Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: photoshop i dwa monitory

  1. #11

    Domyślnie

    Witam

    Dzieki za odpowiedzi , widziałem gdzieś na sieci program który potrafi złączyć monitor w pionie i poziomie ale nie pamiętam nazwy.
    Czytałem tez parę opinii na sieci o pracy na dwóch monitach i nikt nie narzekał.

    pozdrawiam Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    widziałem gdzieś na sieci program który potrafi złączyć monitor w pionie i poziomie ale nie pamiętam nazwy.
    To potrafią sterowniki karty graficznej i nie potrzeba do tego żadnego specjalnego programu.
    W sterownikach możesz ustawić sobie, że chcesz obraz albo na jednym, albo na drugim, albo na obu identyczny obraz (klonowanie) albo rozszerzenie i zrobienie z dwóch monitorów jeden większy, albo wreszcie używanie dwóch monitorów, tak, że każdy działa osobno, ale myszką możesz swobodnie przejeżdżać pomiędzy nimi.

    Do pracy zazwyczaj najlepiej nadaje się ostatnia opcja. Zrobienie z dwóch monitorów jednego jest mało praktyczne, bo każde okno powiększone na cały ekran, będzie się rozciągać przez oba monitory. Jest to niewygodne i wymusza stosowanie dwóch monitorów identycznej wielkości.

    Oprócz video-bilbordów to jedyne praktyczne zastosowanie jest wtedy kiedy aplikacja nie jest przystosowana do pracowania na wielu monitorach a mimo to chcesz rozciągnąć okno na oba monitory, bo aplikacja myśli, że jest jeden duży monitor.

    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    Czytałem tez parę opinii na sieci o pracy na dwóch monitach i nikt nie narzekał.
    Bo nie ma na co narzekać. Taka konfiguracja nigdy nie przeszkadza, często pomaga. Nie ma aplikacji które miałyby działać gorzej czy nie działać. Za to są takie z którymi pracuje się lepiej.

    Jedyny minus to dodatkowe koszty na drugi monitor, innych nie widzę.

  3. #13

    Domyślnie

    witam

    Właśnie przyniosłem do domu drugi monitor pytanie brzmi jak przypisać dwa różne profile kolorów ??
    Bo mam taka przepaść jakościową miedzy jednym a 2gim ze nie mogę się patrzeć
    win7 pokazuje opcje lecz jak zmieniam to zmienia na dwóch jednocześnie.
    Kalibrator I1 tez widzi tylko jeden hmmm
    może ktoś podpowie ....


    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  4. #14

    Domyślnie

    Wybaczcie lamerskie pytanie, ale czy potrzebuję do obsługi laptopa i monitora zewnętrznego drugą kartę graficzną w lapie?

  5. #15

    Domyślnie

    thedoc

    nie lap pociagnie 2 monitory na raz lcs + swoj co tam ma wsadzone kwestia przelaczenia fn+ monitor skrot .

    Darek
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    a co do mojego pytania uporałem się z tym choć nadal widzę przepaść.

    w rozdzielczość ekranu każdy monitor idzie ustawić na rożne ICC.

    Pozdrawiam Darek
    Ostatnio edytowane przez Dzygit-Dublin ; 23-06-2010 o 16:13 Powód: Automerged Doublepost
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Musiałby wypowiedzieć się fachowiec bo nie wiem czy nie wprowadzam w błąd, ale wydaje mi się, że jeżeli monitor nie ma hardwareowego kalibrowania, to nie da się do dwóch monitorów przypisać dwóch różnych profili w lut karty graficznej.

  7. #17

    Domyślnie

    sid
    z tym się zgodzę potrzebujesz dwie , w lapie bedzie ciężko ale skoro pracujesz na wiekszym wiec ustawiasz profil do większego lcd a na małym tylko przeglądasz.
    a co dużego blaszaka to mam 3870x2 stara karte ale do puki najnowsze gry chodzą w max rozdzialce nie ma co zmieniać i dziadek daje rade.
    wiec tu przypisanie profili jest możliwe.

    pozdrawiam Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •