Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: klisza pusta (T70)

  1. #1

    Domyślnie klisza pusta (T70)

    słuchajcie, zdarzyła mi się taka rzecz. a mianowicie testuję sobie canona t70 i wywołana klisza (w labie) jest puściutka, nie czarna, prześwietlona ale czysta, nietknięta. Jedna z możliwości to że film mi się nie naciągnął i po prostu robiłam bez sensu 36 zdjęć (oh to boli, były tam serio piękne sceny) albo... no właśnie, co mogło to spowodować? do czego służy taki przycisk z przodu aparatu z literką L? nie mogę nigdzie nic po polsku znaleźć, a może to jest jakaś blokada migawki, nie wiem. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    L- wg.instrukcji jest do zablokowania zmiany nastawów migawki

    jeśli klisza jest całkowicie "biała" , to z zasady są tylko dwie możliwości;
    albo złe założenie filmu, albo uszkodzenie migawki ....
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  3. #3

    Domyślnie

    jeszcze tylko dopytam: a jak działa to L.
    no, niedobrze z tą migawką. kupiony na allegro, zdawało się że wszystko dobrze, ładnie słychać, itd.
    ale kurka, film już tysiące razy zakładałam... wolałabym żeby to była zwykła pomyłka.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    już "zamkłem" instrukcję... - ale z zasady po ustawieniu na L - nie masz możliwości zmiany ustawionego parametru czasu naświetlania...

    co do zakładania - sprawdź działanie migawki poprzez wyzwolenie z otwartą klapką tylną...
    a zakładanie filmu nie jest jednakowe we wszystkich systemach... niestety...
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie

    Miałem t70 (bardzo miły sprzęt) i gdy kończył się film, motorek zwijał go z powrotem do kasety. Gdyby film w ogóle nie ruszył, tego odgłosu by nie było. Przypomnij sobie zachowanie się aparatu po zakończonej sesji. Gdy przewijal do przodu, dźwięk był inny z filmem (obciążenie silniczka) i inny bez (kręcił zawsze, po każdym przyciśnięciu spustu). Przypomnij sobie też, czy film był zwinięty do kasety całkowicie, cz też wystawała końcówka (jeśli tak, to znacze, że film w ogóle nie ruszył z kasety, T70 zwija zawsze do końca).

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anjja Zobacz posta
    jeszcze tylko dopytam: a jak działa to L.
    no, niedobrze z tą migawką. kupiony na allegro, zdawało się że wszystko dobrze, ładnie słychać, itd.
    ale kurka, film już tysiące razy zakładałam... wolałabym żeby to była zwykła pomyłka.
    Do migawki to przecież można zajrzeć i to od tyłu - dokładnie czasów nie sprawdzisz, ale na oko będzie widać czy jest w miarę sprawna czy nie...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Czy jest numeracja klatek widoczna i inne oznaczenia producenta, czy film jest rzeczywiście cały biały?
    Jeśli to drugie to znaczy że w labie spieprzyli.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •