Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: eos 300 i m42 dobry pomysł ?

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    No jakości gorszej zdjęć nie mają Powiem ci tak: Jak trafisz w dobrej cenie i z gripem to bierz i nie żałuj że ten a nie inny. Tak naprawdę to są wszystkie dobre aparaty. A jak przestanie ci wystarczać to sobie kupisz jednocyfrówkę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futurer Zobacz posta
    Czy może do fotografowania z m42 nadaje się lepiej inny model ? Czy istnieje może jeszcze jakaś inna alternatywa ??
    http://www.m42.republika.pl/
    najciemniej po latarnią?

    używanie szkieł m42 z cyfrowymi EOSami jest zrozumiałe - nie ma cyfrowych aparatów na m42, ale po co kombinować z analogowym EOSem, kiedy dość jest korpusów z gwintem?
    znajdzie się wśród nich wszystko - ze SPOTem, z automatyką czasu, więc po co zaprzęgać do tego EOSa 300 z matówką nieprzystosowaną do manualnego ostrzenia, z brakiem możliwości wyboru trybu pomiaru światła, itd...
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    http://www.m42.republika.pl/
    najciemniej po latarnią?

    używanie szkieł m42 z cyfrowymi EOSami jest zrozumiałe - nie ma cyfrowych aparatów na m42, ale po co kombinować z analogowym EOSem, kiedy dość jest korpusów z gwintem?
    znajdzie się wśród nich wszystko - ze SPOTem, z automatyką czasu, więc po co zaprzęgać do tego EOSa 300 z matówką nieprzystosowaną do manualnego ostrzenia, z brakiem możliwości wyboru trybu pomiaru światła, itd...
    ja tam sie nie znam, ale moje rozumowanie jest takie

    mam przykladowo eosa cyfre

    i do wyboru , kupuje eosa analoga , pasuja mi szkla od cyfry, plus przejsciowka na m42 do analoga i cyfry i jednym i drugim bawie sie calym zestawem szkiel .

    argument moze byc wystarczajacy, chociaz sam sie tez zastanawiam na FD gdzie tego sie nie uda polaczyc ale kompatybilnosc z eosem chyba jednak wygra .

  4. #14

    Domyślnie

    sam już nie wiem... w sumie ten pomysł z body na m42 jest logiczny, problem że w tych starociach to jestem zielony, a kupując któregoś z tych canonów o których była mowa to wiem co i jak (mam na myśli że łatwiej o specyfikacje czy instrukcje obsługi) no i to przede wszystkim nowsze konstrukcje... W moim przypadku to chyba lenistwo, a takiego eosa 50e można z allegro wyrwać za 200 zł, po tyle chodzą też te różne starocie. Fakt muszę zawsze pamiętać o przejściówce, ale to raczej jednorazowy wydatek.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    To cie musze uczulic ze dandelion i 50e nie graja najlepiej. Jest na forum jeszcze moj wlasny watek o tym. Niemniej z obiektywem z regulacja przyslony zapomoca pierscienia dzialajacy tryb p zamienia sie w tryb av co mnie akurat bardzo odpowiada. Lepiej sobie odpusc potwierdzenie bo jak ostrzyles na oko przez gowniany wizjerek cyfrowki to tu bedziesz widzial pieknie gdzie jest ostro nawet na najnizszej przyslonie. A beda dzialac wszystkie tryby.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    to i może ja sie podłącze z zapytaniem o wspólprace z M 42. ale mam na myśli eosa 1 N , czy da rade na nim dobrze ostrzyc z manualnymi szkłami ??
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i od razu może zapytam czy z 40D taki manewr wypali ?
    Ostatnio edytowane przez bandit ; 13-06-2010 o 19:08 Powód: Automerged Doublepost

  7. #17

    Domyślnie

    no co wizjerka to mam nikona d40, także jeśli ktoś miał z takim do czynienia to fajnie gdyby porównał do takiego analogowego z canona. w sumie powinienem zwrócić na to uwagę tym bardziej że jestem okularnikiem i tam gdzie będzie potrzebne perfekcyjne ustawianie ostrości bez okularów się nie obędzie (pomimo że szkła mam -0,5 cylindryczne)

    "Niemniej z obiektywem z regulacja przyslony zapomoca pierscienia dzialajacy tryb p zamienia sie w tryb av co mnie akurat bardzo odpowiada" - czyli ustawiam sobie wartość przysłony a aparat sam dba o migawkę (i o ile wszystko gra poprawnie naświetli film) ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i jeszcze jedno. czyli z tym dandelionem to aparat będzie poprawnie działał w trybie P iAv, a jak zastosuje zwykłą przejściówkę to M i Tv też ?

    Do: bandit
    z tego co czytałem to też można do tego eosa 1n, jakby co to poprawi mnie ktoś bardziej obeznany w temacie
    Ostatnio edytowane przez futurer ; 13-06-2010 o 21:26 Powód: Automerged Doublepost

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    40d z potwierdzeniem używa sporo osób. O tyle dobrze to wychodzi że 40d ma wymienne matówki i spokojnie możesz sobie zafundować taką z klinem. Co do canona 1n to nie miałem ale na pewno wizjer pozwala dobrze manualnie ostrzyć.

    futurer: 50e nie ma regulacji dioptrii. Nie wiem jaką masz wadę ale weź to pod uwagę.

    Co do trybu to tak. Działa to jak priorytet przysłony. Z tyłu masz drugie pokrętło którym możesz korygować ekspozycję.

    Działa tryb P i Tv. P działa jak Av a Tv nie mierzy ekspozycji. Jak działa ze zwykłym gwintem bez dandeliona napiszę jak tylko gwint przyjdzie pocztą.

  9. #19

    Domyślnie

    mam astygmatyzm także żadne dioptrie nie pomogą ;P
    a manual działa poprawnie ? (czy to jest oczywiste, a ja nie powinienem zadawać pytania;P)

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    jak chcesz popróbować fotografi analogowej to po co Ci EOS,kup starszego canon z mocowanie FD ,optyka jest w tej samej cenie co na M42, a o dwie klasy lepsza i w dodatku będziesz miał jakąś kultową puszke, a nie kolejny kawałek plastiku,polecam T90,zobaczysz co to dobry aparat ....... :-D
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •