Strona 3 z 52 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 511

Wątek: TEST Canon 35/1.4L vs. 35/2

  1. #21
    Coś już napisał Awatar Papier
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    56

    Domyślnie

    A jak to się ma do wyników uzyskanych podczas testu na optycznych? podobno w 35mm na 2,0 jest źle z jakością obrazu - natomiast użytkownicy tego lensa piszą w komentarzach, że u nich jest fajnie już od pełnej dziury. Dla porównania 35L już od 1,4 ma świetne wyniki a szczerze, to w powyższym teście nie widzę większej różnicy pomiędzy eLką i tego drugiego na pełnej dziurze (cały czas chodzi mi o jakość obrazu).

    To jak z tym jest? czy jest taka możliwość, że są lepsze i gorsze egzemplarze?
    Dopiero teraz po tym teście zainteresowałem się tym obiektywem.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Co do ostrości kartonów, to lewy i prawy jest tak samo lekko rozmyty, co do kolorów wyraźnie jest lepiej na L, wyrazistość faktury aparatu, dużżżo lepiej na L nawet przy tak małych obrazkach

  3. #23
    Coś już napisał Awatar Papier
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    56

    Domyślnie

    Kolorki można podkręcić w postprocessie, ale zauważ jedną rzecz: porównujesz eLke przymkniętą na 2,0 i wiadomo, że ona robi się coraz bardziej kozacka przy domknięciu (ja o tej wyrazistości aparatu na korzyść L) . Chodziło mi o to, że eLka ma na 1,4 super osiągi wg optycznych, a 35mm 2,0 wręcz przeciwnie. Osobiście tych ogromnych różnic nie widzę na pełnej dziurze w podanym teście. Inaczej: oba obiektywy na pełnych otworach dają porównywalny obrazek. Chyba nic nie namieszałem...

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Papier Zobacz posta
    A jak to się ma do wyników uzyskanych podczas testu na optycznych? podobno w 35mm na 2,0 jest źle z jakością obrazu - natomiast użytkownicy tego lensa piszą w komentarzach, że u nich jest fajnie już od pełnej dziury. Dla porównania 35L już od 1,4 ma świetne wyniki a szczerze, to w powyższym teście nie widzę większej różnicy pomiędzy eLką i tego drugiego na pełnej dziurze (cały czas chodzi mi o jakość obrazu).
    jakie dokladnie roznice chcesz zobaczyc na jpegach wielkosci 800x600 pikseli?

    zdjecia z czerwonego paska musialyby chyba tanczyc, spiewac i miec animowane cycki Pameli Anderson, zeby sie odroznialy w tym rozmiarze od fot z najpodlejszego 17-85

    nie no, tak serio... czego dokladnie oczekiwales po takim znaczku pocztowym?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez hyzop Zobacz posta
    Co do ostrości kartonów, to lewy i prawy jest tak samo lekko rozmyty, co do kolorów wyraźnie jest lepiej na L, wyrazistość faktury aparatu, dużżżo lepiej na L nawet przy tak małych obrazkach
    no... a w ogole zdjecie z L ma taka swietlistosc i w ogole jest z dusza...

    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 07-07-2010 o 20:11 Powód: Automerged Doublepost
    www albo tez flickr

  5. #25

    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bydzia
    Posty
    9

    Domyślnie

    Fajny teścik. Rozwiałeś moje dylematy

  6. #26
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    409

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaha35 Zobacz posta
    Fajny teścik. Rozwiałeś moje dylematy
    Kupujesz 35L?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    A robiłeś może porównania bokehu przy większych odległościach od fotografowanego obiektu?Ciekawi mnie jak bardziej (i czy odczuwalnie lepiej) L rozmmywa tło przy większym dystansie aparat-fotografowany obiekt?
    Miłego dnia
    moja www

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaha35 Zobacz posta
    Fajny teścik. Rozwiałeś moje dylematy
    moje też :wink:

    dzięki za teścik :-D
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    ... 35 2.0 po tym teściku będzie na rynku jak na lekarstwo
    Ostatnio edytowane przez dr Dundersztyc ; 07-07-2010 o 21:07 Powód: Automerged Doublepost

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    50

    Domyślnie

    No dobra, to w takim razie ogłoszonko:
    Sprzedam ostrą sztukę C35/2. Promocyjna cena - jedyne 2000zł
    Myślę, że to i tak dobra cena patrząc na test powyżej

    A poważnie już, to bardzo fajny ten test - więcej takich na forum by się przydało. Na początek proponuję: 85/1.8 vs 85/1.2. Ktoś chętny?

    Pozdrawiam

  10. #30
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta

    A poważnie już, to bardzo fajny ten test - więcej takich na forum by się przydało. Na początek proponuję: 85/1.8 vs 85/1.2. Ktoś chętny?

    Mówisz masz ...

    http://canon-board.info/showthread.php?t=38591

    jest już troche takich teścików na forum
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

Strona 3 z 52 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •