Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 188

Wątek: [FotoLoader] ściąganie zdjęć do komputera

  1. #111
    Coś już napisał Awatar RemikP
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja ci ją wczoraj dopchałem bo też chciałem go potestować
    20d + kit + sigma 70-300 APO DG + CF1G PRETEC Cheetah + Plecaczel

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Jak coś, to ja też mogę wystawić na serwer.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RemikP
    Ja ci ją wczoraj dopchałem bo też chciałem go potestować
    tak, wiem, widziałem - problem w tym, że żeby odpisać i wysłać, to muszę się znaleźć na kompie z systemem mailingowym i dystrybucją fotoloader'a, a ostatnio używam innych kompów. może jutro, ok? :wink:

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    Jak coś, to ja też mogę wystawić na serwer.
    rysiaczek, adamek, dzięki za propozycje, ale serwer to nie problem. problem to to że obecna "niedojrzała" wersja beta nie powinna się znaleźć w szerokim obiegu... dopiero 1.0 będziemy upychać na serwerze :smile:
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    to nie jest błąd programu, on po prostu ma zgrywać tylko z karty w czytniku i to wszystko, taka wersja...
    tzn zle sie wyrazilem, chdzi mi o to ze blednie zostala zablokowana taka mozliwosc przez "autora programu", wiec to "autor" popelnil blad , program dziala dobrze i niewiedziec czemu nie pozwala na zgranie zdjec z banka.

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    a na poważniej: obejdziesz to na razie tylko ręcznie podając jako SOURCE_DIR np. F:\CF0001, potem F:\CF0002 itd. - po prostu wersja 0.3 musi mieć "na wstępie" podkatalog \DCIM\.
    no wrescie doszedlem... sciezka musi byc np k:\dcim\..., a ja mialem k:\dsk0001\dcim\...
    juz zgrywam... no i jeszcze uwaga... zeby jednak wprowadzal jakis podzial (definiowany przez uzytkownika) na ilosc zdjec w jednym katalogu... bo sie ciezko przeglada jak mi teraz wrzuci 1.5k klatek w jeden katalog ;-)


    Cytat Zamieszczone przez mxw
    qrcze, ok, chyba powoli już zacznę wygospodarowywać czas na zrobienie tej wersji 1.0 pozbawionej wszystkich ograniczeń dzieciństwa
    radzil bym szybko ;-)



    dzieki i duzo czasu zycze

  5. #115
    Coś już napisał Awatar RemikP
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    tak, wiem, widziałem - problem w tym, że żeby odpisać i wysłać, to muszę się znaleźć na kompie z systemem mailingowym i dystrybucją fotoloader'a, a ostatnio używam innych kompów. może jutro, ok? :wink:
    Oczywiście dzięki
    20d + kit + sigma 70-300 APO DG + CF1G PRETEC Cheetah + Plecaczel

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    no to ja sie poskarze jeszcze ;-)

    kupilem przejsciowke do starego laptopa (ktory ma FW a nie ma usb2.0 tylko 1.1) PCMCIA USB2.0 no i wszystko jest git dopoki nie odpalam fotoloadera :-( ktory albo:
    1. Zawiesza sie (nie da sie go zamknac z task managera)
    2. zawiesza kompa - bluescreen

    Wykrywa karte nawiazuje polaczenie (odczytuje ilosc zdjec do zgrania) i koniec chyba nawet 1kb nie przechodzi :-(...

  7. #117
    Bywalec Awatar dgi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    natomiast najważniejsze jest to, że fakt możnaby identyfikować kartę po jakimś pliku, ale format w aparacie i tak go skasuje.
    Spróbuj pobawić się WMI. Tam powinno Ci się udać wyciągnąć sporo informacji.
    350D + KIT| BG-E3 | Tamron f2.8/28-75mm | Pentor f2.8/135mm | Porst f1.8/50mm
    http://photo.dario-g.com

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    no to ja sie poskarze jeszcze ;-)

    kupilem przejsciowke do starego laptopa (ktory ma FW a nie ma usb2.0 tylko 1.1) PCMCIA USB2.0 no i wszystko jest git dopoki nie odpalam fotoloadera :-( ktory albo:
    1. Zawiesza sie (nie da sie go zamknac z task managera)
    2. zawiesza kompa - bluescreen

    Wykrywa karte nawiazuje polaczenie (odczytuje ilosc zdjec do zgrania) i koniec chyba nawet 1kb nie przechodzi :-(...
    witam,
    dzięki za info - fakt, że fotoloader dość "agresywnie" zajmuje przerwania i czas procka (wiadomo, prędkość transmisji przede wszystkim :wink, ale jednak korzysta wyłącznie z legalnych procedur odczytu i zapisu plików w systemie windows.... czyli po prostu trafiła kosa na kamień i ten adapter/przejściówka USB/PCMCIA zapewne ma "miękki" sterownik z także jakimś "agresywnym" sposobem obsługi sprzętu, i z wszystkim razem bill już sobie nie poradził...

    mógłbyś mi dokładniej opisać co to za sprzęt, winda i jakie sterowniki?

    a jedyna rada to zastosować przejściówkę PCMCIA od razu na CF za jakieś 20 zł (niestety, będzie to tylko PC Card, nie CardBus) i korzystać - sam coś takiego używam i jest ok (choć 3-4x wolniej niż przez USB 2.0).


    Cytat Zamieszczone przez dgi
    Spróbuj pobawić się WMI. Tam powinno Ci się udać wyciągnąć sporo informacji.
    WMI - Windows Management Instrumentation?
    oj, chyba jeszcze nie bardzo - wtedy takie problemy jak ww. jeszcze bardziej narosną, i to tak samo albo jeszcze bardziej poza moją kontrolą. wolę proste, stare, sprawdzone rozwiązania (fget(), fput()... :cool - i tak mam już za dużo problemów z dot-niet, który zawitał do wersji 1.0 FL.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  9. #119
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    I po co Ci był .NYET? Trza było przerobić na QT
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    mógłbyś mi dokładniej opisać co to za sprzęt, winda i jakie sterowniki?
    jasne, jak wroce do domu to ci opisze dokladniej (na PM)

    Cytat Zamieszczone przez mxw
    a jedyna rada to zastosować przejściówkę PCMCIA od razu na CF za jakieś 20 zł (niestety, będzie to tylko PC Card, nie CardBus) i korzystać - sam coś takiego używam i jest ok (choć 3-4x wolniej niż przez USB 2.0).
    tzn jest tak mam pcimcie na CF'y ale jest za wolno :-( (bo nie cardbus), mam usb1.1 (z tego korzystam) ale tez jest wolna, wiec kupilem PCIMCIA (cardbus) -> USB, zgrywam nie tylko z karty ale tez z databanka... i generalnie zgranie 1GB po usb 1.1 mnie nie przeraza ;-) ale zgrac 10 lub wiecej GB po usb 1.1. to porazka... dlatego ta przejsciowke kupilem ... dodam tylko ze TC i windows bezproblemu obsluguja ta przejsciowke... wiec w chwili obecnej zgrywma najpierw na inny zewnetrzny dysk po FW i z niego dopiero fotoloaderem :-( troche kombinacji jest ale i tak szybciej niz usb 1.1

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •