Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Canon 17-55f2,8IS czy 16-35f2,8LII

  1. #11
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Zdecydowanie 17-55. Światło to samo ale znacznie lepszy zakres i stabilizacja, cena tez niższa. Mechanicznie gorszy ale nie przejmowałbym się tym tak bardzo, na zdjęciach tego nie będzie widać :-)

  2. #12
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    Do 7D 17-55, na + zakres i IS, minusów brak (może jeden nie pasuje na FF )

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Używam intensywnie już ponad 3 lata, powinienem już odkładać na naprawę czy dalej robić zdjęcia...?
    Awaria zbliża się do Ciebie wielkimi krokami :wink:

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ::ART:: Zobacz posta
    Awaria zbliża się do Ciebie wielkimi krokami :wink:
    No to zacznę się chyba bać...
    A tak serio to nie piszcie przy każdym temacie o 17-55, że jest awaryjny bo to zaczyna się robić nudne. Zepsuło się paru osobom, L-ki też się psują - normalna sprawa, używa się to się psuje.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  5. #15

    Domyślnie

    Tak na serio to 17-55 IS jest świetnym obiektywem.

    Optycznie bardzo dobry już od pełnej dziury.
    AF nigdy, ale to nigdy mnie nie zawiódł. Po prostu jest bezbłędny a co najważniejsze bardzo szybki. Pod względem szybkości porównywalny do C 85 @ 1.8

    Do wad mogę zaliczyć to, że podczas dwu letniego użytkowania zepsuł się wg opisu z poprzedniego postu oraz mimo największych starań i dbałości o sprzęt pod przednią soczewką znalazło się dość dużo pyłków, którymi nie zaprzątałem sobie głowy ponieważ nie miały wpływu na jakość zdjęć.
    Dodatkowo obiektyw mechanicznie złapał małe luzy i podczas kręcenia pierścieniem ogniskowej trochę piszczał, co zostało poprawione podczas naprawy obiektywu.

    Na marginesie dodam że Żytnie spisała się świetnie.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Zdecydowanie 17-55/.../Mechanicznie gorszy ale/.../na zdjęciach tego nie będzie widać :-)

    Mam 17-55 od prawie trzech lat. Jest najczęściej przeze mnie używanym obiektywem, jedynym nieeL, który posiadam. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jego "gorszość mechaniczna" nigdy mi nie przeszkadzała i faktycznie nie widać jej na zdjęciach .

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    474

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od intensywnosci uzywania - ja swojego 17-55 tez niedawno serwisowalem - po ponad dwoch latach uzytkowania kompletnie sie rozjechal - ale po serwisie znow smiga jak nowy Chociaz tez zastanawiam sie nad zmiana na 16-35...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •