Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 84 z 85 PierwszyPierwszy ... 347482838485 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #831
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Myślałem nad zapasowymi bateriami do R6, ale ich cena powala. Niestety Canon LP-E6N również do lustrzanek podrożał...

    Mam kilka Canon LP-E6N, jeden Canon LP-E6, jeden Canon LP-E6NH oraz jeden pontax.

    Zastanawiam się nad Newellem, ale czy da radę? Generalnie lustrzankowe oryginalne baterie działają bardzo dobrze moim zdaniem na R6.

  2. #832
    Bywalec Awatar bogunow
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Łomża
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Mam Newell LP-E6N PLUS, 2400 mAh. Działa bdb, tak jak oryginał Canon. Nie wiem tylko jak z żywotnością. Na razie trzyma fajnie.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bogunow ; 26-03-2022 o 18:19


  3. #833
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    I cenowo korzystniej. 4 baterie zamiast 1.

  4. #834
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Tak informacyjnie. W Canonie 1dx Mark II oryginalny aku LP-E4 z Marka IV działa bez zarzutu, pokazuje licznik zdjęć oraz żywotność. Również ładuje się w ładowarce LC-E19. Zamienniki LP-E4 no name oraz Patona wyłączają i są bezużyteczne.

  5. #835
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Tak informacyjnie. W Canonie 1dx Mark II oryginalny aku LP-E4 z Marka IV działa bez zarzutu, pokazuje licznik zdjęć oraz żywotność. Również ładuje się w ładowarce LC-E19. Zamienniki LP-E4 no name oraz Patona wyłączają i są bezużyteczne.
    Mam LP-E19 Patona i z DxII działa ok. Miałem także 5 sztuk LP-E4 Canona (oryginalne? - przynajmniej na takie wyglądały) i jednej z nich DXII nie rozpoznawał, nie działała w tym modelu; ale w Ds3 i D3 było ok. Podobnie spotkałem się z LP-E6N (oryginalny Canon), którego R-ka widziała jako LP-E6, tzn. działał w R-ce ale nie można było go ładować w korpusie lub gripie przez port usb-c zasilaczem Canon PD-E1.
    Trzeba uważać na oferty "oryginałów" głównie na platformach aukcyjnych, czasem jako nowe - po znacznie niższych cenach, czasem jako używane pochodzące od starszych modeli... warto sprawdzić czy z naszym modelem aparatu akumulator będzie działał.

    Cytat Zamieszczone przez bogunow Zobacz posta
    Mam Newell LP-E6N PLUS, 2400 mAh. Działa bdb, tak jak oryginał Canon. Nie wiem tylko jak z żywotnością. Na razie trzyma fajnie.
    Podobne mam zdanie jak przedstawione wyżej; R-ka rozpoznaje, PD-E1 ładuje, jest nieco mocniejszy niż oryginał: 2400mAh, 7.4V, 17,7 Wh. - 99 zł za sztukę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220316_122906.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	7812
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #836
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez RadOs41 Zobacz posta
    Mam LP-E19 Patona i z DxII działa ok.
    Być może. Ja pisałem o LP-E4N oryginalnym pasującym i LP-E4N Patony która na 1dx mk2 nie pójdzie, kosztuje ok. 120-150 zł. Jest jeszcze Patona LP-E19 za ok 350 zł, która ma czipa i pełną funkcjonalność.

  7. #837
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Być może. Ja pisałem o LP-E4N oryginalnym pasującym i LP-E4N Patony która na 1dx mk2 nie pójdzie, kosztuje ok. 120-150 zł. Jest jeszcze Patona LP-E19 za ok 350 zł, która ma czipa i pełną funkcjonalność.
    Jasne,
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  8. #838
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Zamiast zakupu zamienników ,które w DX-ach nie działają w pełni jest opcja regeneracji baterii.
    Wymiana ogniw w środku na nowe i taka bateria niczym nie różni się od oryginału a przy zastosowaniu markowych o dużej pojemności ogniw jest wyraźnie wydajniejsza.

    --- Kolejny post ---

  9. #839
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    P.S.
    Polecam Lupo-baterie.pl.
    Bateria LP-4 regenerowana zamiast pojemności 2300mAh posiada pojemność 3400mAh i w pełni wspolpracuje ze wszystkimi jedynkami canona -szczególnie z serii DX.

  10. #840
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez violan Zobacz posta
    P.S.
    Polecam Lupo-baterie.pl.
    Bateria LP-4 regenerowana zamiast pojemności 2300mAh posiada pojemność 3400mAh i w pełni wspolpracuje ze wszystkimi jedynkami canona -szczególnie z serii DX.
    Zdjęć zrobi tyle samo co orginał czy przy tej pojemności połowę mniej?

Strona 84 z 85 PierwszyPierwszy ... 347482838485 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •