Strona 3 z 60 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 592

Wątek: Adobe Lightroom 3

  1. #21

    Domyślnie

    Praca na dwóch monitorach dalej polega tylko na wyświetlaniu podglądu live na drugim monitorze ? Czy może w końcu można pracować na takim podglądzie (korygować WB, "pędzlować" itp)
    50D + 17-40/4 L + 70-200/4 L + 85/1.8 + 100/2.8 macro

    forest łapie chwile ulotne

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez forestowy Zobacz posta
    Praca na dwóch monitorach dalej polega tylko na wyświetlaniu podglądu live na drugim monitorze ? Czy może w końcu można pracować na takim podglądzie (korygować WB, "pędzlować" itp)
    ee to znaczy jak?
    na jednym masz develop a drugim np. grid albo quick develop o to chodzi?

  3. #23
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    A jaka cena dla polski ? 330 ojro ? czy wiadomo Wam o jakiś promocjach ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    tak się jeszcze wyżalę: gdyby nie możliwość definiowania (i ściągania) presetów i adjustment brushe to w ogóle nie myślałbym o LR - C1 go imho miażdży jakością jpega i mam go za free (od sandiska). Uważam, że cena 1200-1300 zł to jest gruba przesada
    jesli traktujesz LR tylko jako wywolywarke, to oczywiscie racja.

    ale to jest program do zarzadzania kolekcja fot i jej uzyciem. no i zgoda, mozna miec pretensje, ze 300 EUR za netbooka to duzo jak na Sapera czy Tetrisa, ktore dzialaja tez na Nokii. ale to nie o to chodzi
    www albo tez flickr

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie

    Pierdu pierdu niskie szumy. Obrobiłem kilka zdjęć LR 2.5 i 3, ISO powyżej 2000 i nie widze żadnych różnic. Dodatkowo LR3 dłużej eksportuje rawy do jpg.

    Poczekam na LR 4
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ciekawski Zobacz posta
    To ja mam dwa pytania, zanim w ogóle zacznę się nad nim zastanawiać:
    1 - czy czyta RAW-y z 5D Mark II (powinien, ale wersja 2 mi nie czyta)?
    2 - czy jest w polskiej wersji językowej?
    Ad 1. LR3 beta2 czytała mi bez problemu rawy zarówno z 5D jak i 5Dmk2, więc pewnie finalna też czyta bez problemu
    Ad 2. Niestety po angolsku wszystko

  6. #26
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli traktujesz LR tylko jako wywolywarke, to oczywiscie racja.

    ale to jest program do zarzadzania kolekcja fot i jej uzyciem. no i zgoda, mozna miec pretensje, ze 300 EUR za netbooka to duzo jak na Sapera czy Tetrisa, ktore dzialaja tez na Nokii. ale to nie o to chodzi
    Może rzeczywiście masz rację. Do tej pory nie za bardzo ufałem programom katalogującym zdjęcia - wolę strukturę systemu plików + na to szybki viewer w stylu ACD. Chociaż twój argument do mnie tak do końca nie przemawia odnośnie ceny - ja widzę te możliwości katalogowania bardziej jako wartość dodaną.

    Zresztą - podstawowy problem z adobe jest taki, że sprzedają soft drożej w europie niż w USA. Po kursie sprzed miesiąca cena była prawie 2x wyższa

  7. #27
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    Może rzeczywiście masz rację. Do tej pory nie za bardzo ufałem programom katalogującym zdjęcia - wolę strukturę systemu plików + na to szybki viewer w stylu ACD. Chociaż twój argument do mnie tak do końca nie przemawia odnośnie ceny - ja widzę te możliwości katalogowania bardziej jako wartość dodaną.
    no to ja mam odwrotnie. pod wzgledem jakosci zdjec ja sprzetowi nie mam nic do zarzucenia i nie potrafi tego skaszanic nawet ACR (ktory, z reka na sercu, tez nie jest dla mnie idealny), m.in. dlatego, ze nauczylem sie obchodzic jego niedociagniecia.

    natomiast katalogowanie to absolutna podstawa. przeszukiwanie zdjec, przegladanie, wybieranie do prezentacji, ...

    sam fakt, ze mozna sobie chocby wysortowac zdjecia z konkretnego body czy lensa tez bywa bardzo przydatny.


    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    Zresztą - podstawowy problem z adobe jest taki, że sprzedają soft drożej w europie niż w USA. Po kursie sprzed miesiąca cena była prawie 2x wyższa
    to juz niestety problem cel unijnych, o ile mnie pamiec nie myli. tak czy siak jest 300 EUR i sie ponizej tego nie zejdzie. drogo, no, tez bym wolal taniej, ale biorac pod uwage wygode tego programu, to nawet amator moze sie skusic.
    www albo tez flickr

  8. #28
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    natomiast katalogowanie to absolutna podstawa. przeszukiwanie zdjec, przegladanie, wybieranie do prezentacji, ...
    sam fakt, ze mozna sobie chocby wysortowac zdjecia z konkretnego body czy lensa tez bywa bardzo przydatny.
    No tak, ale to samo albo i więcej i szybciej robi ACDSEE Pro za śmieszne pieniądze. No ale każdemu według potrzeb. Może przy przechowywaniu rawów/dng lightroom jest faktycznie lepszy.

    Ja w każdym razie poczekam na jakąś promocję - zdaje się, że przy LR2 coś tam było.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to juz niestety problem cel unijnych, o ile mnie nie myli. tak czy siak jest 300 EUR i sie ponizej tego nie zejdzie. drogo, no, tez bym wolal taniej, ale biorac pod uwage wygode tego programu, to nawet amator moze sie skusic.
    No niestety, LR jest pod wieloma względami ********y i nie ma na peceta za bardzo konkurencji zdecydowanie wolę robić drobne poprawki w LR niż sr* się z tiffami i gimpem.
    Ostatnio edytowane przez mathom ; 11-06-2010 o 13:31 Powód: Automerged Doublepost

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    36

    Domyślnie

    To jak dokładnie zrobić, żeby wersja 2 czytała RAW-y z 5D II?
    Można prosić jakiś namiar na tą bibliotekę?

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 432

    Domyślnie

    Jaką bibliotekę ? Wystarczy zrobić upgrade LR2 do 2.5 bodajże.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 3 z 60 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •