Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: eos 300 i m42 dobry pomysł ?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi.

    nabylem wlasnie przejsciowke na M42 ,solidna bez potwierdzenia ostrosci i obiektyw AUTO REVUENON 55 mm / 1,4 nie mialem jeszcze mozliwosci zrobienia zbyt wielu zdjec i juz sie sciemnialo ale dotychczasowe odczucia jak najbardziej pozytywne, jedyny minus jak dla mnie to chyba wizjer w 40 D ktory to ostrzenia manualnego moglbyc lepszy jednak za niewielkie pieniadze mozna sie pobawic optycznie bardzo dobrymi szklami .

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    analog: I zrezygnuj na zawsze z autofocusa.
    IMO każdy niemal analogowy canon eos xx i eos x to dobry aparat. Tak jak mówiłem - znajdź jakiś z gripem i w dobrej cenie a będziesz zadowolony. Po przesiadce z cyfrówki komfort i tak będzie super. A jak kupisz Eos to może podepniesz jakąś elkę z autofocusem kiedyś i będziesz okiem ostrzył

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek91 Zobacz posta
    analog: I zrezygnuj na zawsze z autofocusa.
    IMO każdy niemal analogowy eos xx i eos x to dobry aparat. Tak jak mówiłem - znajdź jakiś z gripem i w dobrej cenie a będziesz zadowolony. Po przesiadce z cyfrówki komfort i tak będzie super. A jak kupisz Eos to może podepniesz jakąś elkę z autofocusem kiedyś i będziesz okiem ostrzył

    Mam nadzieje

    jedyna L-ka jaką mam to 70-200 F 4 l ale z checia bym ja podpial pod analoga i zobaczyl jak sie z takim body pracuje z nia .

    Analoga tez juz bym chetnie testowal, teraz 29 mm to by dla mnie była prawie 50-tka , z analogiem mialbym juz szeroki kat, a i moze jakis jeszcze szerszy by sie dokupilo , to tez w sumie fajna sprawa ze pod roznymi body mozna miec z tym samym obiektywem nie jako szklo o innym zakresie .

    Dzis mialem w reku eosa 50 e, 30-tke i 3-jke, trojka najbardziej mi przypadla do gustu ale cena zaporowa, 1 n niestety nie mialem okazji obadac na żywo , moze uda sie cos nabyc niebawem .

  4. #24

    Domyślnie

    hmm i nowy pomysł ;p jednak chyba zostanę przy swoim
    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    polecam T90,zobaczysz co to dobry aparat ....... :-D
    nie na moją kieszeń
    czy do analogowych eosów można jeszcze dostać gripy ?

  5. #25
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futurer Zobacz posta
    czy do analogowych eosów można jeszcze dostać gripy ?
    Nowe ? Teraz już w zasadzie nie choć jeszcze dwa - trzy lata temu trafiałay się w fotopajacu gripy do 300 i 300V. Poszukaj na allegro, tam tego sporo.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  6. #26

    Domyślnie

    no to znowu pomęczę forumowiczów

    w ramach obeznania się z tematem postanowiłem zapoznać się jeszcze z wielkościami wizjerów. Z moich ustaleń wynika że największy jest w
    eos 650, 620 i potem
    1, 1n
    50, e50
    30,33
    300
    czy może jestem w błędzie ?

    czytając wątki o rozmiarach wizjera w canonach natknąłem się na pochlebne opinie o tych z serii 600 no i zaraz sobie pomyślałem żeby zapytać o niego tutaj. Na allegro jest jeden 650 za stówkę, czy to dobry pomysł do moich zamiarów ?

  7. #27
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Pieniądze nieduże ale musisz liczyć się z tym że w aparacie padnie migawka (a konkretnie gumka, która parcieje i się rozsypuje). Naprawić się to da ale coraz trudniej znaleźć fachowca, który zrobi to za rozsądne pieniądze.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    nieduże ale musisz liczyć się z tym że w aparacie padnie (a konkretnie gumka, która parcieje i się rozsypuje). Naprawić się to da ale coraz trudniej znaleźć fachowca, który zrobi to za rozsądne pieniądze.
    ale że w którym sprzecie zaraz sie rozpadnie ?

  9. #29
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    W EOS-ach serii 6xx. Gumka przy migawce to ich standardowa bolączka (EOS-y 10 też na to cierpią) i trudno się też dziwić, te puszki mają ponad dwadzieścia lat.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    W EOS-ach serii 6xx. Gumka przy to ich standardowa bolączka (EOS-y 10 też na to cierpią) i trudno się też dziwić, te puszki mają ponad dwadzieścia lat.
    aa no tak, juz sie bałem ze ten post tyczy sie wszystkich wymienionych eosow w tym temacie

    nawiasem mowiac mialem na zywo stycznosc z seria 6xx , plastikiem az bija po oczach, no ale nie ma co wymagac od pierwszych maszyn z tej serii, no i za takie pieniadze .

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •