Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 188

Wątek: [FotoLoader] ściąganie zdjęć do komputera

  1. #161
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    To ja jeszcze ponarzekam.. jak ustawić program tak żeby zgrywał zdjęcia zarówno z 5D jak i z 40D?
    naraz?

    szkoda, że nie ma minimalizacji i od razu konwersacji na .dng. i zmiany dźwięku oraz opcji nie w pliku .ini tylko w okienku zgrywania.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie

    witam, witam 8)

    Cytat Zamieszczone przez Tanto Zobacz posta
    Po zdjęciu img_09999.jpg następne w kolejności zostało skopiowane jako img_00001.jpg, a nie img_10001.jpg. Na karcie są dwa katalogi ze zdjęciami "100CANON" i "101CANON", w jednym pliki do img_9999.jpg, a w drugim od img_0001.jpg.
    no niestety, programik został napisany dla aparatów umieszczających po 100 zdjęć w katalogu (300D, 350D, 20D) a nie po 1000 zdjęć (nowsze).

    dopóki sam się nie dorobię nowszego aparatu (albo ktoś mi takiego nie pożyczy na tydzień) to to się nie zmieni.

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    To ja jeszcze ponarzekam.. jak ustawić program tak żeby zgrywał zdjęcia zarówno z 5D jak i z 40D?
    uuu, no 5D i 40D to już w ogóle się nie dorobię jednocześnie w najbliższym czasie

    oki, ale bardziej na serio - bo problem jest istotny - to jakie masz/macie sugestie, jak on powinien zgrywać/numerować zdjęcia zgrywane z dwóch/trzech/pięciu/itp. body?

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    szkoda, że nie ma minimalizacji
    w nowszej wersji na pewno będzie, bo mi już też to przeszkadza

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    i od razu konwersacji na .dng.


    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    i zmiany dźwięku
    a to akurat jest 8)

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    oraz opcji nie w pliku .ini tylko w okienku zgrywania.
    wiadomo... :rolleyes:
    tylko to wymagało użycia bibliotek .NET, a nie wszystkim to pasuje.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #163
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    oki, ale bardziej na serio - bo problem jest istotny - to jakie masz/macie sugestie, jak on powinien zgrywać/numerować zdjęcia zgrywane z dwóch/trzech/pięciu/itp. body?
    W zasadzie tak samo jak z tymi poprzednimi - mnie pasuje tylko żeby było zgrywane do tych samych katalogów robionych po dacie wykonania..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #164
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    W zasadzie tak samo jak z tymi poprzednimi - mnie pasuje tylko żeby było zgrywane do tych samych katalogów robionych po dacie wykonania..
    to jest jasne, ale co z numerowaniem/przenumerowywaniem zdjęć?

    każda puszka będzie miała przecież własną numerację, i te numeracje mogą się jeszcze częściowo pokrywać ??:

    rozwiązaniem może być:
    a) dodawanie jakiejś literki/przedrostka aparatu do nazw plików, np. IMG_a_52435.CR2
    b) jeden globalny licznik numerujący zdjęcia w trakcie zgrywania, np. IMG_0123654.CR2
    c) zmiana nazwy pliku wg daty i godziny, np. IMG_20080831_19302401.CR2

    każde rozwiązanie ma tyle zalet co wad.




    a tak nawiasem mówiąc, to standard ISO/DPOF/EXIF wciąż zakłada, że nazwy plików powinny być max 8-znakowe

    nas to oczywiście może nie obowiązywać, ale spróbujcie potem np. nagrać takie fotki na CD i obejrzeć po kolei w jakimś odtwarzaczu DVD albo zanieść płytę do wywołania w labie - mogą być problemy.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #165

    Domyślnie

    Witam mam problem z FotoLoaderem v 0.3.108 gdyz podczas zrzucania fotek z katalogow 230_ powrocil mi do numeracji 10001 zamiast 30001 - jak to zmienic ???
    Drugie pytanie dotyczy pojawiajacego sie ostatnio komunikatu o tresci:
    Target file exits! (duplication) (80)
    Natomiast na karcie sa wszystkie nowe zdjecia, czy to moze byc powiazane z przekreceniem licznika dla FL ??
    Poprzednio wszystko pacalo jak malina, przyznam iz przy wskoku z 19990 na 10000 jakos sobie odpuscilem, zmiany i poszukiwania wyjscia, ale ze wzgledu na przysieszenie przybywania zdjec nie mogiem sobie pozwolic na dublowanie

    pomocy

    Pozdrawiam Piotrek

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_m Zobacz posta
    Witam mam problem z FotoLoaderem v 0.3.108 gdyz podczas zrzucania fotek z katalogow 230_ powrocil mi do numeracji 10001 zamiast 30001 - jak to zmienic ???
    no proszę, jeszcze ktoś tego używa

    okay, ale jaki aparat?
    jaka jest pełna nazwa katalogu?
    ile jest fotek w katalogu?

    generalnie w obecnej wersji 0.3 (z roku chyba 2005) wiele nie da się zrobić.
    ona była przewidziana dla EOS 350D.


    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_m Zobacz posta
    Drugie pytanie dotyczy pojawiajacego sie ostatnio komunikatu o tresci:
    Target file exits! (duplication) (80)
    docelowe nazwy plików dublują się - program w takiej sytuacji zawsze przerwie działanie aby przypadkowo nie nadpisać jakiejś fotki.


    qrcze, może faktycznie trzebaby pomyśleć o nowej wersji?
    bo mi już nawet z komórki zdjęcia też przydałyby sie w odpowiednich katalogach.
    w końcu to 5 Mpix
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    mxw ja go używam właśnie do 350d i polecam wszystkim z canonami - bo to super programik do czytnika

    teraz mam taki patent zrobiony że w czytniku mam micro SD z programami mi niezbędnymi na cudzym kompie i jak mam sczytać foty to programik mam pod ręką

    kilka usprawnień które by mi odpowiadały to panelik na którym wybierasz dysk zewn z którego ma pobierać pliki i prostsze dodawanie ścieżki dostępu dla katalogu docelowego

    byleby tylko wolniej nie działał

  8. #168

    Domyślnie

    no baa, pytanie czy ktos jeszcze tego uzywa poki co nie widac na horyzoncie zasniejszego odpowiednika, natomiast wracajac do pytan to najzwyklejszy C400d
    katalogi po 9999 zdjec
    po katalogu 229CANON i fotce IMG_9999 wskoczyl mi na katalog 230CANON i fotki od nowa tyle ze zamiast 20001 mam ponownie 10001. zakonczyl na 19999.

    Pozdrawiam
    Piotrek

  9. #169
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enter Zobacz posta
    teraz mam taki patent zrobiony że w czytniku mam micro SD z programami mi niezbędnymi na cudzym kompie i jak mam sczytać foty to programik mam pod ręką
    ciekawy pomysł

    Cytat Zamieszczone przez enter Zobacz posta
    kilka usprawnień które by mi odpowiadały to panelik na którym wybierasz dysk zewn z którego ma pobierać pliki i prostsze dodawanie ścieżki dostępu dla katalogu docelowego
    oczywiście, jeżeli powstanie nowa wersja, to oczywiście m.in. takie rzeczy będą.

    Cytat Zamieszczone przez enter Zobacz posta
    byleby tylko wolniej nie działał
    no i właśnie - dlatego powinien być napisany w tym w czym był napisany (5 lat temu), czyli w VC++, co z dzisiejszego punktu widzenia można łagodnie nazwać 'pain in the ass'. więc proszę sie nie dziwić, że zabieram się do tego jak pies do jeża

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_m Zobacz posta
    wracajac do pytan to najzwyklejszy C400d
    katalogi po 9999 zdjec
    tu jest podstawowy problem, bo 350D pakował tylko 100 zdjęć w katalogu.


    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_m Zobacz posta
    po katalogu 229CANON i fotce IMG_9999 wskoczyl mi na katalog 230CANON i fotki od nowa tyle ze zamiast 20001 mam ponownie 10001. zakonczyl na 19999.
    qrcze, ciekawe, dzięki za info - tylko wg mnie powinien był się wyłożyć już wcześniej.

    oki, pomyślę, co da się zrobić.
    ale nic nie obiecuję, bo nadal używam 350D i nie mam... parcia na zmiany ;-)
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #170
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    53
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    no proszę, jeszcze ktoś tego używa
    nieprzerwanie od czasu zainstalowania, a od przekroczenia magicznej liczby 9999 cierpliwie czekam na nowszą wersję
    Canon F1new (AE Finder FN, AE Power Winder FN), Canon F1new (Eye-Level Finder FN), FD 28/2,8, FD 50/1,4, FD 55/1,2 SSC, Tokina AT-X 90/2,5 macro FD, Tokina AT-X macro extender, Tokina AT-X 80-200/2,8 FD, Canon Extender FD 2x-B, Canon 40d, Tamron 17-50/2.8, Metz 58 AF-1, Rolleiflex 2.8F (Xenotar)

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •