Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Policja a media...

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Funkcjonariusze, których tożsamość musi być ukryta, ze względu na rodzaj służby którą pełnią, noszą kominiarki.

    Cytat Zamieszczone przez jkl8 Zobacz posta
    A że zabrali się do tego ze złej strony i dalej brnęli w coraz większe absurdy to już ich sprawa.
    No nie jest to tylko ich sprawa. Jeżeli to by była to tylko ich sprawa to znaczy,że wracamy w czasy przed 1989r.

  2. #22
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Zawsze denerwuje mnie fakt, że przestrzegać prawa mają osoby... które o prawie nie mają zielonego pojęcia
    I jeszcze do tego swoją ignorancję próbują zatuszować chamskim pokazywaniem "kto jest ważny".
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Czytałem kiedyś testy do policji dostępne w internecie. Jedno pytanie było sformułowane błędnie składniowo, co prowadziło do braku sensu logicznego.
    Zrozumiałem wtedy to, że żeby dostać się do policji trzeba spełniać pewne wymogi Dres od munduru niewiele się różni.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Funkcjonariusze, których tożsamość musi być ukryta, ze względu na rodzaj służby którą pełnią, noszą .



    No nie jest to tylko ich sprawa. Jeżeli to by była to tylko ich sprawa to znaczy,że wracamy w czasy przed 1989r.
    Jeśli chodzi o kominiarki to wydaje mi się, że np. negocjatorzy nie noszą kominiarek i jednocześnie należą do tych osób które w mogą chcieć ukryć swoją tożsamość. Sądzę, że przy takich akcjach dla policji istotne było również "zasłonięcie" używanej techniki i taktyki, tak aby nie instruować ew. naśladowców.
    Natomiast jeśli chodzi o sformułowanie że to ich sprawa to dopiero jak przeczytałem Twój komentarz uświadomiłem sobie, że użyłem tego sformułowania niefrasobliwie. Ale też od początku zacząłem, że nie chcę nikogo bronić. Myślałem, że ich sprawa tzn. ich odpowiedzialność i konsekwencje.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ktoś napisał jak to w świecie uniemożliwiono mu zrobienie zdjęcia poprzez stworzenie "murku". Czyli utrudnianie pracy lub wręcz jej uniemożliwianie nie jest tylko polską specyfiką tylko gdzie indziej mają bardziej "inteligentne" metody.
    Ostatnio edytowane przez jkl8 ; 20-06-2010 o 15:58 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkl8 Zobacz posta
    Ktoś napisał jak to w świecie uniemożliwiono mu zrobienie zdjęcia poprzez stworzenie "murku". Czyli utrudnianie pracy lub wręcz jej uniemożliwianie nie jest tylko polską specyfiką tylko gdzie indziej mają bardziej "inteligentne" metody.
    Takie utrudnianie pracy nie łamie żadnego prawa. Nikt mnie nie dotkną ani nawet nie zasugerował, że nie wolno mi robić zdjęć. Dodam, że to była bardzo duża impreza publiczna obstawiana przez wszelką dostępną policję m.in. grupy do zwalczania gangów. Jeden oficer z tej grupy podszedł do mnie i poprosił, żebym postarał się nie robić zdjęć ich twarzy. Ja się oczywiście zgodziłem i zastosowałem do prośby. Kultura ma więcej siły od chamstwa.

    Ale policja w stanach nie zawsze taka była. Czytałem kiedyś o sprawach w których fotoreporterzy byli bezpodstawnie aresztowani. Podczas aresztowania, sprzęt ulegał zniszczeniu itd. Ale takie sprawy przeobrażały się w medialne afery, sprawy lądowały w sądzie i kończyły się na korzyść poszkodowanych.
    Poza tym zawsze mam w torbie wyciąg z przepisów na wypadek jak by jakiś policjant lub pracownik ochrony był nadgorliwy.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Poza tym zawsze mam w torbie wyciąg z przepisów na wypadek jak by jakiś policjant lub pracownik ochrony był nadgorliwy.
    Dobry pomysł. Możesz napisac co dokładnie tam masz?
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Poszukam pdf'a ale to są przepisy w US wiec nie wiem czy ci sie to przyda.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    http://www.krages.com/ThePhotographersRight.pdf Tutaj jest to co ja mam przy sobie.
    Ostatnio edytowane przez rOOmak ; 20-06-2010 o 22:50 Powód: Automerged Doublepost

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Można przetłumaczyć

  9. #29
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Można przetłumaczyć
    I następnie dać policjantowi który ze zrozumieniem wczyta się w tekst,
    podziekuje za uświadomienie i uspokojony oddali się do pełnienia obowiązków.
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  10. #30
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    I następnie dać policjantowi który ze zrozumieniem wczyta się w tekst...
    ...nie przestając nas lać pałą
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •