Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: photoshop i dwa monitory

  1. #1

    Domyślnie photoshop i dwa monitory

    Witam

    Mam pytanie czy ktoś z was pracuje na dwóch monitorach na Windowsie i photoshopie.

    Wady i zalety ??
    Ułatwia prace czy tylko zbędny bajer ....



    Ostatnio siedziałem nad fotami i drażni mnie mała przestrzeń robocza., pomyślałem może dwa i by było lepiej.

    Pozdrawiam
    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  2. #2
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie

    Ja mam w pracy dwa monitory. W tej chwili mam kompa z Linuxem, wcześniej był Windows. Z PSa nie korzystam, nie ta branża Jak dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, po przeprowadzce na pewno postawię sobie dwa monitory, w tej chwili nie mam na to miejsca.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar GoRo3
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    In the neverland
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam
    Testowałem to rozwiązanie, i bardzo mi się podobało. Niestety mój laptop nie jest mułem roboczym i praca na 2 monitorach sprawia mu problemy więc narazie z niego zrezygnowałem, ale jak tylko kupie jakiś porządny sprzęt to napewno będę z tej opcji korzystać.

    Pozdrawiam
    R.I.P. Canon EOS400D + Sigma 24-60 f:2,8 EX DG + ef 50mm f1:1,8 MKII + Tamron 55-200mm f1:4-5.6 Di II MACRO+ Grip JENIS C400DP + plecak Lowepro R.I.P

  4. #4

    Domyślnie

    pracuje na 2 monitorach.
    2 x 21, na pierwszym pulpit i paletki, a na drugim fotki,
    obydwa 1200 x 1600,
    przy portretach pionowych idealnie sprawdza się funkcja PIVOT.
    polecam
    gg: 6096145

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    dwie sztuki w 4:3 z właśnie rozdziałką rzędu 1600x1200 sprawdzają się chyba najlepiej , względnie drugi monitor mniejszy , tylko na palety i dodatki
    no comment...

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Ja od około roku używam 2 monitorów. Przeszedłem przez dwie konfiguracje.

    Wcześniej miałem 19 cali Eizo i odczuwałem brak miejsca do edycji zdjęć. Dostawiłem drugi tani monitor 19 calowy. Poprawa była bardzo wyraźnie odczuwalna, po przeniesieniu wszystkich palet na drugi monitor zrobiło się znacznie więcej miejsca na podstawowym monitorze.
    W Windows też zdecydowanie wygodniej się pracowało.

    Miną jakiś czas i zakupiłem monitor 24 1920x1200 a poprzednie Eizo zostawiłem jako drugi monitor.
    Teraz gdy podstawowy monitor jest znacznie większych rozmiarów odczuwam mniejsza potrzebę drugiego monitora i nie zawsze go włączam, ale nadal jest to wygodne rozwiązanie.

    Podczas pracy w systemie na drugi monitor mogę wrzucić komunikator, odtwarzacz audio i inne potrzebne duperele. Szczególnie przydaje się, kiedy pracuje nad jakimś dokumentem i jeden tekst otwieram na jednym monitorze, a drugi, nad którym pracuję na drugim, i bez ciągłego przełączania się pomiędzy oknami, mogę korzystać z dodatkowych materiałów wspomagających moją pracę.

    Podczas pracy ze zdjęciami też się przydaje. Ustawiam przeglądarkę grafiki tak aby na jednym monitorze był eksplorator z miniaturkami a na drugim monitorze wyświetlał się podgląd zdjęcia które jest zaznaczone. Znacznie wspomaga i przyśpiesza selekcje zdjęć. Można nie tracąc dużego podglądu przeskakiwać od razu do interesujących zdjęć.

    Dużo też zależy od aplikacji jakich używasz i ich zapotrzebowania na przestrzeń na ekranie. Dla niektórych aplikacji 3D nawet dwa monitory 24 cale to nie jest dużo.

    Poza tym część aplikacji jest przystosowana do obsługi dwóch monitorów a inne nie. Są nawet gry, które potrafią korzystać z dwóch monitorów.

    Wszystko zależy od potrzeb i organizacji miejsca pracy.

    Podsumowując, im większy masz monitor, a w zasadzie im większą ma on rozdzielczość, tym mniejsza potrzeba drugiego monitora, ale zawsze się do czegoś przydaje, pytanie na ile na tym zyska twój workflow.

    Ja sobie cenię taki zestaw.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    404

    Domyślnie

    w pracy wykorzystuje laptopa z 12" panoramicznymi i dodatkowy monitor 19" 4:3. cenie sobie ta konfiguracje w niebiosa. w domu mam panoramę 21" NEC'a i odczuwam brak przestrzeni.

    na pewno po zmianie będzie trudno się przyzwyczaić a później trudno zrezygnować , wiem bo tez mam takie sytuacje jak wracam z pracy
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  8. #8

    Domyślnie

    Dwa są wygodne szczególnie jeśli nie są za duże. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz mieć skalibrowany monitor, to jedna karta może obsługiwać tylko jeden profil, czyli tylko jeden monitor będzie wiernie wyświetlał obraz.

  9. #9
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Siedziałem na 17" laptopie 16:10 (1920x1200) + 19" 4:3 1200x...., od paru miesięcy siedzę na piecyku gdzie mam wspomniany wcześniej 19" 4:3 + 24" 16:9 1920x1080 i nie wyobrażam sobie przesiadki na pojedynczy monitor. Windows 7 posiada bardzo pomocne skróty klawiszowe, dzięki którym można zmieniać szybko położenie okna.

    Dzięki staremu laptopowi (15" z 1920x1200) wiele lat temu poznałem co to mądre wykorzystanie takiej matrycy i nie ma lepszej rozdzielczości do pracy niż pełne HD (16:10/9).
    10D + Stuff

  10. #10
    Początki nałogu Awatar diplo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Zamość
    Wiek
    47
    Posty
    298

    Domyślnie

    W pracy mam Neca 23'' + jakieś badziewie 17''. Kiedyś w domu Eizo 19''+stary CRT. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego. Na malucha lub na ten pomocniczy wrzucasz paletki, ewentualnie jakiś program, którego wciąż potrzebujesz i jest cacy. Przy składzie w Quarku czy ID nie ocenione. PS (jak i wszystkie od Adobe) jest stworzony do dwóch. Polecam
    5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •