Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: 5D dolny fragment zdjecia ciemny

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    39

    Domyślnie 5D dolny fragment zdjecia ciemny

    Witam
    Mam problem z moim 5d. Dzisiaj robiąc zdjęcia zauważyłem, że często aparat nie doświetla dolnej części kadru. Robi to losowo, niezależnie od czasu migawki i przesłony. Czasami jest to niedoświetlenie ale częściej poziomy czarny pas z zaokrąglonymi rogami. Mam tez wrażenie , że częściej się tak dziej jak aparat jest skierowany do góry. Co ciekawe kiedy robię zdjęcia pionowe lub aparatem odwróconym do góry nogami zjawisko nie występuje. Czy to padła migawka? Nie wiem jaki mam przebieg bo kupiłem używany. Może ktoś wie jaki jest koszt wymiany na Żytniej?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Na moje właśnie migawka pada.
    Wymiana o ile dobrze pamiętam to ok.800zł.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jeszce dla pewności wrzucę przykładowe zdjęcie.

  4. #4

    Domyślnie

    ew. coś niedobrego z lustrem się dzieje, może zobacz jak to wygląda przy zdjętym obiektywie

  5. #5
    Bywalec Awatar daviddark
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Cork - Ireland
    Posty
    180

    Domyślnie

    Według mnie - mechanizm padł i nie otwiera dostatecznie lustra - stąd rzuca cień na na matrycę. Wyjaśniałby to dlaczego nie dzieje się tak pionowo i do góry nogami (ciężar lustra pomaga w tych przypadkach otworzyć do końca) - zdejmij obiektyw i porób zdjęć z długim czasem naświetlania i obserwuj co się dzieje z lustrem.
    To oczywiście tylko moja teoria ale każda opcja warta sprawdzenia
    Pozdrawiam
    5D2, 60D, 35 1.4 L, S50 1.4, C50 2.5 Macro, 85 1.8, 70-200 2.8 IS L
    (2011) 27" iMac i7 3.4Ghz 16GB, 2T, 2GB Radeon, LaCie 1TB LBD Thunderbolt
    Blog
    portfolio

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    To czarne wyglada identycznie jak jeden listek migawki.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Moze podczas robienia zdjecia nie chowa sie jak reszta i zaslania kadr. Zmieniajac pozycje aparatu dziala normalnie.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 28-05-2010 o 22:32 Powód: Automerged Doublepost

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Na jakiś czas samo się zreperowało. Kombinowałem do czasu aż znów pojawił się ten sam efekt. Wtedy nie zmieniając pozycji aparatu odpiąłem szkło i ewidentnie widać, że lustro nie podnosi się do końca. Czy ktoś miał taki przypadek? Jakie to mogą być koszty?

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar 4rtur4
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    23

    Domyślnie

    A zobacz czy lustro czasem nie jest luźne. Lustro jest klejone w 4 punktach. W niektórych piątkach poprostu odkleja się. Może Tobie się odkleiło ale nie do końca i... zahaczając nie otwiera się do końca?
    5D [C BG-E4], 40D, 35 1.4L, 17-40L, C28-135, C85 1.8 , C-świecidełka i garść szpargałów...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar jacq
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32

    Domyślnie

    Kiedyś w 5D poszedł mi właśnie mechanizm naciągu lustra..
    Naprawa w serwisie niecałe 450zł.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    6

    Domyślnie

    u mnie dziś stało się dokładnie to samo ;/ zdjęcia zaciemnione na dole Na początku myślałem że to migawka padła a potem zauważyłem po zdjęciu obiektywu że lustro nie jest do końca uniesione ... Szybka seria kilku zdjęć też nie pomogła, jutro wysyłam sprzęt na Żytnią.. ciekawe ile mi przyjdzie czekać na aparat

    PS. napisali żeby nie wysyłać wszystkiego tzn że jak wyśle samo body bez aku, paska, muszli oczej i oczywiście bez karty to sie coś stanie? (wiadomo jak to w serwisach czasem coś lubi "zginąć")

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •