Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Lampa Canon 430EX II do aparatu Canon EOS 50e

  1. #1
    Dilbertos
    Guest

    Domyślnie Lampa Canon 430EX II do aparatu Canon EOS 50e

    Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad zakupem lampy błyskowej Canon 430EX II do aparatu Canon EOS 50e. Czy dana lampa jest kompatybilna w/w aparatem i czy w ogóle opłaca się kupować tę lampę do tego aparatu.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi. Amator

  2. #2
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie

    Lampa sama w sobie działać będzie, jednak wskazania co do ekspozycji będą błędne. Przynajmniej tak jest u mnie. Chodzi o to, że gdy lampa jest w trybie E-TTL, czy w manualnym, aparatowi wydaje się obojętne czy robi zdjęcie z lampą czy bez. Dla przykładu, z wyłączoną lampą i aparatem w trybie Av wskazuje ekspozycję na 1/6s i z włączoną lampą tyle samo, mimo, że wiadomo że będzie mocno przepalone. To samo mam gdy aparat jest w Tv czy M. Wszystkie styki czyste, lampa działa poprawnie w 1d i 40d.
    Jeśli zdejmuję 430exII i załączam wbudowanego flesza - wszystko działa jak trzeba, w każdym trybie aparatu uwzględniany jest błysk lampy co owocuje zmianą czasu w Av itp...
    Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia, ale w instrukcji wyszukałem w specyfikacjach wiersz mówiący:
    "Tryby ustalania ekspozycji:
    .
    .
    ...
    7. Automatyka błysku: automatyka E-TTL dla lampy Speedlite 380EX,
    oraz,
    programowa automatyka błysku A-TTL i TTL dla dedykowanych lamp Speedlite."
    Widocznie 430exII jest nieco 'za nowa' dla tego korpusu i współpraca po prostu im nie idzie. A może się mylę i ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z taką parą? Również zależałoby mi na efektywnym rozwiązaniu problemu.
    5D, stałki, zoomy

  3. #3

    Domyślnie

    fleder,a naciśnij "gwiazdkę" na aparacie? :>
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dobra, wróć. u mnie gwiazdka nie błyska lampą jak w cyfrowej 50'tce.
    Ja jakoś nie mam problemów ze współpracą z lampą z e-ttl2 (580EX) ładnie mierzy, ładnie błyska...
    Ostatnio edytowane przez Patryk_mirek ; 28-06-2010 o 23:30 Powód: Automerged Doublepost
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Endriu86
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Tricity [GDY]
    Wiek
    37
    Posty
    44

    Domyślnie

    Dilbertos, ta lampa spokojnie będzie współpracować :]

    @ Fleder-> ale czytałeś, że TV, AV naświetlają "na zastane" a błysk jest tylko dopełniający? Tako rzecze instrukcja...

    PZDR
    1V-HS, 30D, FX-D, ProSD

    Narzędzia pracy...

  5. #5
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endriu86 Zobacz posta
    @ Fleder-> ale czytałeś, że TV, AV naświetlają "na zastane" a błysk jest tylko dopełniający? Tako rzecze instrukcja...
    PZDR
    Jako, że rzadko zagłębiam się w instrukcje, przyznam, że tego nie zauważyłem. W poprzednim poście pisałem o instrukcji - szybko zajrzałem do specyfikacji na końcu, powinienem dokładniej poszperać. Zaraz zresztą zerknę bo dobre wieści nam tu niesiesz Andrzeju
    Pozdrawiam!
    5D, stałki, zoomy

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fleder Zobacz posta
    Lampa sama w sobie działać będzie, jednak wskazania co do ekspozycji będą błędne. Przynajmniej tak jest u mnie. Chodzi o to, że gdy lampa jest w trybie E-TTL, czy w manualnym, aparatowi wydaje się obojętne czy robi zdjęcie z lampą czy bez. Dla przykładu, z wyłączoną lampą i aparatem w trybie Av wskazuje ekspozycję na 1/6s i z włączoną lampą tyle samo, mimo, że wiadomo że będzie mocno przepalone. To samo mam gdy aparat jest w Tv czy M. Wszystkie styki czyste, lampa działa poprawnie w 1d i 40d.
    Jeśli zdejmuję 430exII i załączam wbudowanego flesza - wszystko działa jak trzeba, w każdym trybie aparatu uwzględniany jest błysk lampy co owocuje zmianą czasu w Av itp...
    Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia, ale w instrukcji wyszukałem w specyfikacjach wiersz mówiący:
    "Tryby ustalania ekspozycji:
    .
    .
    ...
    7. Automatyka błysku: automatyka E-TTL dla lampy Speedlite 380EX,
    oraz,
    programowa automatyka błysku A-TTL i TTL dla dedykowanych lamp Speedlite."
    Widocznie 430exII jest nieco 'za nowa' dla tego korpusu i współpraca po prostu im nie idzie. A może się mylę i ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z taką parą? Również zależałoby mi na efektywnym rozwiązaniu problemu.
    Witam !

    Mam te lampe i jak podlacze do 5D Mk2 to tez dla trybu AV
    w pomieszczeniu wychodzi mi czas 1/8 s i lampa doblyska sobie.

    W trybie TV pokazuje mi dla czasu 1/100s a na wskazniku przyslona f4 mi mruga.

    Jak w trybie manual ustawie czas na 1/200s i przyslona od f4 - do f22
    to mi wszystko ladnie doswietla.

    Mozna powiedziec, ze w tych 3 sytuacjach naswietla prawidlowo ale
    w trybie manual gdzie ustawiam czas i przyslone mam
    najwieksze mozliwosci na manewrowanie i lampa doswietla
    wzorowo.

    Dziwi mnie, ze aparat nie zwieksza sobie ISO... utrzymujac
    na stale ISO 400 ?



    Pozdrawiam

  7. #7
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    BODY w każdym z trybów ma kolokwialnie mówiąc "gdzieś" czy lampa jest czy jej nie ma. Tryb Av i Tv zawsze mierzy tylko światło zastane i ustawia tak żeby było ok. Dlatego w Av przy wydłuża czas a na Tv sugeruje że F4 to za ciemno... Lampa wtedy tylko doświetli...

    Do pracy z lampą generalnie najwygodniejsza jest (przynajmniej dla mnie) praca w manualu. Ustawiasz parametry wedle swojego "widzimisie" a lampa albo delikatanie doświetli albo walnie pełną mocą.

    A co do ISO. Nie rozumiem, po co miałby zwiększać? 400 to i tak dużo... Canon z tego co kojarzę ma bardzo ułomne to Auto ISO...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    BODY w każdym z trybów ma kolokwialnie mówiąc "gdzieś" czy lampa jest czy jej nie ma. Tryb Av i Tv zawsze mierzy tylko światło zastane i ustawia tak żeby było ok. Dlatego w Av przy wydłuża czas a na Tv sugeruje że F4 to za ciemno... Lampa wtedy tylko doświetli...

    Do pracy z lampą generalnie najwygodniejsza jest (przynajmniej dla mnie) praca w manualu. Ustawiasz parametry wedle swojego "widzimisie" a lampa albo delikatanie doświetli albo walnie pełną mocą.

    A co do ISO. Nie rozumiem, po co miałby zwiększać? 400 to i tak dużo... Canon z tego co kojarzę ma bardzo ułomne to Auto ISO...
    Wtam !

    Lampa blyskowa ma ograniczony zasieg i jak zwiekszamy
    przyslone to ilosc wpadajacego swiatla do obiektywu
    dramatycznie spada i wtedy przydaje sie zwiekszenie
    ISO w aparacie.
    Stad dziwie sie, ze automatyczne ISO w Canonie
    z lampa nie dziala.

    Pozdrwiam

  9. #9
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A gdzie indziej działa? Nikon reaguje zmianą parametrów w tryb półautomatycznych po podłączeniu lampy?

    Samo Auto ISO wiem, że ma lepiej rozwiązane, bo można je sobie spersonalizować...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  10. #10
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie

    Z tą zmianą ISO to chyba nie za bardzo skoro to analog, bo przecież czułości filmu nam to nie 'przestawi' prawda?
    5D, stałki, zoomy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •