Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: który obiektyw da taki bokeh?

  1. #21
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    a moze w ogole bez obiektywu zrobil?


    wysnuwane tu teorie przekraczaja chyba wyobraznie najlepszych reporterow. a okaze sie pewnie ze to po prostu kon roboczy o nazwie 70-200/2.8 tylko nie na pelnej dziurze, wiec dla niektorych to juz nie bokeh
    www albo tez flickr

  2. #22

    Domyślnie

    z dziś

    100mm macro IS

    i moje ulubione baby 200mm f2

    f 2
    f 2,2

    red in action

    f 2,2


    i mój kolega

    ale chyba akustyk ma racje heheheh

    allxages mogę wsadzić rawy na serwer


    Pozdrawiam Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    52
    Posty
    91

    Domyślnie

    85/1,2 bez problemu da Ci taki bokeh




    Canon 5DII, 30D, EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II Pentax K10D, MZ50, DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TC

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Wiem, że jest późna godzina i do tego sobota, ale jestem trzeźwy jak złoto i jak ogląda te przykłady to totalnie już zgłupiałem i przestałem rozróżniać te "mgiełki". Przepraszam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Mam wrażenie że z tych ostatnich sampli to 100 macro IS i 85L są najbliżej tego. Ale mogę się mylić

    Zdjęcia z 200m mają tło zbyt jednorodne i cięzko ocenić. Takie rzeczy najlepiej widać chyba na architekturze w tle..
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 06-06-2010 o 02:27 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25

    Domyślnie

    mam 85mm i to zupełnie inne szkła ..............

    nie da się ich porównać/


    pozdrawiam Darek
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    napisz maila do autora i się dowiemy jak nie to ja to zrobię bo sam jestem ciekaw
    Ostatnio edytowane przez Dzygit-Dublin ; 06-06-2010 o 02:32 Powód: Automerged Doublepost
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Dzygit, rzuć przykładem bokehu z tego 100mm i 85mm, co? Rozumiem, że masz 85L, a nie 1.8? Z jakimś tłem w oddali, najlepiej jakieś budynki z oknami, gdzie sporo linii prostych jest itd. Tak jak to w pierwszym przykładzie w pierwszym poście.

    Byłbym wdzięczny
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    napisz maila do autora i się dowiemy jak nie to ja to zrobię bo sam jestem ciekaw
    Napisałem 5 godzin temu. Aczkolweik nie wiem czy do autora, bo jedyny "mail" jaki znalazłem to Facebook. Jak znajdziesz pewny mail to pisz
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 06-06-2010 o 02:43 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Dzygit, rzuć przykładem bokehu z tego 100mm i 85mm, co? Rozumiem, że masz 85L, a nie 1.8? Z jakimś tłem w oddali, najlepiej jakieś budynki z oknami, gdzie sporo linii prostych jest itd. Tak jak to w pierwszym przykładzie w pierwszym poście.

    Byłbym wdzięczny
    postaram się coś zrobić ale musisz się przypomnieć może uda mi się strzelić ten sam kadr hmm kto wie ... heheh


    p.s

    Na razie nie mam tu 85 bo się by przydała jak ślepemu okulary siedzę na wyspie która się kończy po 35 milach na mistrzostwach jedynych w swoim rodzaju nawet Valentino Rossi zrobił kupę w majty i zwiał do dziś dzień śmieją się z niego lokalni. ( dziś w sumie połamał nogi na treningu - szkoda trochę )

    link dla ciekawskich
    .......................

    pozdrawiam
    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    To na pewno Takumar 50/1.4 na przymknięciu rzedu 2.8
    Tutaj na 1.4
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    69

    Domyślnie

    200f2 L, 300f2.8L lub 400f2.8L. Na pewno nie 50mm. To musi być coś zdecydowanie dłuższego.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Po tym co wrzucił dinderi wcale nie uważam, że musi być coś dłuższego. Koleś z FB to nie ten reporter. Nie wiem jak znaleźć do niego maila

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •