Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 85 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    43
    Posty
    46

    Domyślnie Zamienniki baterii

    Wiadomo, ze tanie zamienniki z Azji potrafia dluzej zasilac aparat niz duzo drozsze oryginaly. Na czyms jednak producent musi oszczedzic i nie chodzi wcale o trwalosc baterii, bo to nie problem. Sprawdzilem napiecie takiej baterii - 8,2V. Na etykiecie jest 7,4V. Nie jestem mocny z elektroniki, wiec moze ktos sie wypowie, czy taka roznica jest jeszcze do zaakceptowania, czy juz nie.

    D.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    tak, oszczedza na marketingu. i moze sobie pozwolic na wypuszczeniu czegos po normalnej cenie.

    a jak ktos chce koniecznie etykietke - to niech placi
    www albo tez flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Żebyście nie byli tak optymistycznie nastawieni do tych zamienników to powiem, że kupiłem ostatnio taki zamiennik na Allegro do 350d.
    Teoretycznie na naklejce jest jak byk 1500mAh 7,4V (w oryginale mam 720mAh i 7,4 V) bateria firmy MaxxCell. No i wszystko byłoby OK gdyby nie fakt że na oryginale robię 400 fot i ani nie drgnie (skala naładowania w aparacie) a na tym szajsie robię 100 fot i skala spada a po ok 200fotach aparat się wyłącza.
    Sprzęt powinien chodzic dwa razy dłużej a zamiast tego chodzi dwa razy krócej.
    Uważajcie więc na szajs jaki wciskają na Allegro.
    Aparat, lampa i jeszcze troche innego badziewia

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gregg
    Żebyście nie byli tak optymistycznie nastawieni do tych zamienników to powiem, że kupiłem ostatnio taki zamiennik na Allegro do 350d.
    Teoretycznie na naklejce jest jak byk 1500mAh 7,4V (w oryginale mam 720mAh i 7,4 V) bateria firmy MaxxCell. No i wszystko byłoby OK gdyby nie fakt że na oryginale robię 400 fot i ani nie drgnie (skala naładowania w aparacie) a na tym szajsie robię 100 fot i skala spada a po ok 200fotach aparat się wyłącza.
    Sprzęt powinien chodzic dwa razy dłużej a zamiast tego chodzi dwa razy krócej.
    Uważajcie więc na szajs jaki wciskają na Allegro.
    Ja już wyrobiłem sobie zdanie o tych bateriach, tak na przykładzie komórek jak i aparatów, generalnie to syf, działający jako tako mniej więcej rok.

    dobrze działa nie canonowska bateria GP, ale ona kosztowała mnie 120 zł a nie 30...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie

    wg mnie też te zamienniki nie są najlepsze.

    ja mam jakiś noname za 25,- ale 1000mAh
    nie robiłem dokładnych pomiarów, ale mam wrażenie, że robię na nim około 2/3 tego, co na oryginale. dodatkowo występuje na nim coś takiego, że jak trochę poleży (np. tydzień) po naładowaniu na maksa, to po wsadzeniu do aparatu praktycznie od razu mam połowę skali...

    no ale kosztował mniej niż 1/10 oryginału więc nie ma się co czepiać ;-)
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #6

    Domyślnie

    ja kupilem jakas baterie na allegro za 32 zl i robie na niej ok 700 zdjec, nawet jak podziala rok to i tak dobrze, no i zawsze jest zapas w plecaku, zdecydowanie polecam. Kupilem u tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69546410.

    pozdrawiam

  7. #7
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Ja też kupiłem u FotoEnergia na A. I też premiumGOLDy. Działają, niewielka cena, i jest ok.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Pomorze
    Wiek
    28
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dom3k
    Sprawdzilem napiecie takiej baterii - 8,2V. Na etykiecie jest 7,4V. Nie jestem mocny z elektroniki, wiec moze ktos sie wypowie, czy taka roznica jest jeszcze do zaakceptowania, czy juz nie.

    D.

    Różnica jest taka, że po zmierzeniu voltomierzem otrzymujemy tzw sem (siłę elektromotoryczną). Napięcie spadnie do właściwego poziomu dopiero pod obciążeniem.
    To forum jest beznadziejne

  9. #9

    Domyślnie

    Oryginal olympusa kosztuje 370 zł (okolo) zamiennik 30-80 zł (czyli okolo 5 razy taniej w najgorszym wypadku) roznicy w praktyce nie widze, jezeli nawet zamiennik by dzialał 4 miesiace to i tak by sie oplacało a z tego co pamietam oryginal po okolo 500 ladowaniach ma pojemnosc o 50% mniejszą niz na początku, a co do tego ze po jakims czasie aparat wskazuje ze bateria jest w polowie naladowana to jest cecha li-jon baterii, w czasie same rozladowują sie, ale pewnie niektore szybciej niektore wolniej

  10. #10
    Bywalec Awatar GoTo
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Ząbki, mazowieckie
    Posty
    163

    Domyślnie

    Za tą cenę to nawet jesli podziałają tylko rok to i tak warto. Z własnych obserwacji to aku PBP-511 nominalnie 1600 mAh, kupiony na A. od tego samego dostawcy co koledzy powyżej, działa z 300D dłużej niz oryginalny.
    Poprzednio z Powershotem G2 było podobnie. Tyle że faktycznie po ok. półtora roku zaczął wariować wskaźnik - po zrobieniu dosłownie kilku zdjęć spadał do zera, ale spokojnie dawało sie zrobić jeszcze ok. 200 fotek.
    EOS 300D UnD | Tokina AT-X 270 AF Pro II 28-70 f/2.6-2.8 | Canon EF 50 f/1.8 II | Tamron 75-300 f/4-5.6 LD | Sigma 18-125 f/3.5-5.6 DC
    Speedlite 420EX +Omni-Bounce | Lowepro SlingShot 200 AW | Hama Star 63 | karty Kingston
    Zenit 11 | Helios 58 f/2 + pierścienie makro

Strona 1 z 85 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •