedyś kupiłem z włókna poliestrowego... dość popularne na allegro... do zastosowań domowych ok... ale odbija trochę... karton masz 100% matowy tyle że sporo droższy... ale myślę że do studia nie warto oszczędzać
    Canon 5D mkII|Canon 40D|Canon 17-40 4L|Sigma 120-400 4.5-5.6|Canon 50 1.8|Falcon 8 3.5|Metz48

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Jeśli jednolite, to tylko papierowe... Na materiałowe szkoda pieniędzy...

  4. #4
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Mam białe pcv z allegro. Wada - prześwituje i dużo światła jednak ucieka. Ja na razie radzę sobie tak, że podpinam pod nie kilka warstw białej agrowłókniny. Też prześwituje, ale nie jest źle. Na glebę kupiłem białą płytę pilśniową laminowaną i kazałem sobie pociąć w markecie. Zostało jeszcze na boki (do osłaniania lamp świecących na tło).

    Tak to wygląda w moim skromnym domowym "studio":

    Jeśli chodzi o czarne, to nieźle sprawdza się czarna agrowłóknina.

    Na papierowe na razie mnie nie stać ale pewnie trzeba będzie kupić.

  5. #5

    Domyślnie

    tło kartonowe 1.36x5,5m kosztuje tylko 69zł no chyba że ktoś ma miejsce w pokoju na szerokie tła lub chce robić fotki leżącej modelki wtedy niestety trzeba wypłacić troszke więcej za karton

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    tło kartonowe 1.36x5,5m kosztuje tylko 69zł
    Gdzie?

  7. #7

    Domyślnie

    1,36 x 5,5 metra to trochę za krótkie, w przypadku zabrudzenia nie ma już co odcinać. No i w sumie wcale to nie jest tanio. Już lepiej kupić 2,7mx11 m (za jakieś 230 zł) i przeciąć na pół. mamy wówczas dwa tła 1,35 x 11 metrów.
    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  8. #8

    Domyślnie

    1,35x11 też są

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    59
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    1,35x11 też są
    Owszem, ale o ile szerokie można przeciąć, o tyle wąskie mają ograniczoną użyteczność.

    Nie miałem styczności z tłami kartonowymi dostępnymi w kraju, ale jeżeli są nawinięte na podobne rury jak flanelowe (i całkiem nie tanie jakie mam), to woła o pomstę do nieba. Nie dość, że rurka miękka, to jeszcze jakiś spryciarz skleił ją z 2 części.

    Mam pytanie: czy można liczyć na jakość rurek (i nie tylko) podobną jak w lastolite superwhite paper? Czy też przewijanki na metalowe są nieuniknione?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    p.s. To flanelowe, o którym wspomniałem kupiłem od innego krajowego dystrybutora.
    Ostatnio edytowane przez Mellan ; 19-07-2010 o 00:12 Powód: Automerged Doublepost
    C-F-K - forever

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski Zobacz posta
    1,36 x 5,5 metra to trochę za krótkie
    Raczej za wąskie! Rozciągnięte wszerz ręce mają mniej więcej taką samą długość jak wzrost danej osoby. Przynajmniej te 2m musi być, żeby mieć swobodę. A co do brudu, to ostatnio dałem sobie nowe tło i po jednej sesji jest tak samo uwalone jak to stare, co wywaliłem, więc chyba po prostu trzeba zaakceptować fakt i poświęcić te 5min w PSie...

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •