Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: [Van] Te co skaczą i fruwają

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar Van
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    hm, to znaczy , że skopałem fotki bo nie są w mocnych punktach nie umiem nic znaleźć o mocnych punktach, a gdzie to pisze?

  2. #22

    Domyślnie

    np tu: http://www.fotografuj.pl/Article/ABC...podzialu/id/60 jest o tym mnóstwo w sieci

  3. #23
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    W tych zdjęciach (no może poza 7) jest coś co ma dla mnie większą wartość niż sztywne trzymanie się zasad kadrowania. Jest moment, o który znacznie trudniej niż o poprawne kadrowanie. Oczywiście warto nawet w dynamicznych ujęciach starać się stosować zasady , wtedy zdjęcie może być jeszcze lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez norb2222 Zobacz posta
    W tym linku znalazłem też coś takiego

    " Pierwszą reakcją każdego fotoamatora, który "wchodzi w świat" kompozycji obrazu jest bardzo dokładne, wręcz pedantyczne trzymanie się jej zasad. Prędzej czy później powinna jednak nadejść pora eksperymentowania – co stanie się, jeżeli reguły te naruszymy?

    Jest to ważny moment, w którym każdy z nas zaczyna odkrywać swoją indywidualną wrażliwość fotograficzną. Nie bójmy się więc tego. Spróbujmy podrażnić widza, zagrajmy na jego oczekiwaniach co do zdjęcia i wrażliwości estetycznej. Umiejętne łamanie zasad jest bowiem równie ważne, co ich opanowanie. Życzę wielu owocnych ćwiczeń! "
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar Van
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    jacapa dzięki , ja troszkę perfidnie udałem głupiego, aby ktoś poza mną jeszcze zwrócił uwagę na fakt, iż trójpodział to nie "jedynie słuszna polityka naszej Partii". Co do trójpodziału jest jeszcze jedno "ale" - ten system pochodzi z tzw. podprogowych elementów i jego stosowanie było kiedyś ( i jest) bardzo powszechne w foto reklamowej, a ja tutaj nie uprawiam foto tego gatunku. Tym bardziej fotografia przyrodnicza znajduje uzasadnienie w kadrowaniu portretowym ( centralnym) jeśli chce się coś portetowo pokazać. Pomijam sprawę dynamicznych scen , gdzie nie można poprosić zwierzaka o replay
    Zasady dopuszczają ich łamanie, tylko ze smakiem, gustem i umiejętnie. Na tym polega foto.
    pozwólcie zatem kolejne ( teraz już nie wiem złe czy dobre ) fotki

    8.

    samiczka szablaka krwistego

    9.

    i jej samczyk siedzący nieopodal , a skąd wiem że jej?

  5. #25
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Van Zobacz posta
    jacapa dzięki , ja troszkę perfidnie udałem głupiego, aby ktoś poza mną jeszcze zwrócił uwagę na fakt, iż trójpodział to nie "jedynie słuszna polityka
    a ja troszkę wyczułem, że prowokujesz :-D
    Ja tam takie sowy chciałbym mieć nawet w gorszym kadrze , choć nie twierdzę że nie mogłyby być leprze. Cóż fotografia przyrody ma to do siebie że pewnych rzeczy się nie przeskoczy.


    Cytat Zamieszczone przez Van Zobacz posta
    pozwólcie zatem kolejne ( teraz już nie wiem złe czy dobre ) fotki
    Tu kadrowałbym trochę ciaśniej i w zgodzie z trójpodziałem bo w tym przypadku to łatwe.
    w 8. mniej góry
    w 9. mniej góry i troszkę mniej lewej.

    Czy ważki doświetlałeś w jakiś sposób ?
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar Van
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    co do doświetlenia, nie, to światło słoneczne po środku pola godzina chyba około 13-14 ,
    8 nosił tytuł roboczy "silniki wyłączone" lub "Black Howk down" stąd nieco więcej góry zostawiłem, myślałem że z tytułem będzie ok, nie pomyślałem, ze faktycznie bez sugestii odczyt jest nieco inny, w 9 natomiast kusiła mnie ukośna kompozycja bo można było tak jak mówisz albo wejść całkiem w ukośną i zmniejszyć górę i prawo, ot widzisz, każdy zrobiłby coś innego z tych fotek

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar Van
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    Poniżej może nie rewelacyjne, sam mam małe "ale" do nich, za to mają dla mnie wartość ze względu na niepowtarzalność ujęć.

    10. "Bee or not to bee"


    11.

    Wściekły husarz władca atakujący szablaka krwistego
    12.

    Śniadanie tężnicy wytwornej - komarnica w sosie własnym

  8. #28
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    No za 11 szacun.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •