Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 34 z 85 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #331
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Tak sie podepne z pytaniem:
    Majac org grip canona do marka5 i dwa aku w oryginalne, to w menu beda osobno dla kazdego aku podane dane o pojemnosci ? (np.podpisane #1 / #2 itd)
    Oryginal LPE6 ma licznik zdjec w sobie, wiec jeszcze pytanie czy majac oba w gripie beda zwiekszac swoj licznik oba na raz? Czy zasilanie leci najpierw z jednego, ten pada i przeskakuje na drugiego liczac numeracje ilosci fotek juz na "swoj" licznik osobno?

    Mowa o org battery grip canona.
    2 sztuki LP-E6 założone do BG-E6 pokazują osobno stan naładowania, za to ilość zdjęć wspólną, czyli wykonaną od momemntu założenia i "w obecności" obu akumulatorków w komorach gripa. Podczas używania energia z obu zżerana jest równomiernie.

    A żeby było bliżej tematu watku: też się zastanawiałam czy oryginał czy zamienniki - ostatecznie kupiłam oryginał. Na razie "jadę" na jednym zapasowym, jak dotąd nie zdarzyło mi się, żeby zabrakło mi zasilania.

  2. #332
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    ok dzieki. Wogole sie zastanawiam nad kupnem gripa zamiennika + drugi aku ale juz oryginał. Ktos przerabia zestaw grip zamiennik+2 aku canona? Dane/info o stanie aku sa poprawne w menu body?

  3. #333
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    No jednak po za różnicą w cenie, która jest znaczna. Ale to już było tu omawiane

  4. #334
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    W obudowie BP-511 nie ma fizycznej możliwości umieszczenia ogniw o pojemności 3000 mAh. Więc jeśli ktoś kupuje takie pojemności to z przykrością stwierdzam że pada ofiarą, wcześniej wspomnianego "chińskiego marketingu" o zgrozo dość skutecznego.
    Różnica między wszystkimi akku polega jedynie na tym iż nie załapały się po pierwszej selekcji jako 100%. Dlatego to co możemy kupić jako chińskie podróbki to potocznie zwany drugi gatunek, ale nawet jeśli jest 99% tak dobry jak te z pierszego sortu to nie powinniśmu chyba tego aż tak bardzo odczuć.
    Oczywiście nigdy nie mamy możliwości dowiedzenia się jak długo taki akumulator leżał bez ładowania. To jest niestety czynnik który decyduje o sprawności.

  5. #335
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    co prawda nie mam oryginalnego drugiego akku ale menu wygląda normalnie (znaczy pokazuje obie komory i jedną jako pustą-brak danych)
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  6. #336
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    ok dzieki. Wogole sie zastanawiam nad kupnem gripa zamiennika + drugi aku ale juz oryginał. Ktos przerabia zestaw grip zamiennik+2 aku canona? Dane/info o stanie aku sa poprawne w menu body?
    ale po co Ci drugi oryginał-skoro i tak wynik jest uśredniony?

  7. #337
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    bo mam okazje kupic org tanio ok 200,-, bo nie chce bawic sie w osobne ladowarki do zamiennika no i wogole przerabialem zam. w 20D i do marka nie bede sie juz bawil w nieoryg. Dalem tyle kasy za marka, dam te dwie stowy na aku

  8. #338
    patrze
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Ktos przerabia zestaw grip zamiennik+2 aku canona? Dane/info o stanie aku sa poprawne w menu body?
    Ja miałem gripp Photixx (lekkie niedopasowanie miedzy gripem i body, miejscami prześwit na 0,3 mm -0,4 mm) oraz dwa aku oryginalne.

    Wszystko poprawnie wyswietlane w menu, praca porządna - od czasu do czasu blokowało się główne koło zmiany przesłony na body (w trybie priorytetu przesłony) gdy był właczony gripp (po ruszeniu kółka na grippie, zaczynało działać kółko nastawy na body)

  9. #339
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Ja uzywam zamiennikow, zamiennik bez ladowarki to koszto okolo 30PLN wiec 10x taniej niz oryginal

    Ktos podawal link to podrobek ktore podaja stan naladowania w body, nie moge teraz znalezc.

  10. #340
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    tylko ORYGINAŁ, padło to juz wiele razy m.in w osobnym wątku dot. własnie zasilania. kilkukrotnie pada tam argument (może niezbyt wysokich lotów, ale oddający sytuacje ;-) ) "jak wywaliłes 10k na body to nie skąp 3 stów na zasilanie"
    Popis dziadostwa ze strony Canona - trick wyćwiczony przy drukarkach (chipy w tonerach / kartridżach / DRM...). A żeby ich pokręciło!
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 34 z 85 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •