Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: 85 mm - tylko jakie?

  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że te szkła jakby maja troszkę odmienne zastosowania. 85 canona jest "miła" dla oka, wspaniała do portretów, ale rzadko który egzemplarz jest ostry od 1,8, więc trzeba go przymknąć do 2 z kawałkiem, wtedy też rozmycie tła troszkę inne i musi być dalej. Samayang - dobry egzemplarz - jest ostry od 1,4, a od 1,8 to żyletka, wtedy głębia jest minimalna i rozmycie tła jest zaraz za GO. Mam i jeden i drugi. Samayanga ma z chipem potwierdzającym ostrość.
    pozdr.
    gg: 6096145

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    45
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    No oczywiscie ze systemowy obiektyw z AF wydaje sie byc "lepsiejszy" niz manualny Ciamciang , ale jak mowilem - jesli ktos nastawia sie tylko i wylacznie na portretowe fotki, to warto jednak wziac go pod uwagę. Mnie podoba sie bardziej uzywalna przyslona 1.4 niż 1.8 w moim Nikkorze 85 AF.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za opinie -

    rzecz jasna kwestia jak bardzo AF będzie przydatny to jest temat bardzo do przemyślenia, w tej chwili myślę tylko o użyciu tego szkła do portretów ze statywu z live view dlatego chciałem się zorientować co sądzicie o plastyczności tych dwóch, jeśli by przeważały opinie że różnica jest niewielka to pewnie zdecyduję się jednak na canona, ale... no właśnie, zobaczymy, tym bardziej że teraz myślę o takim użyciu, a w życiu różnie może się poukładać...

    Dzięki raz jeszcze
    50D; C 17-55

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Panowie o czym wy piszecie. Reportaż 85tką?

  5. #15
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Panowie o czym wy piszecie. Reportaż 85tką?
    No podstawa coś szerokiego np 24mm, średniego 50mm i dłuższego 85mm.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    45
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Panowie o czym wy piszecie. Reportaż 85tką?
    mnie w polaczeniu z 50 i 24 zdarzało sie robic wiec nie rozumiem Twojego zdziwienia.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #17

    Domyślnie

    Brak AFu w Samyangu wcale nie jest taki kłopotliwy jak wielu osobom może się to wydawać.

    Można się manualnego ostrzenia nauczyć. Kwestia wprawy, a wierze, że sami wprawieni w fotografii tutaj panowie się znajdują ;]

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    Brak AFu w Samyangu wcale nie jest taki kłopotliwy jak wielu osobom może się to wydawać.

    Można się manualnego ostrzenia nauczyć. Kwestia wprawy, a wierze, że sami wprawieni w fotografii tutaj panowie się znajdują ;]
    sam nie wiem, na standardowej matówce w 5d miało to kilka razy większą GO, niż w rzeczywistości... nie dało się dokładnie ustawić ostrości i nie chodzi o to, że nie było widać ostrości, ale że było jej za dużo
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  9. #19
    Bywalec Awatar teo5ooD
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Świdnica
    Posty
    146

    Domyślnie

    Canona 85 mm 1.8 Polecam bo mam i jestem zadowolony

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetek Zobacz posta
    Myślę, że te szkła jakby maja troszkę odmienne zastosowania. 85 canona jest "miła" dla oka, wspaniała do portretów, ale rzadko który egzemplarz jest ostry od 1,8, więc trzeba go przymknąć do 2 z kawałkiem, wtedy też rozmycie tła troszkę inne i musi być dalej. Samayang - dobry egzemplarz - jest ostry od 1,4, a od 1,8 to żyletka, wtedy głębia jest minimalna i rozmycie tła jest zaraz za GO. Mam i jeden i drugi. Samayanga ma z chipem potwierdzającym ostrość.
    pozdr.
    BZDURA!
    85 canona to jedno z najostrzejszych nie Lek canona. Cropy 100% z 21mpixow wygladaja rewelacyjnie. Jedynie trzeba uwazac na aberacje.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •