Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Automatyzacja pracy, da się???

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Automatyzacja pracy, da się???

    da się jakoś zautomatyzowac prace w PS? na zasadzie makra np.??? jak w Picture Publisher???

    mam 200 zdjęć, trzeba pomniejszyć, zapodać AutoLevels itp i nie mam czasu ani ochoty robić tego pojedyńczo, wystarczy, że będe musiał je wszystkie otworzyć......

    jakieś sugestie???

    THX from the mountain...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    moja sugestia jest taka, ze autolevels nie jest najlepszym rozwiazaniem
    najprosciej jest wybrac opcje File ---> Automate ---> Web Photo Galery
    tutaj ustawiasz sobie wielkosc pliku, do ktorego ma Ci zmniejszyc zdjecia oraz miniaturki. podajesz katalog zrodlowy oraz docelowy i Go !! PS zapisze Ci pomniejszone pliki oraz miniaturki w osobnych katalogach, oraz zrobi Web Photo Galery
    END

    (o wszystkich dostepnych opcjach nie bede sie rozpisywal bo do tego sobie sam dojdziesz 8) )

  3. #3
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    mam 200 zdjęć, trzeba pomniejszyć, zapodać AutoLevels itp i nie mam czasu ani ochoty robić tego pojedyńczo, wystarczy, że będe musiał je wszystkie otworzyć......
    stworzyc akcje auto levels to najmniejszy problem, jednak problem zaczyna sie dopiero wowczas kiedy okazuje sie ze rozne zdjecia posiadaja rozne rozmieszczenie tonow i krzywych, jedno polecenie tutaj wiele nie zrobi, dobrym sposobem jest (lecz nieco wiecej czasochlonnym) zastosowanie auto levels z wczwsniejszym skopiowaniem warstwy, a nastepnie kiedy to automatyczne ustawienia krzywych nie odpowiadaja naszym oczekiwaniom, zmniejszyc tylko stopien krycia warstwy!, i powinno byc ok.
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    hmm no bardzo ciekawa metoda ..jadnakze malo skuteczna ...nie lepiej recznie ustawic Levele?? CTRL + L - najlepiej jeszcze kazdy kanal osobno 8)

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]moja sugestia jest taka, ze autolevels nie jest najlepszym rozwiazaniem
    najprosciej jest wybrac opcje File ---> Automate ---> Web Photo Galery
    tutaj ustawiasz sobie wielkosc pliku, do ktorego ma Ci zmniejszyc zdjecia oraz miniaturki. podajesz katalog zrodlowy oraz docelowy i Go !! PS zapisze Ci pomniejszone pliki oraz miniaturki w osobnych katalogach, oraz zrobi Web Photo Galery
    END

    (o wszystkich dostepnych opcjach nie bede sie rozpisywal bo do tego sobie sam dojdziesz 8) )
    jak mam 50 zdjęć z plaży wszystkie jednakowo naświetlone w lekko pochmurny dzień to autolevels pasi mi jak najbardziej

    ale jeszzce rzucę okiem na web page gallery, kurcze, makro by sie przydało...

  6. #6
    xxl
    Guest

    Domyślnie

    Ściągnijcie sobie programik do masowej obróbki (naprawdę bardzo dużo efektów, skalowań, poprawy zdjęć itp) zdjęć EYE BATCH - bardzo fajny, prosty i malo zajmuje. Jakby ktoś chciał to moge gdzies na serwer wrzucić...
    Ma fajna opcje zapisu (nazewnictwa) fotek, ale to jak sciagniecie to zobaczycie

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Zaraz ! Panowie ja tu czegoś nie kumam.
    Jakoś nie bardzo umiem powiązać pytanie z odpowiedzią kierującą na Web Photo Galery.
    Trzeba po prostu nagrać akcję a potem ją uruchomić. Taka automatyzacja jest przecież jednym z podstawowych dobrodziejstw PS. Tyle tylko że z mojego doświadczenia wynika że znakomicie się sprawdza przy prostszych działaniach. Lub też powiem inaczej: Jeżeli w waszym przypadku sprawdzają się opcje typu auto to macie jakieś lepsze aparaty. W moim przypadku bardzo szybko dałem sobie spokój z opcjami „auto”. A co do automatyzacji tego typu działania to problem polega na tym że wystarczy malutka różnica w ekspozycji a już się wszystko wali.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Tylko akcja, jak juz wspomniał forumowicz maku. Nagrywasz, a potem Plik--->Automatyzuj--->Wsad i leci samo... Jeśli stosujesz zmniejszanie zdjec, to nie mieszaj fotek poziomych z pionowymi. Proste i bardzo przyjemne.
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maku
    Zaraz ! Panowie ja tu czegoś nie kumam.
    Jakoś nie bardzo umiem powiązać pytanie z odpowiedzią kierującą na Web Photo Galery.
    Trzeba po prostu nagrać akcję a potem ją uruchomić. Taka automatyzacja jest przecież jednym z podstawowych dobrodziejstw PS. Tyle tylko że z mojego doświadczenia wynika że znakomicie się sprawdza przy prostszych działaniach. Lub też powiem inaczej: Jeżeli w waszym przypadku sprawdzają się opcje typu auto to macie jakieś lepsze aparaty. W moim przypadku bardzo szybko dałem sobie spokój z opcjami „auto”. A co do automatyzacji tego typu działania to problem polega na tym że wystarczy malutka różnica w ekspozycji a już się wszystko wali.
    Autolevels w pewnych sytuacjach przydaje się bardzo, dla mnie dwie podstawowe to
    1. dodaje wrażenie słonecznego oświetlenia w pochmurny dzień
    2. przywraca biel lub inne jasne, właściwe kolory w przypadku robienia zdjęć przy sztucznym oświetleniu,

    po 3 miesiącach zabawy z PS od razu po zrobieniu zdjęcia widzę teraz czy i ile AutoLevels może w nim zmienić, bardzo tę funkcję polubiłem,

    dodam jeszcze że z analizy postów ludzi z dpreview.com wynika, że to podstawowa funkcja wykorzystywana przy wstępnej obróbce cyfrowych zdjęć...

    P.S.

    a tak w ogole to dzięki za pomoc, jak widać jest w PS funkcja znana jako makro w pakiecie Office'a czy też Picture Publisher, tyle, że zwana "akcja"
    wielkie dzięki raz jeszcze

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    po 3 miesiącach zabawy z PS od razu po zrobieniu zdjęcia widzę teraz czy i ile AutoLevels może w nim zmienić, bardzo tę funkcję polubiłem
    Tez tak kiedys mowilem. Mam nadzieje ze i tobie minie ten etap i kiedys przekonasz sie ze reczne levels sa o niebo lepsze od auto.
    Jesli chodzi o naswietlenie i balans bieli - to dobieram przy konwersji z RAW. Koniecznosc recznej konwersji, doboru parametrow i ewentualnej korekcji indywidualnie dla kazdego zdjecia od razu zacheca do ograniczania swojej "tfurczosci" i wybierania do obrobki/dalszej publikajci itp tylko najlepszych zdjec - tych dla ktorych mozesz poswiecic czas na "wywolanie" (czyli obrobke, przygotowanie do pokazania swiatu) a nie automatyzacje gniototworstwa .
    W PS te wybrane, najlepsze fotki najczesciej trafiaja pod crop, unsharp mask, czasem levels, contrast i color variations. Jak klikne autolevels to najczesciej psuje to zdjecie (zbyt miesza obszary naswietlenia, psuje kolory) i najczesciej po autolevels naciskam ctr+z , az sie w koncu zupelnie odzwyczaje od autolevels. Jedyna opcja ktora teraz klikam typu auto jest "auto color correction" ale i to nie zawsze dziala tak jakbym chcial - levels i color variations sa lepsze.. niestety w PS Elements nie ma channel mixera

    A ze 200 fotek... coz - mozesz z tych dwustu wybrac 20 najnajlepszych i tylko te obrabiac .

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •