Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 4 z 85 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #31
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    Ja używam zamiennika BP-511 PowerKing (ponoć na ogniwach GP), kupionej na Allegro za 69 zł i nie narzekam (chodzi nawet ciut dłużej niż Canon, ale testów im nie robię). Oj, żeby tylko nie zrobił się kisiel, bo dramat będzie!

  2. #32
    Uzależniony Awatar Routlaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Brwinów k. Warszawy
    Wiek
    45
    Posty
    983

    Domyślnie

    Kupiłem baterie do 300D u http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1290042 małe problemiki z wysyłka ale doszła i jest bardzo dobrej jakości. Działa od sierpnia. Niestety marki nie pamietam ale zedytuje posta z domu i dodam nazwę. Wiem tylko ze ma 1700mAh rzeczywiście działa dłużej (kosztowała koło 20-30zł. )od oryginalej Canonowskiej (chyba 1500mAh)
    14, 24, 50, 85, 135, 70-200

    BLOG

  3. #33
    Coś już napisał Awatar Paweł Ubysz
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    61
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Elektronika najczęściej jak jest - jest zminimalizowana (symuluje ładowarkom oryginał).
    Ale elektronika JEST zminimalizowana. To banalny układ odcinający ładowanie przy napięciu 4,25 V na ogniwie i odcinają pobór prądu przy 2,7 V na ogniwie. to wszystko co w takiej baterii powinno być.
    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Często zamiast ogniw litowo-jonowych wkładane są NiMH - a to już gorzej - z tym że jeśli się przyjmie że: nie ma ogniw BEZ efektu pamięciowego i zawsze rozładowuje się bateri "do ostatniej kropli" - to zmniejsza to róznicę.
    herezje waść prawisz.
    Nie ma mozliwosci włożenia do baterii ogniw innych niz LiIon - choćby dlatego ze pojedyncze ogniwo LiJon ma napiecie robocze 3,7 V a NiMH 1,2 V. W aku są dwa ogniwa - ciekawe w jaki sposób zmieszczonoby tam 6 ogniw NiMH??
    Cytat Zamieszczone przez hekselman

    Co do pojemności - jest ona dość ściśle związana z wielkością więc "między bajki" można wsadzić oferty accu o dwukrotnie większej pojemności przy tych samych rozmiarach!!
    Tu też mam odmienne zdanie. Canon nie ma zadnego interesu w pakowaniu do akumulatorów ogniw o najwiekszej dostepnej pojemnosci. Powiem wiecej - stosowanie akku o małej pojemnosci niejako wymusza na konsumentach nabywanie dodatkowych.
    300D + kit + 50/1,8 + sigma 70-300 APO DG Macro

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Ubysz
    Ale elektronika JEST zminimalizowana. To banalny układ odcinający ładowanie przy napięciu 4,25 V na ogniwie i odcinają pobór prądu przy 2,7 V na ogniwie. to wszystko co w takiej baterii powinno być.
    A mi wydaje się, że w baterii jest jedynie wyprowadzony czujnik temperatury, a elektronika sterująca jest w aparacie.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Tezę o "zminimalizowanej elektronice" potwierdza moje rozbieranie różnych baterii i akumulatorów - od różnych urządzeń - ot, tak z ciekawości.O zastępowaniu ogniw wiem...z tego samego źródła - z tym że: by zachować obiektywizm - potwierdziłem to w przypadku baterii do telefonów.Co do tezy: "Canon nie ma interesu..." - nie wierzę: w końcu bitwa producentów i aparatów to też bitwa na wydajność: w każdym razie podają to jako istotny parametr i chwalą się postępem; więc gdyby to było takie proste - jak na wstępie.

  6. #36
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Ubysz
    herezje waść prawisz.
    Nie ma mozliwosci włożenia do baterii ogniw innych niz LiIon - choćby dlatego ze pojedyncze ogniwo LiJon ma napiecie robocze 3,7 V a NiMH 1,2 V. W aku są dwa ogniwa - ciekawe w jaki sposób zmieszczonoby tam 6 ogniw NiMH??
    Da się....stąd podróby (któż ich nie zna) które szybko pokazują w aparacie że są rozładowane do połowy a potem ciągną i ciągną...Aparat czerpie info o stanie baterii z napięcia - to jak zamiast droższego jednego ogniwa litowo-jonowego 3.7V dasz 3 tanie NiMH po 1.2 to ....będzie jak często widać.A co do obudowy - no to ma pasować do konkretnej dziury i nic poza tym - no nie?Ludzie nie takie rzeczy dla pieniędzy...

  7. #37
    Coś już napisał Awatar Paweł Ubysz
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    61
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Da się....stąd podróby (któż ich nie zna) które szybko pokazują w aparacie że są rozładowane do połowy a potem ciągną i ciągną...Aparat czerpie info o stanie baterii z napięcia - to jak zamiast droższego jednego ogniwa litowo-jonowego 3.7V dasz 3 tanie NiMH po 1.2 to ....będzie jak często widać.A co do obudowy - no to ma pasować do konkretnej dziury i nic poza tym - no nie?Ludzie nie takie rzeczy dla pieniędzy...
    Szwejk opowiadał o jednym posługaczu w biurze którego posyłali po wątrobianki. I on w tych wątrobiankach robił dziury , wyżerał farsz i dziury zalepiał plastrem który kosztował go dużo więcej niż te wyjedzone wątrobianki.....
    Taki mniej więcej widzę sens w pakowaniu 3 akku Nimh do obudowy w miejsce jednego LiIona.
    To juz lepiej piasku nasypać - też się sprzeda jeden raz.....

    Wracając do elektroniki - prawidłowe ( do pełna ) ładowanie ogniwa LiIon może zapewnić nie ogniwo ale ładowarka. Zadaniem elektroniki w ogniwie jest więc tylko zabezpieczenie przed przeładowaniem i nadmiernym rozładowaniem . A układ spełniający te funkcje nie musi być duży i okazały.
    300D + kit + 50/1,8 + sigma 70-300 APO DG Macro

  8. #38

    Domyślnie

    ktos z Was kupil taka baterie i moze podzielic sie opinia?
    sprzedawca poinformowal mnie, ze napiecie tej baterii to 7,2 Volt
    http://allegro.pl/show_item.php?item=79040011
    opis na tej stronie sugeruje zeby te baterie formowac, tyle ze jest to opis przeklejony o baterii do telefonu komorkowego...

  9. #39
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Ubysz
    Taki mniej więcej widzę sens w pakowaniu 3 akku Nimh do obudowy w miejsce jednego LiIona.
    To juz lepiej piasku nasypać - też się sprzeda jeden raz.....
    Oczywiście masz rację: nie ma rynku podróbek tylko rzetelne markowe i niemarkowe produkty.No bo niby z jakiej racji jakiemuś Chinczykowi o p ł a c a ł o by się wygłupiać za parę dolców?...Żeby wyżywić rodzinę przez dwa tygodnie?!

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Ehem, ale "masz jakieś wsparcie" na tak odważne tezy? Bo ja twierdzę coś wręcz przeciwnego - takie np. BP511(A) Canona od przeciętnych podróbek z Allegro różnią się głównie ceną i napisami na pudełku.
    Juz kiedys sam poruszalem ten watek. W zyciu niestety nie jest tak prosto jak to niektorzy tu opisuja.
    Sam staralem sie dociec czy ktos wie (ma rzetelne poparcie tej wiedzy a nie domysly czy przeswiadczenia), ktore zamienniki akumulatorkow roznia sie tylko napisami a reszta jest taka sama jak w Canonie. I tak naprawde na domyslach sie konczylo :-?
    Sa podrobki i "podrobki". W kazdej branzy
    Rzeczywiscie niektore podrobki roznia sie tylko logo i napisami, ale wiekszosc to nic innego jak tansze wersje bogatszych, lepiej wykonanych markowych produktow. Gadanie, ze baterie za 30 pln nie roznia sie niczym od np. Canona za 250 jest tylko domyslem i czesto mylnym (popartym brakiem pieniedzy) stwierdzeniem. Nie mowie, iz takiego produktu na rynku nie ma, ale ja w moim akumulatorku zauwazylem juz roznice.
    Kupilem zachwalany tu na forum przez wielu uzytkownikow zamiennik i... moze i glupota, ale wskaznik naladowania zmniejsza sie bardzo szybko na poczatku choc potem trzyma dlugo. Takie tam przeklamanie nie warte moze i 220pln. Ale jest. Nie wplywa to na czas pracy takiegoz naladowanego, ale cos juz jest inaczej i mniej prawidlowo.
    Nie narzekam, bo 30 pln to nie majatek, ale nastepnym razem jak nie bede znal konkretow co do pochodzenia i dzialania zamiennika, bede wolal kupic oryginal w mysl zasady: "nie stac mnie na rzeczy tanie"

Strona 4 z 85 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •