Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 73 z 85 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #721
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    A ja mam pytanie - posiadam C 50D oraz dwa akumulatorki do niego: firmowego Canona BP-511A oraz dobrego zamiennika Ansmanna A-Can BP-511. Oba akumulatorki użytkuję 3 lata.

    Od jakiegoś czas wydajność oryginału mi bardzo spadła - myślę, że o połowę co najmniej, szczególnie to widać nieraz na mrozie, kiedy akumulatorek po nawet godzinie użytkowania i wykonaniu kilkudziesięciu zdjęć "zdycha" (nie liczę, że potem jeszcze odzyskuje moc, która pozwala na chwilę focenia), podczas gdy zamiennik Ansmanna zdaje się, że stracił b. niewiele mocy - tak, jeśli już, to jakieś 10% myślę góra.

    Zastanawiam się nad dokupieniem 2 akumulatorków Ansmanna, choć w sklepie w którym kupowałem ładowarkę Hahnela polecano mi gorąco akumulatory Hahnela HL-511, które są o jakieś 50% droższe niż Ansmannowskie. Które Waszym zdaniem są lepsze?

    Czy zakup tych akumulatorków - Ansmanna lub Hahnela jest bezpieczny - że nie ma większego ryzyka, że trafi mi się jakiś "bubel"?

    Ciekawi mnie czemu aku Ansmanna obecnie można dostać w b. niewielu sklepach? O ile są do dostania, bo na razie zastanawiam się co na pewno wybrać.

    Co mnie zaciekawiło widzę, że obecne Ansmanny chyba wszystkie mają specyfikację: 1300 mAh oraz napięcie 7.2 V, a więc wartości niższe niż deklarowane w moim modelu kupionym 3 lata temu (przypominam deklarowane 1400 mAh przy napięciu 7.4V). To oznacza, że obecne Ansmanny nie da się jak rozumiem porównać w jakikolwiek sposób do takie sztuki co mam ja i czy to oznacza raczej spadek ich możliwości/wydajności, czy niekoniecznie?

    Tak się zastanawiam po prostu co wybrać. Co do oryginału przekonałem się już, że droższe nie musi oznaczać lepsze, dlatego zostanę najpewniej przy zamiennikach, zwł. że oryginalne akumulatory są parę razy droższe (i jak widać) niekoniecznie lepsze.


    I zadam też pytanie na marginesie - ktoś używa ładowarki Hahnel Powerstation Twin V Pro i liczył może ile pojemne, dobre i nowe 2 akumulatory wstawione do ładowarki mu się ładują w niej, ja na swoich nieco zużytych (wspomnianych na początku 2 akumulatorkach) uzyskuję czas 2:14, a jako że pewnie nieraz będę może zostawiał ładowarkę na noc do ładowania akumulatorów, to w chwili naładowania mniej wydajnego już aku Canona zostawiłem go w ładowarce, podczas gdy drugi akumulatorek się dokańczał doładowywać - bo to dla mnie jeden też z sensów ładowarki 2-akumulatorkowej, zostawić aku do ładowania i nie martwić się i wyjąć, kiedy oba naładują się do pełni lub ew. po przebudzeniu rano dopiero wyjęciu ich z ładowarki.
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 30-03-2013 o 20:00

  2. #722
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    P.S. Szczególnie mnie interesują opinie osób, które intensywnie przez okres co najmniej paru lat używały akumulatorów Ansmann A-Can BP-511 oraz Hahnel HL-511, wyczytałem z jednej ze strony, że te akumulatory Hahnela mają - przynajmniej deklarowaną - wyższą pojemność - 1500 mAh i napięcie 7.4V a Ansmanny z kolei A-Can BP-511 mają deklarowaną wartość 1300 mAh i napięcie 7.2V, ale czy to oznacza, że działają krócej od wskazanego modelu Hahnela?..

    No i - o ile to ma znaczenie - wskazane Hahnele występują w wyraźnie większej liczbie sklepów może nie bez powodu (że są lepsze (?) i obecnie wskazany model Hahnela jest lepszy od Ansmanowskiego odpowiednika (?)).

    Tak się zastanawiam co lepsze, bo zakup akumulatora to wbrew pozorom też dosyć istotna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 31-03-2013 o 02:39

  3. #723
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Zamiennik baterii do 6D

    Zamiennik baterii LP-E6 produkcji firmy Hähnel HL-E6 (firma znana) ma być w pełni współpracujący z 6D od wersji V2K, co ma być zaznaczone na opakowaniu i na baterii.
    1650 mAh
    Na ceneo gdzieś koło 130 zł, tyle że w obrocie może być jeszcze starsza wersja.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  4. #724
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Introverder Zobacz posta
    P.S. Szczególnie mnie interesują opinie osób, które intensywnie przez okres co najmniej paru lat używały akumulatorów Ansmann A-Can BP-511 oraz Hahnel HL-511, wyczytałem z jednej ze strony, że te akumulatory Hahnela mają - przynajmniej deklarowaną - wyższą pojemność - 1500 mAh i napięcie 7.4V...
    Od początku wraz z oryginalnymi ogniwami BP-511 używam ogniw Hahnel-a (HL-511). Akumulatory HL-511 posiadają pojemność wynoszącą 1500 mAh (oryginał BP-511 posiada 1390 mAh) oraz nieco wyższe napięcie znamionowe wynoszące 7.4 V (napięcie znamionowe oryginału BP-511 wynosi 7.2 V). Co do wydajności to po kilku latach użytkowania ogniwa HL-511 zdecydowanie dłużej wytrzymują a niżeli oryginały Canon-a (na początku różnica w wydajności nie była aż tak duża ale zawsze na korzyść HL-511). Jakość wykonania HL-511 identyczna jak w BP-511, żadnych kłopotów z ładowaniem, przegrzewaniem, "puchnięciem" itp. Biorąc pod uwagę wyższą wydajność oraz lepszą cenę z czystym sumieniem mogę polecić ogniwa HL-511 (są to jedne z najlepszych zamienników oryginalnych ogniw BP-511).

    Równolegle z ww. modelami używam ogniw Energizer-a (dwa oznaczenia: CA511 lub EZ-CA511), 1500 mAh / 7.4 V. Jakość wykonania także nie odbiega od oryginału BP-511, żadnych problemów z ładowaniem. Pod względem wydajności plasują się pomiędzy BP-511 a HL-511. Podobnie jak w przypadku HL-511, także i te ogniwa mogę z czystym sumieniem polecić.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 06-04-2013 o 10:19
    EOS + Speedlite

  5. #725
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    No to czuję ulgę - bo kupiłem 2 te Hahnele HL-511 , każdy w cenie 37% oryginału - po 120 za sztukę. Oprócz tego mam 3-letniego sprawnego Ansmanna (wydajność szacuję na pi razy oko 80% nowego Hahnela - to wszystko odnoszę do war. domowych, bo w innych jeszcze nie miałem okazji porównywać wskazanych akumulatorów jakoś "badawczo" (kupowany za 80 zł), gdzie Canon ma - chyba już niecałe 50% mocy nowego Hahnela i powoli po prostu "pada", nie doładowuje się już w pełni etc.

    Wiesz co do akumulatorków, to oryginalna bateria jest wręcz droga w sposób "chory" gdyż przewyższa parę razy cenę zamienników, więc czułem od początku, że warto może dać szansę dobremu, polecanemu zamiennikowi..

    Zrobiłem trochę testów, bo testowałem trochę nową ładowarkę Hahnel Powerstation Twin V Pro (notabene szkoda, że nie nazywa się dłużej) - przy okazji stwierdzam, że wolę oryginalną, mimo że prostszą, to pewniejszą, ładującą mimo wszystko lepiej - znaczy jak się w Canonie CB-5L zostawi baterię po ładowaniu, to jeszcze chwilę doładowuje, a Hahnel Powerstation Twin V Pro zaczyna rozładowywać jakby. Poza tym wydaje się nie doładowywać do pełna, a to dla mnie poważna usterka ładowarki, do tego ładowarka Canona jest średnio o 40parę% średnio szybsza.

    Planuję mieć 2 ładowarki Canona myślę, mimo że mam tego Hahnela Twin V Pro, bo czasem możliwość szybkiego naładowania akumulatorów wydaje mi się bezcenna, zwł. że mam aż 4 akumulatory, ten Hahnel jest wypasiony, ale nie podoba mi się to że jak np. naładuję w niej, to potem jak włożę naładowany akumulator do CB-5L, że jeszcze się ładuje, co jest kolejnym dowodem, że nie ładuje w 100%.. Cóż trochę pazernosć mnie zjadła chyba, bo chciałem mieć więcej, zamiast zadowolić się zwykłym - ale sprawdzonym (jak mniemam, bo sam mam 3 lata i chyba jest "pewniakiem") i skutecznym - CB-5L.


    Także podsumowując mam dobre doświadczenia z ładowarką Canona - bo nie mam z nią problemów, ładuje szybko i dobrze, a to przecież jest najważniejsze, a reszta to tzw. "wodotryski" bardziej i złe z akumulatorkiem Canona - BP-511A (i to w dodatku firmowym - dostarczanym z aparatem), ale za to mogę powiedzieć, że nie "przepłaciłem", gdyż dostałem niejako "za darmo" a przynajmniej teoretycznie za darmo , a Ansmannek (A-Can BP-511) z kolei nadal dzielnie mi służy


    A w trakcie testów - procedura testowa - obiektyw Canon 70-200 f/2.8 IS 2, z AF, IS tryb 1, 1.2m - nieskończoność, dalej działanie w trybie "Live View" z założonym deklem i ciągłe ostrzenie, najlepsze wyniki dla poszczególnych akumulatorków wyszły mi następująco:

    Hahnele HL-511 11.1 Wh 1500 mAh 7.4V - 93 minuty jedna sztuka, 94 minuty druga (nówki),
    Ansmann A-Can BP-511 10.4 Wh 1400 mAh 7.4V (3-letni) - 74 minuty,
    Canon BP-511A 9.7 Wh 1390 mAh 7.4V (3-letni - tak samo "stary" jak powyższy Ansmann) - 45 minut.

    A na mrozie/niskiej temperaturze to szczególnie widać, jak Canon jest już mało pojemny i wtedy też ilość sprawnych akumulatorków przy sobie jest b. ważna, gdyż jeden po drugim "szybko" w pewnych specyficznych war. padają -chyba nieraz wtedy tak jest jak jest zimno/mróz, duża wilgotność, wiatr np.

    A Twoje Hahnele axk nieźle działają na mrozie/ w niskich temperaturach (domyślam się, że w pewnych syt. działają relatywnie słabo, ale względem innych akumulatorów już może lepiej albo wręcz najlepiej - tzn. pewnie względem Canona, bo chyba używasz oryginalnego Canona BP-511 (nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że więcej niż jedną sztukę..) i te Hahnele jak mniemam HL-511?..) Ja swoje dopiero sprawdzę wkrótce na dworzu w war. bojowych . Rozumiem, że są one albo takie same jak moje albo b. podobne egzemplarze - w każdym razie że mają takie same zadeklarowane parametry..


    Dziękuję bardzo za garść cennych informacji, takie informacje są nieocenione, wielkie dzięki ..
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 07-04-2013 o 00:35

  6. #726
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    I nie lubię pisać postu pod postem, ale może to się komuś przyda - osobiście nie polecam Hahnela Powerstation Twin V Pro. Ja wpierw kombinowałem, że wygodniej mieć 2-komorową ładowarkę, ale nawet jak ma 2 sloty, to szybciej wychodzi jak się ma 2-e ładowarki Canona CB-5L, a poza tym denerwuje mnie że nie ładuje do 100% najwyraźniej - a dowodem na to nie tylko jest czas działania po naładowaniu, ale nawet jak się naładowany niby w 100% akumulator "wsadzi" do CB-5L, to dalej "mryga" i doładowuje.., a jak się zapomni wyjąć wcześniej z Twin V Pro, to zdaje się akumulator troszkę rozładowywać..

    Ponadto czas ładowania np. nowego Hahnela HL-511 to ok. 2:20, dwóch Hahneli HL-511 niewiele gorzej, bo 2:30, ale jeśli się np. dla porównania jak się wsadzi dwa Hahnele w 2 CB-5L, to 2 akumulatory załadują się w ok. 1:40. W pewnych syt. ma to znaczenie..

    Plus gdy się ma np. rozładowane wszystkie akumulatory to szybciej naładuje się 2 sztuki z pomocą CB-5L zawsze.

    A jak się ładuje w Hahnelu - wymienione w poprzednim poście przeze mnie Ansmann i kupiony z aparatem 50D Bp-511A, to oba umieszczone razem ładują się w 2:14 (liczyłem dla przypadku niewyjmowania pierwej naładowanego akumulatora..), zaś jak się to robi w 2 CB-5L to zajmuje to czas ładowania bardziej pojemnego zawsze jak rozumiem akumulatora, czyli w tym wypadku Ansmanna, który wyniósł mi 1:24, czyli różnica aż 50 minut w tym wypadku. CB-5L nie zajmują wcale tak dużo miejsca - myślę podobnie co Twin V Pro, a aż taką fatygą nie jest wyjąć 2 ładowarki zamiast jednej.

    Plus fakt, że Twin V Pro nie doładowuje z tego co widzę do 100%, co jak wspomniałem jest dla mnie sporym minusem i mam odczucie mieć nie do końca pełnowartościowy produkt.
    Ostatnio edytowane przez Introverder ; 07-04-2013 o 00:55

  7. #727
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Introverder Zobacz posta
    A Twoje Hahnele axk nieźle działają na mrozie/ w niskich temperaturach (domyślam się, że w pewnych syt. działają relatywnie słabo, ale względem innych akumulatorów już może lepiej albo wręcz najlepiej - tzn. pewnie względem Canona...
    Dłuższy czas działania moich HL-511 w stosunku do czasu działania BP-511 widoczny jest w każdych warunkach, w tym także przy niskich temperaturach.


    Cytat Zamieszczone przez Introverder Zobacz posta
    ...bo chyba używasz oryginalnego Canona BP-511 (nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że więcej niż jedną sztukę..) i te Hahnele jak mniemam HL-511?..)...
    Tak używam kilku oryginalnych ogniw BP-511 oraz kilku zamienników HL-511 (+ ogniwa Energizer-a o których wspomniałem).
    EOS + Speedlite

  8. #728

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    no ładnie - lP-E8 firmy Delta zniknęły z Allegro... a chciałem kupić. Możecie coś innego polecić (ale nie Phottixa, coś tańszego).
    Canon 650D | Sigma 50mm 1.4F | C 16-35mm L II | S 17-70mm F2.8-4.5 | Canon 580ex II

    Flickr

  9. #729
    Dopiero zaczyna Awatar Sambady
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Polska
    Wiek
    35
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Właśnie zastanawiam się nad kupnem zamiennika i chciałem się dowiedzieć, czy od razu mam kupować dwa, aby użytkować je w gripie, czy może starczy jeden, bo nie ma problemu ze współpracą z oryginałem? Zamiennikiem miałby być Ansmann o dokładnie takich samych parametrach, jak bateria oryginalna.
    photo is a colour, life is black
    I prefer photo - it makes me smile

  10. #730
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Zamienniki zazwyczaj współpracują w gripie z oryginałem, choć nie zawsze pokazują stan naładowania
    Kup najpierw jeden, to się dowiesz ile tak naprawdę jest wart.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 73 z 85 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •