Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 236

Wątek: Canon PIXMA IP 4200

  1. #11
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Uff, wlasnie skoczylem kolejne testy druku. I po zadrukowaniu 23 kartek 10x15 stwierdzam ze teraz jest lepiej.

    Mam teraz 2 opcje do wyboru:

    1) Zarzadzanie przez drukarke w trybie Relative Colorimetric. Korekta koloru w sterowniku koloru odbywa sie przez ColorSync (to jest tylko na Maku). Mam ustawione czarny na -2% i intesywnosc na -2%.
    Daje to bardzo przyzwoite kolory - mocno zblizone do tego co widze na ekranie. Niestety kontrast jest troche za duzy, dynamic range troche za maly, szczegoly w cieniach gina i ogolnie fotki sa lekko ciemne.

    2) Zarzadzanie przez PS w trybie Relative Colorimetric z kompensacja czerni. Korekta koloru w sterowniku wylaczona. Suwaki mam ustawione -1% cyan, +16% magenta, +3% black, -8% intensity. Takie ustawienia daja znacznie szerszy dynamic range, duzo wiecej szczegolow w cieniach, ale ciagle fotki sa ciemniejsze niz na monitorze no i niestety kazda fotka ma zielony odcien. Stad dalem korekte magenta +16% i to pomaga ale nadal nie jest idealnie.

    Macie moze jakis pomysl jak w CMYKu skorygowac sinozielony odcien?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Uff, wlasnie skoczylem kolejne testy druku. I po zadrukowaniu 23 kartek 10x15 stwierdzam ze teraz jest lepiej.

    Mam teraz 2 opcje do wyboru:

    1) Zarzadzanie przez drukarke w trybie Relative Colorimetric. Korekta koloru w sterowniku koloru odbywa sie przez ColorSync (to jest tylko na Maku). Mam ustawione czarny na -2% i intesywnosc na -2%.
    Daje to bardzo przyzwoite kolory - mocno zblizone do tego co widze na ekranie. Niestety kontrast jest troche za duzy, dynamic range troche za maly, szczegoly w cieniach gina i ogolnie fotki sa lekko ciemne.

    2) Zarzadzanie przez PS w trybie Relative Colorimetric z kompensacja czerni. Korekta koloru w sterowniku wylaczona. Suwaki mam ustawione -1% cyan, +16% magenta, +3% black, -8% intensity. Takie ustawienia daja znacznie szerszy dynamic range, duzo wiecej szczegolow w cieniach, ale ciagle fotki sa ciemniejsze niz na monitorze no i niestety kazda fotka ma zielony odcien. Stad dalem korekte magenta +16% i to pomaga ale nadal nie jest idealnie.

    Macie moze jakis pomysl jak w CMYKu skorygowac sinozielony odcien?

    mam Pixmę 3000 i dałem za wygraną, na szczęście kupiłem ją do drukowania map a nie zdjęć, to robi szybko i ładnie, więc jestem zadowolony, ale zdjęci drukuje beznadziejnie, kolory są przekłamane, atramentu wypluwa tyle, że na tandetnym papierze schnie przez 15 min

    kupiłem dziś znajomej Epsona DX480, 149 euro z VAT, inna jakość życia, zeskanowałem a potem wydrukowałem zdjęcie, żadnego przekłamania kolorów, idzie jej to wolniej, ale dużo lepiej, atrament schnie na tym samym papierze od razu i nawet pod palcami czuć, że wypluła go mniej, papier jest cieńszy, potem podłączyłem znowu Canona, zrobiłem wydruk z zeskanowanego zdjęcia i ciągle to samo, czerwono, fioletowo, za duży kontrast itp, jednym słowem dno...

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    mam Pixmę 3000
    noTytus, ale to jakby inny produkt, nie?
    Z tego co się orientowałem przed zakupem to właśnie Epsony zużywają więcej atramantu i mogę to potwierdzić o tyle, że IP 4200 zużywa go bardzo bardzo mało.

    a, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wydruk wychodzi z drukarki zupełnie suchy. Próbowałem od razu rozmazać tusz i mi się nie udało.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Maciek, rzuć okiem na post #9 i sprawdź sobie linka.
    Odpisali mi już, że jeśli napełnisz od razu jak drukarka sygnalizuje niski poziom, to chip się nie zablokuje.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    noTytus, ale to jakby inny produkt, nie?
    Z tego co się orientowałem przed zakupem to właśnie Epsony zużywają więcej atramantu i mogę to potwierdzić o tyle, że IP 4200 zużywa go bardzo bardzo mało.

    a, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wydruk wychodzi z drukarki zupełnie suchy. Próbowałem od razu rozmazać tusz i mi się nie udało.
    no nie do końca, odejmij cenę skanera i będzie ten sam koszt, ja za drukarkę dałem coś 120 euro, Epson ma także tylko trzy pojemniki kolorowe (także z czujnikiem więc podobne to tej nowej pixmy

    Canon ładnie mi drukował na firmowym papierze (sechł od razu) jakiego dali 5 karteczek i firmowymi tuszami, potem była już straszna tandeta

    na tym samym papierze na którym moja Pixma sobie nie radzi ten Epson jest rewelacyjny, drukuje wolniej ale staranniej, Pixma zwłaszcza czarnego pluje tyle, że widać prawie kałuże...

    muszę zobaczyć jak wychodzi cena zamienników do tego Epsona, może zaszaleję na ten nowy model RX520, spodobał mi się...a bez VAT kupię go za 170 euro...

    jedyna zaleta tej Pixmy to cena tuszy, komplet zamienników mam za 60 zł, to bardzo mi się podoba i dlatego moim zdaniem jak ktoś nie drukuje zdjęć to jest to rewelacyjna zabawka do domu...
    Ostatnio edytowane przez Tytus ; 06-11-2005 o 15:46

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    no nie do końca, odejmij cenę skanera i będzie ten sam koszt, ja za drukarkę dałem coś 120 euro, Epson ma także tylko trzy pojemniki kolorowe (także z czujnikiem więc podobne to tej nowej pixmy
    hej, ale czy ja coś mówiłem o cenie :rolleyes:
    na tym samym papierze na którym moja Pixma sobie nie radzi ten Epson jest rewelacyjny, drukuje wolniej ale staranniej
    niech zgadnę - to papier Epsona :-D

    Zadnych kałuży w IP 4200, bardzo oszczędna, sucho i piekielnie szybko. Jeśli twoja IP 3000 ma inaczej, to pozostaje mi tylko cię pożałować
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    hej, ale czy ja coś mówiłem o cenie :rolleyes:
    niech zgadnę - to papier Epsona :-D

    Zadnych kałuży w IP 4200, bardzo oszczędna, sucho i piekielnie szybko. Jeśli twoja IP 3000 ma inaczej, to pozostaje mi tylko cię pożałować
    cena zazwyczaj odzwierciedla jakość...

    papier najtańszy z supermarketu, jakieś photo briliance żabojadzkiej produkcji albo siakiejś innej, 80 kartek pocztówkowych za coś chyba 8 euro...

    na EMTEC Photo premium nie było lepiej, zaraz puszczę tego EMTECA na Epsona...

  8. #18
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    cena zazwyczaj odzwierciedla jakość...

    papier najtańszy z supermarketu, jakieś photo briliance żabojadzkiej produkcji albo siakiejś innej, 80 kartek pocztówkowych za coś chyba 8 euro...

    na EMTEC Photo premium nie było lepiej, zaraz puszczę tego EMTECA na Epsona...
    u mnie na IP4200 jest bardzo ladnie. zadnych problemow z trwaloscia i schnieciem. wszystko na papierze canon photo plus glossy 4x6" 50 szt za $7.20 (wiec tez tanio ale papier oryginalny przynajmniej). efekty sa super tylko sie trzeba chwilke pobawic zeby przetestowac ustawienia

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    u mnie na IP4200 jest bardzo ladnie. zadnych problemow z trwaloscia i schnieciem. wszystko na papierze canon photo plus glossy 4x6" 50 szt za $7.20 (wiec tez tanio ale papier oryginalny przynajmniej). efekty sa super tylko sie trzeba chwilke pobawic zeby przetestowac ustawienia
    a jak bawiłeś się z ustawieniami? może ja coś źle robię...tylko nie wiem już co...

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie Drukarki Canona do wyboru i koloru

    Dzisiaj tj. 6.11.2005 byłem na "Warsztatach druku cyfrowego" Canona, które były i będą w dużych miastach Polski co tydzień: (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańska i ponownie Warszawa). Canon wystawia tam 9 różnych modeli drukarek, które można na miejscu przetestować na podstawie swoich zdjęć drukując fotki. Tak też zrobiłem choć testów dokonałem na modelach 9950, 6220D, 4200 i 5200 - gdyż pozostałe to albo słabsze modele albo kombajny biurowe ze skanerem i faksem. Szkoda, że nie wystawili swojej najlepszej Pixma 8500 ale to i tak wielka szansa wybrania odpowiedniego modelu dla ludzi z tego forum - bardzo polecam. Wg mojej oceny jakościowo najlepiej drukuje Pixma 5200, nie wiem jak to wygląda ekonomicznie ale są zapewne jakieś tusze tańsze nie koniecznie markowe. Poniżej test którego użyłem.
    Ostatnio edytowane przez Szymański Adam ; 06-11-2005 o 21:00

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •