Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: 20D vs 30D lub 40D

  1. #11
    Bywalec Awatar Maciej
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Babimost
    Wiek
    55
    Posty
    162

    Domyślnie

    No właśnie też o ten AF mi chodzi. Niedawno dokupiłem sobie 70-200 L które mam w stopce do focenia samolotów. Ciszyłem się że w końcu będę mógł z AISerwo korzystać a tu małe zaskoczenie - mam wrażenie że AISerwo nie nadąża albo nie trafia. Ale na razie to tylko takie wrażenie bo chyba muszę się tego obiektywu trochę nauczyć- że tak powiem.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie

    Ktoś kto nie miał 10D czy 300D to może nie wiedzieć o co chodzi z ISO. Mam 10D i 50D i ISO400 z 10D wygląda nie wiem czy nie gorzej niż ISO1600 z 50D. W 20D/350D był duży skok jakościowy jeśli chodzi o ISO, później różnice były znacznie mniejsze.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie

    Potwierdzam, że jest przepaść bo przesiadłem się z 20D na 50D i czuć jest polepszenie...LV jest swietny do makro i na koncertach w tłumie, 40D/50D mają ten sam AF który jest OK i inne udogodnienia. Dokładasz te 800zł i masz 2 generacje do przodu a to dużo w lustrzankowym biznesie.
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo problem podobny.
    Aktualnie posiadam 20d. Z racji pracy przez wakacje wpadło (i wpadnie) trochę gotówki. I w tym momencie mam 2 opcje między którymi się zastanawiam, mianowicie:

    1.)Zostawić 20d + dokupić 17-40 L (używka w dobrej cenie)
    2.)Sprzedać 20d + dokupić 40d i C 20 mm 2.8 (tamrona i innych zabawek nie chcę - AF jest dla mnie w tym wypadku bardzo ważny)

    Za 1 opcją przemawia :
    - Naprawdę porządny obiektyw na długi czas (w umiarkowanej cenie, na gwarancji do przyszłego roku, pełen komplet sklepowy)
    - L (i wszystko co związane z jakością tej serii)

    Za 2 opcją przemawia:
    - Nowsza puszka
    - Obiektyw ze światłem 2.8

    Rozmyślałem też żeby po zakupie 1 opcji jakimś cudem dozbierać te 400-500 zł i 20d zamienić na 30d (ale zmiana byłaby chyba tylko czysto kosmetyczna)

    Więcej funduszy mieć nie będę więc prosiłbym żeby nie pisać abym dozbierał bo nie mam z czego a prócz aparatu mam również inne wydatki.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie

    Nie baw się w zmianę body. 20d na 30d czy 40d niewiele ci wniesie a przecież prawie cała sprawa rozbija się o szkła. Kup sobie 17-40L skoro masz na to pieniążki. 20D to fajna puszka i puki nie czujesz że cię ogranicza to szkoda sobie głowę zawracać.Takie jest moje skromne zdanie.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Dokładnie jak piszą koledzy, jeżeli AF nie gra roli to tylko lepsze szkła:-D poprawią jakość zdjęć lub zupełne przejście na FF.

  7. #17
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego czy w czymś Cię ogranicza 20D i jakie masz szkła obecnie. Hmmm... wiesz 17-40 fajna rzecz :-D

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Przesiadka z 20D na 30D tak naprawdę niewiele tu wniesie... dopiero przesiadka na 50D to skok jakościowy Jeśli masz okazję tanio kupić L-kę to nad czym sie tu zastanawiać?
    Trza brać i już jak jest okazja, a body kiedyś i tak wymienisz.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Brac szklo, 20D to nadal rewelacyjne body. Zmiana na 40D nieco wniesie, ale tylko chwile, nacieszysz sie ladnym LCD, celniejszym AF a potem juz bedzie to tylko dalej kolejna pucha. Szklo bardziej bedzie cieszyc i da wiecej pozytku.

    Sam mam 20D i co jakies nowsze fajne szklo, body ponownie swoja druga mlodosc przezywa

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego czy w czymś Cię ogranicza 20D :-D
    Krótko i na temat.
    Wolałbym 40D od swojego 20D ale to co uzyskam będzie cenne w kilku procentach moich fotek. Rzadko czuję się bezradny z tym aparatem tam gdzie 40D wyrobiłby. A dobre szkła uwolniłyby mnie od wielu upierdliwości na co dzień.
    Tak więc- co Cię bardziej ogranicza: szkła czy body ? Odpowiedź będzie zapewne różna w zależności od tego co najczęściej fotografujesz. Ja wolałbym np. wiedzieć że mam ciut szybszy AF i do dyspozycji długie serie RAW, tyle że jak dotąd nie straciłem nie " niemaniu" nic wielkiego. Wyświetlacz każdy w jajo może zrobić przy próbach weryfikowania na nim fotek, a ten z 40D do cudów nie należy tyle że większy.
    A jeśli poprzeczka jakości zdjęć zawieszona bardzo wysoko to różnicy nie znajdziesz poza lekką przewagą 40D w rejestrowaniu detali na granicach przepalenia.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •