Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: analogowy aparat na slub

  1. #21
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    zasadniczo wizjer montowany w wersji japońskiej, był jaśniejszy i bardziej czytelny, że tak powiem, niż w tych, które były montowane w Hong Kongu (litera H poprzedzająca nr. serii). przy czym największe różnice mozna zauważyć w modelach 35, 35G i 35GS, w modelu 35GSN różnice pomiędzy wizjerami już są praktycznie niezauważalne.

    a swoją drogą, electro 35 serii G/GS/GSN to kobyła jakich mało. jest ona wielkości Canona AE-1P z 50/1,4SSC. oto poszlaka:



    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    inne dalmierze fix-focus są zdecydowanie mniejsze, czy to canonatka, czy konica, czy minoltina. o dziwo, od GSN mniejsze są lustrzanki Yashiki, które gabarytowo są zbliżone do serii OM Olimpiakusa. jednak gabaryt i ciężar GSN rekompensuje kapitalny obiektyw. o!

    aha, robiłem kiedyś zdjęcia ta Yashicą u kuzynki na ślubie, film ilfordpan 400 pchany na 800 ASA i było glancyk.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

  2. #22
    Coś już napisał Awatar kendzi1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    58

    Talking

    kupilem :-D Yashica Electro 35 GS 125zl teraz czekam kiedy przyjdzie aparat dzieki wielkie za podpowiedzi baterie to ok 25zl czyli ok 150zl plus film kodaka 400iso za ok 25zl i przystapie do zabawy:-P

  3. #23

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru, a i cenę świetną dostałeś. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

  4. #24
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    Gdzie tak drogo filmy kupujesz? Polecam ten sklep: http://www.fotograf-sklep.pl/index.php
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    48
    Posty
    299

    Domyślnie

    Przy kolekcji optyki canona kupować coś innego niż canon aby zrobić kilka zdjęć B&W? Ja nie widzę sensu, lepiej kupić nawet zwykłego eosa 300 za >150 zł i używać obiektywów które masz w torbie. Ja sam mam Eosa 650 do którego zakładam Fomapan R100 i używam obiektywów które o tak ze sobą zabieram w plecaku do wykorzystania z korpusem cyfrowym.

  6. #26
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    No ja tak w sumie zrobilem Mialem duzo roznego sprzetu analogowego i wyprzedalem niemal wszystko (Zorka zostala bo nie oplaca sie sprzedawac). Ale zatesknilem znow do filmu i kupilem EOSa 10.
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malkontent Zobacz posta
    Przy kolekcji optyki canona kupować coś innego niż canon aby zrobić kilka zdjęć B&W? Ja nie widzę sensu, lepiej kupić nawet zwykłego eosa 300 za >150 zł i używać obiektywów które masz w torbie. Ja sam mam Eosa 650 do którego zakładam Fomapan R100 i używam obiektywów które o tak ze sobą zabieram w plecaku do wykorzystania z korpusem cyfrowym.
    Każdy robi to co lubi, ja sprzętu mam od cholery a i tak dokupiłem Yashice niedawno, to sprzęt, który ma duszę, wartość nieprzeliczalna na pieniądze i wygodę.

  8. #28
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    Ja w pewnym momencie bralem do torby 3 rozne aparaty (wiecej sie nie miescilo) i uznalem, ze to juz sie smieszne robi Bardziej skupialem sie na sprzecie niz na robieniu zdjec
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  9. #29
    Coś już napisał Awatar kendzi1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    58

    Domyślnie

    czy mozecie polecim mi film 36expo 400iso do fotografi czarno-bialej kodak t-max 400 jest ok ale co sadzicie o Ilford HP5 Plus 400 36 exp 35mm B&W czy jest problem z wywolaniem negatywu w kazdym labie co do kodaka to przeczytalem ze nie ma problemu a ilford cena konkurencyjna i nie do konca dobrze wolaja w labie

  10. #30
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    fuji neopan 400 wołany w tetenalu ultrafin plus lub id-11 lub hyrofenie.

    jeśli już masz oddawać film cz-b do labu, upewnij się w czym wołają, a najlepiej zapoznaj osobiście laboranta, wypij z nim wódkę albo cokolwiek.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •