Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: 85 mm - tylko jakie?

  1. #21

    Domyślnie

    Zdecydowanie Canon. Autofocus musi być, nigdy nie wiesz, czy ci się nie przyda. Poza tym plastyka, kontrast jest na wysokim poziomie. Jest też jasny. W ogóle to jeśli jesteśmy już przy Canonie, to lepszy byłby 100mm, ale 85 daje radę całkiem dobrze, a jest tańsza.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mad_Mac Zobacz posta
    BZDURA!
    85 canona to jedno z najostrzejszych nie Lek canona. Cropy 100% z 21mpixow wygladaja rewelacyjnie. Jedynie trzeba uwazac na aberacje.
    Potwierdzam. W mojej 85 ostrość jest na bardzo zadowalającym poziomie już od f/1.8.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Whitefire Zobacz posta
    w tej chwili myślę tylko o użyciu tego szkła do portretów ze statywu z live view
    czy ktos z was strzelał z cropa + 85 ze statywu ?

    tachac w dzien statyw tylko po to by strzelic z s85 portrecik chyba bezses

    mam 85/1.8 chyba juz 1,5roku ale nigdy mi nie przyszło to do głowy, no chyba ze nocą albo gdzies gdzie jest ciemno

    powiec dlaczego ci tak zalerzy na s85??

    jeśli kasa pozwala zamiast kupywac dwie takie ogniskowe kup dwie inne np 85+ 28, 35 ,50

    i zagladając na giełde częsciej widać ze ktos sprzedaje s85 niz c85/1.8, poinformuj o decyzji i jak zakupiona obojetnie ktora 85 sie sprawdzi

    tyle przemyslen, pozd

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Czytam ten wątek i nie moge wyjść z podziwu. Porównanie dotyczy dwóch szkieł do zasadniczo różnych zastosowań. Jedno tanie, drugie drogie
    Co to za opinia "theda bara"???
    cyt : Zdecydowanie Canon. Autofocus musi być, nigdy nie wiesz, czy ci się nie przyda.

    czyli kup amfibię, bo jak bedziesz jechał i będzie jezioro, to sie przyda

    Macie Koledzy jedno i drugie szkło więc zróbcie porównanie na podobnych fotach to zobaczymy co warto a co nie. Ja podobnie jak założyciel wątku potrzebuję tego szkła do statycznych ujęć i jak mam do wyboru używki canona za 1100zł i samyanga za 500zl to wybieram samyanga. Czas pokaże czy miałem rację.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  5. #25
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    C85/1.8 to bardzo dobry obiektyw, bardzo długo jedyne moje szkło nie-L i pozbyłem się dopiero przy zamianie na 85L. Wada tego obiektywu to CA w nieostrości na f/1.8, tak poza tym wszystko na poziomie i komfort pracy z AF znakomity. Samyanga raczej sobie daruj, stracisz nerwy na zastanawianiu się i oglądaniu na LCD "czy wyszło ostro?". Zapinasz 85/1.8 i nie ma żadnych problemów, po prostu skupiasz się na zdjęciach.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    MMM czy miałeś kontakt z tym Samyangiem??? W innym wątku kolega CICHY pisze, że Sami 85/1,4 w konfrontacji z C85/1,8 zje go na śniadanianie Ja bym się chciał dowiedzieć jak jest naprawdę. Proszę o wypowiedzi kogoś kto używał bądź używa Samyang-a.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #27
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    MMM czy miałeś kontakt z tym Samyangiem??? W innym wątku kolega CICHY pisze, że Sami 85/1,4 w konfrontacji z C85/1,8 zje go na śniadanianie :):):) Ja bym się chciał dowiedzieć jak jest naprawdę. Proszę o wypowiedzi kogoś kto używał bądź używa Samyang-a.
    Sprawdzałem kiedyś jaka jest skuteczność manualnego ustawiania ostrości w 85/1.2L w całkiem sporym przecież wizjerze 5D + precyzyjna matówka EE-S i przy potwierdzeniu ostrości (obiektyw przestawiony na MF). Potwierdzenie wskazuje "ostrość" w dość dużym zakresie w okolicy najostrzejszego punktu i nawet duży wizjer z drobnoziarnistą matówką nie dał mi precyzyjnej odpowiedzi czy jest "w punkt" czy nie. Oglądając potem zdjęcia na ekranie jakaś połowa była z powodu niedokładnego ustawienia ostrości do wywalenia. Do tego nie wyobrażam sobie żeby do każdej klatki ustawiać ostrość na nowo jak tylko model się ruszy przed obiektywem.
    Dośc łatwo ustawia się ostrość na wyraźnych kontrastach np. literki na monitorze czy na pojedynczym słupku w znajdującym się w ogrodzeniu gdy widać poprzedzający i następny ale bardzo trudno gdy masz modela ustawionego pod światło albo w cieniu, wtedy prawie nic nie widać.
    Można oczywiście sobie pomóc zwiększając głębię ostrości przez przymykanie przysłony ale wtedy kupowanie obiektywu f/1.4 jest bez sensu i lepiej od razu C85/1.8 z AF.

    Być może przy pewnej wprawie da się osiągnąć większą skuteczność i szybkość ostrzenia w wizjerze, być może tak bardzo jestem przyzwyczajony do dobrego AF że manualne ostrzenie wydaje mi się zbytnim wyrzeczeniem, być może dla ciebie różnica między f/1.4 (podobno Samyang realnie ma f/1.6 ale testy pokazują ładniejsze rozmycie tła w porównaniu do C85/1.8) a f/1.8 jest na tyle duża że warto się z tym bawić, być może to ja mam coś ze wzrokiem że mi nie wychodzi.
    To że Samyang jest lepszy optycznie na pełnym otworze nie zmienia faktu że C85/1.8 jest na tyle dobrym obiektywem że można uzyskać nim znakomite rezultaty przy doskonałym komforcie i szybkości pracy.
    A najlepiej sprawdź sam, weź jakiś obiektyw, przestaw na manualne ostrzenie i zobaczy czy ci wychodzą ostre zdjęcia.

  8. #28
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    A najlepiej sprawdź sam, weź jakiś obiektyw, przestaw na manualne ostrzenie i zobaczy czy ci wychodzą ostre zdjęcia.
    stałke f1.4-f2 takie najpopularniejsze
    GO przy f2.8 jest znacznie wieksze wiec jest łatwiej

    pozd

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Dzięki MMM za bardzo sensowną analizę. Pewnie masz rację, że to mało komfortowe tak sie bawić z ustawianiem, ale ja pomyślałem sobie, że jak da radę to kupię okazyjnie jedno i drugie szkło. Jak wcześniej pisałem będą one u mnie miały różne zastosowanie.
    Mam okazję kupić Samyanga za 500zł i uważam że to dobra cena. Jak już do mnie trafi to poeksperymentuję i zobaczymy czy było warto.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    ale widzę, w podpisie już sobie gości koreaniec ;-)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •