Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 279

Wątek: [battle] Goomis vs micles vs ?? - reportaż ślubny

  1. #21

    Domyślnie

    Dokladnie - tyle zdjec to duzo za duzo. Moze 7 do 9 zdjec? Jesli tak, to i ja sie przylacze.

  2. #22
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    Podejrzewam, że każdy właśnie nadrabiał by ilość "zabawą".
    Nie zapominajmy, że reportaż ślubny to nie tylko ceremonia ślubu. Jakby policzyć po 2 zdjęcia z każdego "ważnego" momentu, to 80 wyjdzie spokojnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    ..."ważnego" momentu, ...
    Zdefiniuj "ważny moment".

  4. #24
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Taki, bez którego historia nie byłaby pełnowartościowa, bo nie wiedzielibyśmy o tym, że dana sytuacja miała miejsce.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Taki, bez którego historia nie byłaby pełnowartościowa, bo nie wiedzielibyśmy o tym, że dana sytuacja miała miejsce.
    Micles nie obraź się ale jakieś wyniosłe farmazony wypisujesz

    Uważam, ze 20-30 zdjęć to maks. Będzie większe prawdopodobieństwo, że oglądający przejrzy wszystkie zdjęcia dokładnie.

  6. #26
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Mnie po prostu irytuje to, że wszędzie fotografowie pokazują po zaledwie kilka debeściackich fot z danego ślubu, a przecież nie o to chodzi, żeby zrobić 5 odjechanych w kosmos fot, tylko 100 bardzo dobrych. Jak dla mnie jedynym wymiernym wskaźnikiem umiejętności fotografa jest cały materiał z jednego ślubu (niekoniecznie też najlepszego - bo wiadomo, może się trafić bogata para z wielgachnym pałacem, weselem na 500 osób, fajerwerkami i innymi bajerami).

  7. #27
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    Micles nie obraź się ale jakieś wyniosłe farmazony wypisujesz
    Wiesz dla niego ślub to mglista, bliżej nie określona, daleka przyszłość więc się nie zna i mu się wydaje że pierwszy gość wpadający pod stół i zwijanie kabli przez orkiestrę to też ważne momenty
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #28

    Domyślnie

    Micles - fajnie było by obejrzeć battle gdyby do walki stanęły Smoki, Gary, BW czy inni wiodący fotografowie naszego rynku - wtedy każdy by to oglądał z przyjemnością. Wierzysz że ktoś przebrnie przez Twoje 100 zdjęć ? I nie chcę Cię tu obrazić ale nie wierzę, że jako początkujący w branży pokażesz repo - 100 klatkowe - przy którym ktoś nie zmięknie. Na bloga wrzuca się tak obszerne materiały bo to kręci potencjalnych klientów.

    Dla innych fotografów 20 klatek to dość żeby pokazać fajnie przebieg całego dnia.

  9. #29

    Domyślnie

    Micles ja zawsze oddaję ok.200 "debeściackich" fotografii Parze Młodej

    Ale te 200 zdjęć są w stanie przejrzeć tylko i wyłącznie zainteresowani.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Mnie po prostu irytuje to, że wszędzie fotografowie pokazują po zaledwie kilka debeściackich fot z danego ślubu, a przecież nie o to chodzi, żeby zrobić 5 odjechanych w kosmos fot, tylko 100 bardzo dobrych. Jak dla mnie jedynym wymiernym wskaźnikiem umiejętności fotografa jest cały materiał z jednego ślubu (niekoniecznie też najlepszego - bo wiadomo, może się trafić bogata para z wielgachnym pałacem, weselem na 500 osób, fajerwerkami i innymi bajerami).
    Popieram Miclesa.

    Ja od przygotowań do tortu robię średnio około 1000 "klapnięć".

    Wybrać z tego od 5 do 20 dobrych fot to naprawdę nie jest wielki wyczyn.

    Ale wybrać 100 - to jest sprawdzian.

    A jeśli chodzi o momenty, to dla mnie ważne są różne, również te nie bezpośrednio związane z parą młodą - dzieci, starsi ludzie, zespół na przyjęciu, pani kelnerka idąca z kawą, lody na tacy itd.

    Zdaję sobie sprawę że część tych zdjęć nie obchodzi parę młodą - ale kicham na to - bo ważne momenty dla nich również mam, a resztę robię dla siebie. - i z tej reszty jakaś tam część im się może spodobać.

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •