Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: 85 mm - tylko jakie?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    27

    Domyślnie 85 mm - tylko jakie?

    Generalnie pytanie moje ogranicza się do próby sprecyzowania, czym da się robić lepsze zdjęcia, na Canon 85mm 1.8f czy Samyang 85mm 1.4f.

    Zakładając, że pomijamy problem z brakiem autofocusa w tym drugim - to jest osobny temat do przemyślenia ale akurat jak będę potrzebował 85mm to będę miał raczej czas żeby dłubać przy ostrości.

    Do puszki 50D, ale to tak przy okazji.

    Widzę tu na forum wątki ze zdjęciami z jednego i drugiego obiektywu, ale w tym o Samyangu są raptem dwa zdjęcia, stąd moje pytanie
    50D; C 17-55

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    256

    Domyślnie

    nie kupuj 85 bez autofocusa-mija się to z celem...

    mam 85 1.8 i autofocus jest bardzo istotny w obiektywach takiej ogniskowej(tym bardziej portrety)-co innego rybie oko(gdzie ostrosci prawie się nie ustawia) i 14mm gdzie trzeba minimalnie tylko popracowac...
    / 6d / C15mm Fisheye / C17-40 / C50 1.8 STM / C135 2.0 / Fujifilm x100s / 430EX II / 2x YN685 / Voigtlander Bessa R4a + 21mm f4 + 35mm f2.5
    http://adamlakomy.pl - PORTFOLIO
    http://photoskateboarding.blogspot.com - skate portfolio

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    34
    Posty
    54

    Domyślnie

    http://canon-board.info/showthread.php?t=46140

    Tu jest nieco więcej o S85. Miłej lektury.

  4. #4
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Zdecydowanie Canon. Autofocus jest bynajmniej dla mnie ważny, przyda się. Kolega ma wymieniony przez Ciebie obiektywik Canona i miąłem go przez kilka dni... Rewelacja. Cena do jakości jest strzałem w dziesiątkę.

  5. #5
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    42
    Posty
    504

    Domyślnie

    Manualny obiektyw o tej ogniskowej moze byc uzyteczny w przypadku robienia zdjec statycznych z wlaczona funkcja live view, w innym wypadku trzeba liczyc sie z duzym odsetkiem zdjec nie ostrych.
    Optycznie Samyang jest lepszy od Canona f/1.8 ale w praktyce jasniejszy tylko o 1/3ev bo jak wynika z porownan i testow ma swiatlo w okolicy f/1.6. Osobiscie nie zamienilbym swojego Canona 85mm na Samyanga ze wzgledu wlasnie na uciazliwosc manualnego ustawiania AFa
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    45
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    CZy WY porownujecie tylko wszystko raptem do EV ? A co z bokehem, co z plastyką, kontrastem? Ja uwazam, ze jesli masz mozliwosc finansowa to wez sobie i to i to.

    Odsetek nieostrzych moze i bedziesz mial, jak bedziesz robil reportaz, street itd. Ja uzywam Samyanga do portretow i nie mam problemu z nieostrymi fotkami... A napewno daje ladniejszy, ostrzejszy obraz niz moja 85 1.8 AF
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #7
    Początki nałogu Awatar UrGuR
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wronki
    Wiek
    32
    Posty
    300

    Domyślnie

    Co jak co, ale mojego 85/1.8 nie zamieniłbym na samyanga nawet gdyby kosztował 300zł i miał światło 1.2. Nie przesadzajmy już z tym bokehem, 85/1.8 na f/2 i tak daje świetne efekty, super ostry obraz i kolory, a mamy świetny AF w pakiecie i wszystko to w solidnej obudowie. Kupiłem używke w perfekt stanie za 1100 i nie żałuję ani złotówki.
    https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
    C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VC

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaBlam Zobacz posta
    CZy WY porownujecie tylko wszystko raptem do EV ? A co z bokehem, co z plastyką, kontrastem? Ja uwazam, ze jesli masz mozliwosc finansowa to wez sobie i to i to.

    Odsetek nieostrzych moze i bedziesz mial, jak bedziesz robil reportaz, street itd. Ja uzywam Samyanga do portretow i nie mam problemu z nieostrymi fotkami... A napewno daje ladniejszy, ostrzejszy obraz niz moja 85 1.8 AF
    Zgodzę się. Używam co prawda z Nikonem - choć Canon również posiada wersję z potwierdzeniem AF - jest to moje podstawowe szkło. Odsetek nietrafionych zdjęć mam na tyle mały, że pomijalny. Profil naszych zdjęć może się oczywiście różnić Niemniej jednak od siebie go polecam.
    Czym da się robić lepsze zdjęcia ? Wydaje mi się, że to zależy jedynie od autora wątku, nie od zapiętego obiektywu..

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    45
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Ja tez uzywam z nikonem, dodatkowo moj Samyang to wersja z czipem UMC .. przeniesienie przyslony, pomiar swiatla , potwierdzenie ostrosci - wszystko to mam. Przy statycznych ujęciach niepotrzebny mi AF... zwlaszcza, ze 85 1.8 wielokrotnie pokazal ze na stosunkowo malych przyslonach potrafi sie pomylic.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  10. #10
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie

    w samyangu jest 1m minimalnej odległości od obiektu, co może przeszkadzać czasem na pełnej klatce zwłaszcza. Już 85 cm w canonie jest trochę uciążliwe. Idź przetestuj samyanga w sklepie. Ja byłem pomacać i wiem że nie zamieniłbym c 85 1.8 na s 85 1.4. w ostateczności kupił 2. jeden pod reportaż i drugi na plener.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •