Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: jak kupujecie (czy wybieracie) obiektyw ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetek Zobacz posta
    No niestety ja muszę ci zabić... gwoździa..
    Kupowałem tak jak większość, pierwszy z brzegu.... i byłem zadowolony..
    Lecz raz kupiłem używaną 50/1,4, koleś sprzedający przysłał mi parę zdjęc i napisał, że będę zadowolony bo jest ostry. Kiedy przyszedł i zrobiłem parę klatek, to zacząłem sprawdzać, czy nie mam włączonego gdzieś wyostrzania.
    No i teraz, moje szkło czasami pożyczane jest przez 2 osoby do których mam zaufanie, i teraz, jak będę kupował to z pewnością będę szukał porównywalnie ostrego jak ta 50-tka.
    Dodam, że jest ona o wiele bardziej ostra od 24-70, 85/1,8, 70-200/2,8.
    pozdr.
    jakoś w szoku nie jestem...
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Scream
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cluer Zobacz posta
    Czy naprawdę wszyscy sprawdzają szkła przed zakupem a tylko ja jestem tak skrajnie nieodpowiedzialny ?

    ilu z Was nie kupiłoby szkła bez "wyselekcjonowania" i kto bierze w ciemno ?
    Wszystkie szkła jakie kupiłem jak również aparaty, były zamawiane przez internet. Nigdy nie cudowałem z wybieraniem i testowaniem sprzętu przed zakupem. Zwykle po dostaniu paczki po prostu podpinałem do body i sprawdzałem czy działa i to wszystko. Żadnych testów czy innych wymysłów onanistów sprzętowych. Ja po prostu robię zdjęcia. Jeśli szkło ostrzy i obrazek jaki wypluwa aparat mnie zadowala to nie mam potrzeby, żeby doszukiwać się czegoś na siłę.
    pucha i grucha

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Do tej pory kupowałem przez net'a więc o sprawdzaniu nie było mowy i odpukać wszystko i tak ok.
    50 1.4 sprawdzałem na laptopie przed zakupem głównie dlatego że miałem taką możliwość i dużo osób na nią narzekało (w okolicach pełnego otworu).

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    A ja nie kupuję obiektywów. Mam jeden kitowy i mi wystarcza.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Ja zawsze odbieram osobiście i przy odbiorze robię szybki test, czy wszystko jest w porządku - mechanicznie, czy zaraz coś nie odleci , jak zoom to po jednym strzale na skrajach i w środku ogniskowych (czy nie ma totalnego mydła, albo focus nie strzela w inny wymiar), potem jeszcze na najdłuższej ogniskowej i otwartej przysłonie wzdłuż stołu, czy nie ma bf/ff i tyle. Żadnego wybierania z kilku(nastu) sztuk, szczegółowego oglądania pixel po pixelu zdjęć w trzykrotnym powiększeniu... szkoda życia i zdrowia
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •