Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Ostrzenie [RAW]

  1. #11

    Domyślnie

    więc po co te 16 bitów ?

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal_sokolowski
    a ja sprawdziłem, że konwersja RAWA na 16 bit na każdy kanał nie ma sensu - nie ma różnicy w jakości zdjęcia.
    Nie ma sensu jeśli po konwersji nic już nie robisz. Jak zamierzasz jednak pobawic sie w edytorze np. poziomy/krzywe + jakieś inne korekty to sens jest jak najbardziej. Sprawdź sobie na jakiejś fotce gdzie masz dużo łagodnych przejsc tonalnych i przy okazji oprócz fotki to looknij jak Ci tnie histogram gdy robisz to przy 8 bitach...jak myślisz dlaczego ?
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  3. #13

    Domyślnie

    sprawdzę...

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Posłużę się jeszcze cytatem z pewnej fajnej książki :
    "Real World Camera Raw with Adobe Photoshop CS2 Industrial-Strength Production Techniques"
    By Bruce Fraser

    "The High-Bit Advantage
    Any camera that shoots raw captures at least 10 bits per pixel, offering a possible 1,024 tonal values, while most capture 12 bits for 4,096 levels, and a few capture 14 bits, for 16,384 possible tonal values. An 8-bit/channel image allows only 256 possible tonal values in each channel, so when you convert a raw image to an 8-bit/channel file, you're throwing away a great deal of potentially useful data.

    The downsides of 16-bit/channel images are that they take up twice as much storage space (on disk and in RAM) as 8-bit/channel ones, and an ever-shrinking list of Photoshop features don't work in 16-bit/channel mode. The advantage is that they offer massively more editing headroom.

    If you're preparing images for the Web or you need to use a Photoshop feature such as Liquify that only works in 8-bit/channel mode, by all means go ahead and process the raw images to 8-bit channel files. In just about every other scenario, I recommend processing to a 16-bit/channel file. Even if you think the image will require little or no editing in Photoshop, it's likely that at some point the image will have to undergo a color space conversion for output, and making that conversion on a 16-bit/channel image can often avoid problems such as banding in skies or posterization in shadows that suddenly appear after an 8-bit/channel conversion."
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    44
    Posty
    61

    Domyślnie

    A teraz po naszemu prosimy.
    Canon EOS 300 D + KIT + Sigma 70-300 4 - 5.6 APO DG MACRO + 2 x 512 Mb + Velbon DX 888 Digital
    Hp Photosmart 720

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Bez sensu grzebanie (chyba ze na wielkie zdjecia, z duza iloscia detali w roznych planach) - Smart Sharpen sam z siebie robi wyostrzanie wlasnie tego co ma byc ostre.
    Absolutnie "smart sharpen" to jedna z najlepszych rzeczy w CS2.
    Jeszcze lepszy efekt uzyskasz gdy uzyjesz "advanced", wtedy chronisz
    dodatkowo skrajne zakresy przed wprowadzeniem sztucznego
    wyostrzenia np. ziarna.
    Pamietaj o wybraniu "more accurate" i remove "lens blur" (a nie gaussian).
    Szczegolnie to ostatnie to potega algorytmu "smart sharpen".

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Mag
    Poza zaproponowanym do konwersji RAW, C1 reszta odbywa się za pomocą CS2 i pluginów do niego. Można to robić na piechotę, w końcu FM IS II, to akcja do PS, czyli tak naprawdę standardowe funkcje PS'a zapisane po kolei. Sharpenera można zastąpić USM lub Smart Sharpen, wstepne ostrzenie 60, 0.7 , 3 koncowe 200, 0.5, 3 .
    To jest sorry, bez sensu. Jesli obrabiasz zdjecie i zmieniasz kolory,
    levels, curves, balance, co tam chcesz to NIGDY nie rob na poczatku
    zadnego sharpeningu. Chodzi o zachowanie miekkosci w przejsciach
    miedzy kolorami/jasnosciami. Sharpujesz dopiero koncowy efekt.
    Nie mam pojecia skad sie wziela ta idea podwojnego sharpeningu,
    widze to nie pierwszy raz.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    To jest sorry, bez sensu. Jesli obrabiasz zdjecie i zmieniasz kolory,
    levels, curves, balance, co tam chcesz to NIGDY nie rob na poczatku
    zadnego sharpeningu. Chodzi o zachowanie miekkosci w przejsciach
    miedzy kolorami/jasnosciami. Sharpujesz dopiero koncowy efekt.
    Nie mam pojecia skad sie wziela ta idea podwojnego sharpeningu,
    widze to nie pierwszy raz.
    Ja pierwszy raz zobaczyłem to tutaj w poście Coronado: http://www.canon-board.info/showthre...t=6628&page=11 i szczerze mówiąc byłem zaskoczony czytając o podwójnym wyostrzaniu, na początku (w celu eliminacji wpływu filtra low-pass) i na końcu obróbki.
    Tak jak tam napisałem, nie używam funkcji wyostrzania w ACR tylko "Smart sharpen", po konwersji RAWa w PS jako ostatni etap obróbki.

  9. #19

    Domyślnie

    no dobra mądrale, to teraz mi powiedzcie, ile bitów na każdy kanał jest w 350D ?

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal_sokolowski
    no dobra mądrale, to teraz mi powiedzcie, ile bitów na każdy kanał jest w 350D ?
    Masz 12 bitów (RAW) albo 8 bitów (JPEG).

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •