Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: alternatywa dla canon 28mm 1.8

  1. #21
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    i pozostaja jeszcze plotki o nowych tanich stałkach co moze wyjść

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Pirx
    Dołączył
    May 2006
    Wiek
    55
    Posty
    485

    Domyślnie

    Krótka historia.

    Parę miesięcy temu kupiłem dość okazyjnie (1.150 zł na polskie) C28/1.8 z myślą o "upgrejdzie" mojego wysłużonego C35/2.
    Obiektyw był używany, ale w stanie "nówka". Żadnych zastrzeżeń.

    Z marszu obfotografowałem nim jedną imprezę i efekty bardzo mnie zadowoliły.
    Przed pozbyciem się C35 postanowiłem jednak (dla spokoju sumienia) zrobić sobie mały test porównawczy obu szkieł.

    Wyniki wprawiły mnie w lekką konsternację i po ich skonsultowaniu z paroma postronnymi obserwatorami pod młotek trafił... C28.

    Parę wniosków :

    • budowa - bezwzględnie wygrywa C28,
    • jasność - f/1.8 w C28 raczej nieużywalne (mydło i wszechobecna CA), od f/2 jest ok. - f2 w C35 w pełni używalne, ogólnie od f/2.2 oba obiektywy spisują się znakomicie,
    • celność AF - nieznaczna przewaga C35 (może to cecha indywidualna danego egzemplarza, ale mój C35 trafia zawsze tam gdzie chcę, zaś testowanemu C28 zdarzały się pomyłki raz na parę strzałów), w obu szkłach nie odkryłem żadnego BF/FF,
    • szybkość AF - nie zauważyłem różnic,
    • "cichość" AF - wiadomo, USM w C28 pracuje bezgłośnie, ale na głośność C35 bez USM też nie można narzekać - ciche, króciutkie "bzz" i gotowe,
    • kolory, kontrasty - na moich zdjęciach testowych nie znalazłem istotnych różnic,
    • ostrość w centrum kadru - w obu bez zastrzeżeń,
    • ostrość na brzegu kadru - no, tu niestety C35 miażdży C28 (może to nie jest jakąś wielką wadą C28, wszak nie zawsze przy użyciu małych przysłon zależy nam na ostrości mniej istotnych brzegów kadru, ale takie zjawisko występuje i nic na to nie poradzę).
      Przykład :

      http://img8.imageshack.us/img8/529/sharpness3528.jpg
    • bokeh - cóż, może w C35 nie jest najpiękniejszy, ale w takim przypadku trzeba sobie powiedzieć, że w C28 jest po prostu brzydki :

      http://img338.imageshack.us/img338/765/bokeh3528.jpg

    W zasadzie oprócz lepszej budowy i USM z FTM jedyną, ważną przewagą C28 nad C35 był dla mnie znacząco szerszy kąt widzenia (na cropie).
    Jednak zdecydowałem się na pozostawienie w torbie C35.

    Wracając do tytułu tego wątku uważam, że dobrą, a nawet lepszą alternatywą dla C28 jest C35/2, który można mieć za połowę ceny tego pierwszego
    Pozdrawiam,
    Pirx

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Krótka historia...
    Podzielam większość spostrzeżeń.

    Byłem właściwie zdecydowany na 28 1,8, jednak po porównaniu z 35 2,0 stwierdziłem, że wolę ten drugi.
    Tańszy i lepszy optycznie od 28 1,8, AF bardzo szybki i celny, jedynie głośny.
    Budowa gorsza ale tragedii nie ma.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    27

    Domyślnie

    dzieki za wszystkie odpowiedzi - kupilem 28mm 1.8

    dlatego, ze jest bardziej uniwersalny 28 to 28 a nie 35

    od jutra testy

  5. #25
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Przykład :
    Kolega przeoczył czy specjalnie olewa 9. Punkt Regulaminu?

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Pirx
    Dołączył
    May 2006
    Wiek
    55
    Posty
    485

    Domyślnie

    Przepraszam... Późna była pora ??:
    Pozdrawiam,
    Pirx

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •