Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: umowa na zdjecia z firmą

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    45
    Posty
    477

    Domyślnie umowa na zdjecia z firmą

    Witam,

    Będę robił pierwsze zlecenie dla firmy i potrzebuję na szybko jakiś "draft" umowy, żeby wiedzieć jak to mniej więcej rozpisać.

    Ja mam działalność, klient to spółka z o.o.

    zdjęcia różnego rodzaju, reportaż, ustawiane, studyjne, portrety robione w kilku różnych dniach. Do wykorzystania na stronie www, folderach, plakatach, prezentacjach itp.

    Jak taka umowa powinna wyglądać?
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Ziemia obiecana
    Wiek
    51
    Posty
    242

    Domyślnie

    Kurcze bardzo szeroki zakres, ja bym tego nie robił jedną umową ale jeśli już jednż to umową o współpracy i fakturami z załączonym protokołem z zakresu wykonania, szczególnie jesli to jakies duże zoo.
    Imho najlepiej byłoby umowe o współpracy w zakresie robienia zdjęć + aneksy do konkretnej roboty, w którym określasz dokładnie jakie zdjęcia, ile szt, ile za sztuke, termin wykonania, pola eksploatacji.
    Jeśli zrobisz jedna ogólną umowę to możesz w pewnym momencie dowiedzieć się że się z niej nie wywiązałeś albo że foty na plakaty czy foldery masz robić w cenie packshotów na www.
    Jakieś body + jakieś słoiki + podstawka pod aparat + jakieś świecenie + Dużo chęci I brak czasu na focenie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •