Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Pierścienie makro

  1. #1
    asstellyte
    Guest

    Domyślnie Pierścienie makro

    Witam!

    Znalazłem ostatnio na Allegro pierścienie makro i usłyszałem o tym dopiero po raz pierwszy. Czy zakładając taki pierścień uzyskuje tylko lepszy zakres ostrości minimalnej czy również większe odwzorowanie? No i jak zachowuje się światło - coś mam przeczucie, że będzie ciemniej... Jakie są wady, zalety? Wersja EKO - plastikowa - wytrzyma to wagę średniej 50mm?

    Z dzięki za info.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Uzależniony Awatar iso
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    547

    Domyślnie

    bedzie wieksze odwzorowanie, swiatło spada, coś wagi 50/1.8 1.4 powinno spokojnie utrzymac.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asstellyte Zobacz posta
    Witam!

    Wersja EKO - plastikowa - wytrzyma to wagę średniej 50mm?
    Utrzyma spokojnie. U mnie sprawuje się dobrze. Obiektyw 50mm z pierścieniami 50mm daje odwzorowanie 1:1. Oczywiście światło spada (na necie są wzory i można sobie ładnie wyliczyć). Ja jednak i tak najczęściej przymykam obiektyw do ok. f7-9.
    Tylko jak pierścienie to tylko ze stykami.

  4. #4
    asstellyte
    Guest

    Domyślnie

    O właśnie - najtańszy 50 1.8 to dobry pomysł na pierwsze strzały makro czy lepiej dokładać kasę? Wiem, że raz spróbuję i będę tłukł na pewno, takze to nie na raz...

  5. #5

    Domyślnie

    Do używania z pierścieniami pośrednimi 50/1.8 jest ok. Mi na tyle odpowiada taki zestaw, że w tym sezonie zrezygnowałem z obiektywu makro (miałem już na oku tokinę 100mm). Jeżeli masz na myśli zbieranie na obiektyw makro np. 60mm to oczywiście ściśle w zastosowaniu makro lepiej 60mm.

  6. #6
    asstellyte
    Guest

    Domyślnie

    No to wszystko jasne. Na początek pierścienie (dość tania zabawa), a jak polubię to dedykowane szkło.

    Wielkie dzięki i pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asstellyte Zobacz posta
    No to wszystko jasne. Na początek pierścienie (dość tania zabawa), a jak polubię to dedykowane szkło.

    Wielkie dzięki i pozdrawiam!
    Witam serdecznie.
    Jako że jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post, chciałbym na początek przywitać wszystkich
    Co do tematu, chciałbym się podpiąć i zapytać czy warto?
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    malopolska
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie warto , dołóż 100 i kup z metalowymi bagnetami a najlepiej to firmy Kenko (tu toszke drożej ;-) )

  9. #9
    Coś już napisał Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Świętochłowice
    Posty
    58

    Domyślnie

    Skoro mowa o utrzymywaniu szkieł - czy da radę z c 100/2.8 ktoś testował taki zestaw w praktyce?

  10. #10
    asstellyte
    Guest

    Domyślnie

    Kurde, ja właśnie myślałem o dokładnie takich plastikach... W takim razie jeśli metalowe za 260zł czy nawet jeszcze droższe Kenko to powoli przestaje się to opłacać. Ta metoda ma swoje wady (jak światło i brak zakresu x-nieskończoność), a 300zł to już duży fragment kosztu obiektywu. Zwłaszcza zamiennika, z drugiej ręki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •