Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Obiektyw Sigma 28-200 i słaba bateria

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw Sigma 28-200 i słaba bateria

    Mam następujący problem:
    Obiektyw Sigma 28-200.
    Aparat canon EOS 300V.
    Po dostrojeniu AF wciskam spust słychac pstryk i na wyświetlaczu mruga mi ikonka baterii że wyczerpana.
    Bateria połroczna zrobiła moze z 5 klisz.
    Naciskam spust do połowy i słycahc bzyyk jak dowija klisze po tamtej fotce.
    Dlaczego sie tak dzieje??
    Z wczesniejszym aparatem Canon EOS 3000N i tym obiektywem nie było problemów..
    Zapinam do 300V obiektyw Tokina 28-70 i wszystko gra.Robi fotki i nie zgłasza słabej baterii..

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar adi_85
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    wałbrzych
    Posty
    39

    Domyślnie

    bateria półroczna, jeżeli siedziała w aparacie, to mogła się rozładować.

    ja miałem kiedyś z 300v taki przypadek, że ikonka baterii pokazywała pełen stan, aparat zrobił kilka klisz, po długim czasie nieużywania, pstrykam, pstrykam, nagle ni z tego ni z owego aparat zdechł z na wpół zamkniętą migawką.
    wniosek - zabrakło mu prądu, żeby domknąć migawkę. kupiłem nową baterię (w międzyczasie miałem stresa, że aparat mi zdechł), włożyłem i ... działa

  3. #3
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    Jak dla mnie to może być wina niefirmowego obiektywu. 300V może być po prostu za nowy na tę Sigmę i ze sobą nie gadają. 3000N bazuje na starszym 500N i stąd dla niego może być wszystko OK. Tokina tak samo może być z nowszej produkcji i działa poprawnie z 300V.
    Taki objaw - pstryk i miganie rozładowanej baterii - jest w analogach objawem niekompatybilnego obiektywu.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Sigma może potrzebować większej mocy, a bateria nie daje rady.
    Tokina jest krótsza i ciągnie mniej prądu.
    Najprościej jest wymienić baterie i sprawdzić czy wszystko jest ok. Z tego co piszesz to właśnie wina baterii. Miałem podobnie w Eos 50e i w Eos 5. Tak się składa, że też używałem kiedyś Sigmy 28-200.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam! Temat jest prosty jak drut, niekompatybilność elektroniki Sigmy z EOS 300V, objawów może być kilka: nie pracuje AF, mruga ikona baterii tak jakby bateria była wyładowana, a najczęściej jest tak, że: po naciśnieciu spustu lustro blokuje się w górnym położeniu (ciemno w wizjerze) i mruga ikona baterii pokazując jej rozładowanie, aparat jest jak zabetonowany, odpuszcza po wyjęciu baterii (reset). Jakbyś podpiął tą Sigmę Canon EOS5 lub EOS100 to założę się, że wszystko byłoby OK. Możesz też sprawdzić czy obiektyw domyka przysłonę, w tym celu przestaw aparat na tryb AV, na obiektywie wyłącz AF (przełącz się na manual), wybierz maksymalne zamknięcie przysłony np. do 22 i patrząc od przodu w obiektyw naciśnij spust migawki i zobacz czy widać domykajace się listki przysłony, osobiście wątpię żebyś je zobaczył. Pozdrawiam, photolo.

  6. #6

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Puławy
    Wiek
    61
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. EOS 300V i Sigma 2,8-105 f4-5,6 tosa mo sie dzieje u mnie. Za nowe body do tego obiektywu poprostu rob zdjecia w manualu na przeslonie 5,6 i wtedy nie beda znikaly baterie. Na mojej zdjecia zyleta. Pozdro Wojtek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •